» Fatale #1: Śmierć podąża za mną

Fatale #1: Śmierć podąża za mną

Dodał: Młot

Fatale #1: Śmierć podąża za mną
6.5
8.25
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 2
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Fatale #1: Śmierć podąża za mną
Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Kolory: Dave Stewart
Wydawca: Mucha Comics
Data wydania: 3 października 2014
Tłumaczenie: Robert Lipski
Liczba stron: 136
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 978-83-61319-48-1
Cena: 49 zł

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Fatale #1-5.

W czasach współczesnych Nicolas Lash natyka się na sekret, który poprowadzi go najmroczniejszą ze ścieżek, jakie tylko można sobie wyobrazić... ku uwodzicielskiej kobiecie, prawdziwej femme fatale, która od lat 30. XX wieku ucieka przed swoimi prześladowcami.

W latach 50. XX wieku reporter z San Francisco Hank Raines napotyka tę samą kobietę i zostaje wciągnięty do okrutnej rozgrywki pomiędzy skorumpowanym gliną a mężczyzną, który jest bardziej potworem niż człowiekiem.

Kim jednak jest Josephine i jaka jest jej tajemnica? Ilu ludzi jeszcze umrze, by spełnić jej życzenie. Ilu będzie gotowych dla niej zabić?

Fatale to udana mieszanina czarnego kryminału i horroru. Opowieść o prawdziwie epickim rozmachu, z jaką nigdy wcześniej się nie zetknęliście.

Trudno byłoby znaleźć lepszy duet twórców niż ten, który w świecie komiksu tworzą Brubaker i Phillips.

– Comics Alliance

Fatale to złowieszcza, błyskotliwa i być może najlepsza historia, jaką stworzyli wspólnie Ed Brubaker i Sean Phillips. To mówi samo za siebie.

– IGN

Fatale to coś więcej niż unikalna opowieść. Daje ona podwaliny pod coś zupełnie nowego i do tej pory niespotykanego.

– Broken Frontier

 

  • Ed Brubaker jest pięciokrotnym laureatem Nagrody Harveya i Eisnera dla najlepszego pisarza od 2006 roku. Jego dzieła, stworzone wraz z Seanem Phillipsem serie Sleeper, Criminal, Incognito i Fatale, oraz będący wynikiem współpracy ze Steve’em Eptingiem komiks Velvet, zostały przetłumaczone na wiele języków i odniosły ogólnoświatowy sukces. Wychował się częściowo w bazach marynarki wojennej USA i rozpoczął edukację w szkole na Kubie, w bazie marynarki nad zatoką Guantánamo. Twierdzi, że pierwsze zalążki pasji pisarskiej zawdzięcza przymusowym wizytom na spotkaniach Anonimowych Alkoholików – przez większość dzieciństwa towarzyszył na nich swojej matce. Pasja później rozwinęła się pod wpływem zamiłowania jego ojca do komiksów i filmów. Obecnie mieszka z żoną i psem w Los Angeles, gdzie pracuje przy komiksach, filmach i programach telewizyjnych. Poza tym nie cierpi pisać o sobie w trzeciej osobie, ale cóż poradzić?
  • Laureat Nagrody Eisnera Sean Phillips zaczął zawodowo rysować komiksy w wieku piętnastu lat i od tego czasu współpracował ze wszystkimi dużymi wydawnictwami. Po pracy nad seriami Sleeper, Hellblazer, Batman, X-Men, Marvel Zombies oraz opartym na powieściach Stephena Kinga cyklem Mroczna Wieża Sean skupił się na komiksach autorskich, m.in. Criminal, Incognito i Seven Psychopaths. Mieszka w Lake District w Wielkiej Brytanii z żoną i trzema synami.
  • Dave Stewart rozpoczął karierę jako stażysta działu projektowania w wydawnictwie Dark Horse. Przez pięć lat pracował przy cyfrowym separowaniu barw, a następnie został niezależnym kolorystą. Otrzymał siedem Nagród Eisnera i trzy Nagrody Harveya za najlepsze nakładanie kolorów. Dave mieszka w Portland w stanie Oregon z żoną Michelle i trzema kotami.

Źródło: Strona Mucha Comics

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Fatale #01: Śmierć podąża za mną | Fatale #01 | Śmierć podąża za mną | Fatale | Mucha Comics | Mucha | Ed Brubaker | Sean Phillips | Dave Stewart | Fatale #1 | Fatale #1: Śmierć podąża za mną


Czytaj również

Fatale #1: Śmierć podąża za mną
Fatalny los mężczyzn
- recenzja
Fatale #4: Modlitwa o deszcz
Kobieta fatalna i rock'n'roll
- recenzja
Fatale #3: Na zachód od piekła
Kobieta fatalna na przestrzeni wieków
- recenzja
Criminal #2: Umarli i umierający / Fatalna noc
Na wszystkich przyjdzie czas
- recenzja
Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny
Kiedy narkotyki zwyciężą
- recenzja
Criminal #1: Tchórz/Lawless
Brubaker w swoim żywiole...
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.