» Wieści » Filip Bąk w poznańskiej Bibliotece Uniwersyteckiej

Filip Bąk w poznańskiej Bibliotece Uniwersyteckiej

|

Filip Bąk w poznańskiej Bibliotece Uniwersyteckiej

Gościem styczniowej edycji Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu będzie Filip Bąk, który wygłosi wykład O znaczeniotwórczych możliwościach dymków i chmurek. Spotkanie odbędzie się 21 stycznia o godzinie 18:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Ratajczaka 38/40, sala 82).

Informacja prasowa:

Gościem najbliższej Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu będzie Filip Bąk z wykładem O znaczeniotwórczych możliwościach dymków i chmurek.

Filip Bąk – architekt z wykształcenia, w trakcie studiów zaprojektował park rozrywki Kajko i Kokosza z rekonstrukcją Mirmiłowa na podstawie komiksów Janusza Christy oraz muzeum komiksu z fasadą w formie komiksu, od października 2007 prowadzi audycję Prosto z Kadru w poznańskim Radio Afera, gdzie nagrał już 365 odcinków, od kwietnia 2013 szef działu komiksowego w serwisie Poltergeist, autor dwóch artykułów opublikowanych w Zeszytach Komiksowych i jednego w Magazynie Swarzędzkim, prowadził spotkania i prelekcje na takich festiwalach jak: Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, Komiksowa Warszawa, Bałtycki Festiwal Komiksu, Polcon, Pyrkon, Poznań Game Arena, Targi Hobby, Ligatura, Dzień Darmowego Komiksu, Spotkania Komiksowe, Fantasy Games oraz Mangamania. Współzałożyciel Komiksowego Poznania. Pisał recenzje oraz streszczenia serii Ultimate Spider-Man na stronie Spider-Man Online. Członek Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Obecnie pracuje nad książką poświęconą "dymkom" i "chmurkom" w komiksie.

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji (45 min), podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.

PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.

PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i – być może – odkryć fascynujący świat gier między słowami a obrazami.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu w Poznaniu, Fundacja Instytut Kultury Popularnej oraz Fundacja Tranzyt w ramach projektu Centrala Central Europe Comics Art.

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu
Tagi: Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu | Biblioteka Uniwersytecka | Filip Bąk | PDAK | Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu


Czytaj również

Komentarze


Kuba Jankowski
   
Ocena:
+1

Wleciałbym posłuchać, ale niestety praca w Wawie mnie trzyma i nie puszcza! Powodzenia, szefie! :)

20-01-2015 19:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.