» Fantasy Komiks #08

Fantasy Komiks #08

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Fantasy Komiks #08
5.83
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 3
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Fantasy Komiks #08
Scenariusz: Scotch Arleston, Ulrig Godderidge, Melanyn, Nicolas Jarry
Rysunki: Adrien Floch, Paolo Deplano, Éric Cartier
Wydawca: Egmont
Data wydania: grudzień 2010
Liczba stron: 128
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 9788323746294
Cena: 29,99 zł

Ósmy tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy dłuższe historie autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy.

W tym tomie Fantasy komiks:

Nowe serie!

  • Wyprawa Alunysa, część 1: Autorami scenariusza są Christophe Arleston (Rozbitkowie z Ythaq, Lasy Opalu) oraz młoda francuska pisarka Melanyn. Rysunki stworzył bardzo doświadczony grafik Éric Cartier (ur. 1957). Wyprawa Alunysa to humorystyczno-przygodowa historia, rozgrywająca się w świecie Troy 800 lat przed czasami Lanfeusta (bohatera serii Lanfeust z Troy). Stanowi część dużej kolekcji Legendy Troy, opisującej przygody wielu bohaterów, żyjących w różnych epokach historii planety Troy. Wyprawa Alunysa opowiada o szalonym magu z Akademii Eckmulskiej, który na skutek pomyłki w zaklęciu zamienił się duszami z własnym kotem. Musi teraz udać się na koniec świata, gdzie żyją mityczne stworzenia, mogące mu pomóc w odczynieniu czaru.
  • Krasnoludy - stripy humorystyczne. Scenariusz: Nicolas Jarry. Rysunki: Paolo Deplano. W dobrze znanym czytelnikom FK uniwersum goblinów żyją także inne ciekawe stwory, między innymi krasnoludy. Małe wzrostem, ale potężne męstwem i siłą, są znakomitymi wojownikami, lubiącymi udawać prawdziwych macho. Ale sytuacja zmienia się, gdy wracają do domu, gdzie rządzą ich żony...

Kontynuacje serii:

  • Rozbitkowie z Ythaq, część 6: Scenariusz autorstwa sławnego Christophe'a Arlestona (serie ze świata Troy), a rysunki - Adriena Flocha (Sloka). Postrach północnych pustkowi planety Ythaq, wódz Kengis, zdobywa wrak gwiezdnego liniowca "Warkocz Komety". W ostatniej chwili udaje się stamtąd uciec głównym bohaterom. Orientują się, że uczestniczą w okrutnej grze, prowadzonej przez najbogatszych ludzi galaktyki. Sami są w niej tylko pionkami. Przez tajemniczych Mistrzów Gry zostają przeniesieni na drugi kraniec planety. Być może właśnie tam uda im się znaleźć sposób na pomieszanie szyków graczom, którzy dla zwycięstwa w grze nie wahają się odbierać życie całym narodom.
  • Sloka, część 2 - Seria stworzona przez dwóch Francuzów: scenarzystę Ulriga Godderidge'a i znanego (np. Rozbitkowie z Ythaq) rysownika Adriena Flocha. Na planecie Link-Archoid trwa wojna pomiędzy dwoma imperiami, które niedawno wkroczyły w okres technologicznego rozwoju. Mimo to już dysponują nową bronią, zdolną zniszczyć cały świat. Na jednej z dzikich wysp zagubionych na oceanie rozbija się samolot wojskowy z dwoma pilotami, Arnem i Sloką. Uratowani przez tubylców, żyją pośród nich spokojnie aż do czasu, gdy na wyspę przybywa ekspedycja jednego z walczących państw. Właśnie tam ma zostać założona baza nowej broni. Ale nie zamierzają na to pozwolić dawni bogowie tubylców. Rozpoczyna się walka między zapomnianymi siłami magii a światem współczesnym.

Oraz artykuły:

  • Wyznania Kriss de Valnor - wprowadzenie do losów najbardziej znanego czarnego charakteru bestsellerowej serii Thorgal. Piękna, ale okrutna i bezwzględna Kriss doczekała się własnej serii, która w Polsce ma premierę w tym samym czasie, co we Francji! W jednym z ostatnich tomów Thorgala Kriss zginęła, ratując rodzinę głównego bohatera, ale to nie koniec jej przygód.
  • Wektorem przez galaktykę - omówienie niezwykłej, dwutomowej serii Star Wars: Wektor, która jest doskonałym wprowadzeniem do świata Gwiezdnych Wojen dla każdego czytelnika, który jeszcze nie zna tego uniwersum. Wektor rozgrywa się na przestrzeni aż czterech tysięcy lat i w logiczny sposób łączy wszystkie podstawowe cykle Star Wars!

Źródło: Strona Egmontu

Galeria

Fantasy Komiks #08
Fantasy Komiks #08
Fantasy Komiks #08
Tagi: Fantasy Komiks | Fantasy Komiks #08 | Egmont | Scotch Arleston | Ulrig Godderidge | Melanyn | Nicolas Jarry | Adrien Floch | Paolo Deplano | Éric Cartier


Czytaj również

Śmierć
Młodsza, fajna siostra
- recenzja
Legendy Wrót Baldura
Starzy znajomi i nowi bohaterowie
- recenzja
Lucky Luke #25: Miasto duchów
Troszkę zabawnie a troszkę na serio
- recenzja
Sandman #8: Koniec światów
Gaiman jakiego lubimy
- recenzja
Batman. Wyjątkowo mroczna noc
W obronie złoczyńcy
- recenzja
Czarny Młot. Skulldigger i Kostek
Batman w Spiral City
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.