» Fantasy Komiks #03

Fantasy Komiks #03

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Fantasy Komiks #03
7
Ocena użytkowników
Średnia z 4 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Fantasy Komiks #03
Scenariusz: Yves Swolfs, Scotch Arleston, Augustin, Jean-François Di Giorgio
Rysunki: Yves Swolfs, Didier Tarquin, Augustin, Adrien Floch, Frédéric Genêt
Wydawca: Egmont
Data wydania: maj 2010
Tłumaczenie: Różni tłumacze
Liczba stron: 160
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 9788323737643
Cena: 19,99 zł

Kolejny tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy.

  • Rozbitkowie z Ythaq tom 3 - Cykl ze scenariuszem sławnego Christophe'a Arlestona, twórcy komiksów Lanfeust z Troy, Lanfeust w kosmosie i Trolle z Troy. Rysunki: Adrien Floch. Seria łącząca science fiction z fantasy. Statek kosmiczny ulega katastrofie na planecie Ythaq, zamieszkanej przez niezwykłe rasy stworzeń. Rozbitkowie wpadają w ręce margrabiny krainy Kreach, która chce zawładnąć tajemnicami ziemskiej technologii. Na szczęście okazuje się, że główna bohaterka opowieści, niewierząca w magię pani porucznik Granit, włada nadprzyrodzonymi mocami! Wraz z przyjaciółmi ucieka z niewoli i zdobywa stary statek kosmiczny. Dociera do starożytnego miasta, w którego podziemiach jest ukryty dziennik pokładowy dawnej ziemskiej wyprawy. Być może dzięki niemu Granit zdoła nawiązać łączność z flotą kosmiczną i wydostać się z Ythaq.
  • Legenda tom 2 - Cykl napisany i zilustrowany przez Swolfsa, twórcę bestsellera Książę nocy. W średniowiecznej Europie, gdzieś między Francją a Niemcami leży księstwo. Dwadzieścia lat temu jego tron przejął uzurpator Matthias, ale prawdziwym władcą państwa jest jego doradca - mroczny mag Shaggan. Sprawują rządy silnej ręki, ale obawiają się jednego - iż pokona ich ocalały syn zabitego przed laty księcia. Dziecko wychował czarownik z wielkiego lasu oraz bezlitośni rozbójnicy. Teraz młody Tristan szykuje się do zemsty na zabójcach swoich rodziców.
  • Samuraj tom 2 - Cykl ze scenariuszem znanego francuskiego pisarza Jean-Françoisa Di Georgio i rysunkami Frédérica Geneta. Japonia sprzed kilkuset lat była niebezpieczną krainą, niszczoną wojnami zwaśnionych rodów, terroryzowaną przez złych magów i demony. Mistrz miecza Takeo bierze pod opiekę małą dziewczynkę Natsumi, która rozwiązała magiczną łamigłówkę. Okazuje się, że właśnie z powodu swoich zdolności Natsumi jest obiektem polowania możnego Akumy, który za pomocą magii zamierza sięgnąć po władzę nad Japonią. Takeo przybywa z dziewczynką do wielkiego klasztoru, gdzie mają nadzieję znaleźć bezpieczne schronienie. Ale nawet tam dosięga ich zbrojne ramię Akumy - klasztor zostaje napadnięty przez armię ninja!
  • Brzdące z Troy - zabawne historyjki o pełnym przygód dzieciństwie niezbyt rozgarniętego Lanfeusta, bohatera serii Lanfeust z Troy.
  • Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
  • Heroic Pizza - także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.

Źródło: Strona Egmontu

Galeria

Fantasy Komiks #03
Fantasy Komiks #03
Fantasy Komiks #03
Tagi: Fantasy Komiks #03 | Fantasy Komiks | Egmont | Yves Swolfs | Scotch Arleston | Augustin | Jean-François Di Giorgio | Yves Swolfs | Didier Tarquin | Adrien Floch | Frédéric Genet


Czytaj również

Lanfeust w kosmosie #4
Syndrom wyciśniętej cytryny
DC Deluxe. Wonder Woman (wyd. zbiorcze) #3
Za dużo Olimpu
- recenzja
Deadpool #02: Dobranoc
Oto kolejna porcja popapranego życia Deadpoola
- recenzja
Batman. Budowniczowie Gotham
Gotham i jego geneza
- recenzja
Flash #13: Rządy Łotrów
Sprinterzy muszą biec szybciej
- recenzja
Deadpool #01: Najemnika śmierć nie tyka
Kiedy Avengersi przychodzą po pomoc
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.