» Recenzje » Fairy Tail #16-18

Fairy Tail #16-18


wersja do druku
Fairy Tail #16-18
Kiedy skończyliśmy lekturę poprzednich tomów Fairy Tail, Laxus ze swoim Raijin Tribe zostali pokonani, co zakończyło bratobójcze walki wewnątrz tytułowej gildii magów. Jakie następne przygody przeżyją Natsu, Lucy i ich przyjaciele?

Początki recenzowanych tomów są w miarę spokojne i stanowią logiczne zakończenie poprzednich wydarzeń. Po rozmowie z szefem Fairy Tail (swoim dziadkiem), Laxus zostaje wydalony z gildii z efektem natychmiastowym za poważne zagrożenie życia jej członków i sprzeniewierzenie się duchowi braterstwa oraz rodzinności. Co ciekawe, podobny los nie spotkał jego sojuszników, wspomnianych już przeze mnie Raijin Tribe – ku ich wielkiemu niezadowoleniu.

Na kartach tomu szesnastego oglądamy Fantazję, to jest coroczną paradę członków Fairy Tail. To nie tylko ładnie narysowane kadry i rozkładówki – autor skorzystał z okazji, by pokazać, iż pomimo wszystkiego, co zaszło, Laxus dalej zajmuje miejsce w sercach członków swojej byłej już gildii. Bardzo wzruszający moment. Nice touch. To wydarzenie zamyka ostatecznie wątek bratobójczej walki i otwiera kolejne wydarzenia. Okazuje się bowiem, że Mroczne Gildie zawiązały sojusz, Balam Alliance, w którego skład weszły trzy bardzo potężne grupy, jak i podległe im mniejsze. Jedną z tych pierwszych jest Oracion Seis, w skład której wchodzi tylko sześcioro magów, ale za to niezwykle potężnych. To właśnie przeciwko nim stanąć będą musieli magowie Fairy Tail w nadchodzących tomach.

Żeby pokonać mroczny sojusz, Fairy Tail połączyło siły z czterema innymi gildiami, formując drużynę do tego specjalnego zadania. Nie ma celu wymieniać wszystkich oddelegowanych do niego członków, wspomnę tylko o tym, że wśród nich znajdują się Lyon – który razem z Grayem uczył się magii lodu od tej samej sensei – jak i dziewczynka zwana Wendy, która ma potężną, lecz wybitnie niebojową magię, początkowo będącą tajemnicą dla czytelnika. Myślę, że Wendy z czasem stanie się ważniejszą postacią, a dodatkowo jej obecność zdaje się sugerować, że tajemnicze zniknięcie smoczego ojca Natsu to znacznie szersza i bardziej skomplikowana sprawa. Więcej nie powiem, by nie spoilerować.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Co zaś do właściwej fabuły tomików, będzie ona się obracała wokół wysiłków Oracion Seis, by wziąć w posiadania pradawną, tajemniczą magię znaną jako Nirvana, przed czym oczywiście mroczni magowie powinni zostać powstrzymani za wszelką cenę. Czy Fairy Tail i sprzymierzonym gildiom się uda? Odpowiedź chyba jest oczywista.

Jak przystało na Fairy Tail, nie obyłoby się bez dużego skupienia na walce i pojedynkach. Myślę, że pod tym względem jest naprawdę dobrze. Każdy z magów Oracion Seis posiada swoją własną, potężną i trudną do powstrzymania magię, więc starania członków gildii sprzymierzonych, by ich powstrzymać, będą emocjonujące i trzymające w napięciu.

Pojawiło się także parę naprawdę zabawnych dowcipów ora jak to w mangach ma miejsce, wiele również, nieodpowiednich dla dzieci. Mnie rozbawiła sklonowana Lucy, prezentująca swoje wdzięki oryginalnej Niebiańskiej Czarodziejce i przyzwanemu przez nią Gwiezdnemu Duchowi – reakcja obydwu była cudowna. Nie wiem do końca, czemu to wszystko miało służyć, ale było zabawnie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Podsumowując, jak zapatruję się na kolejne tomiki mangi Fairy Tail? Autor trzyma poziom, posuwa fabułę – rozumianą zarówno jako "to, co się teraz dzieje" jak i "wiedzę o settingu i jego tle" – do przodu, wprowadza jedną ciekawą, nową postać, pokazuje fajne sceny walk, a także zawiera sugestię, iż pokonując wszystkich członków Oracion Seis, magowie legalnych gildii mogą wpaść w więcej kłopotów niż tylko przebudzić Nirvanę. A to dopiero połowa walki z tymi nowymi wrogami. Wprost nie mogę się doczekać lektury kolejnych części.

Recenzowana manga to angielskie tłumaczenie wydane w USA przez Kodansha Comics.

Tytuł: Fairy Tail #16
Scenariusz: Hiro Mashima
Rysunki: Hiro Mashima
Kolory: czarno-biały
Seria: Fairy Tail
Wydawca: Kodansha Comics
Data wydania: 16 lipca 2013
Kraj wydania: USA
Autor okładki: Hiro Mashima
Tłumaczenie: William Flanagan
Liczba stron: 210
Format: A4
Druk: czarno-biały
ISBN: 9781612624754
Cena: 10,99 $
Data wydania oryginału: 17 lipca 2009
Kraj wydania oryginału: Japonia

Tytuł: Fairy Tail #17
Scenariusz: Hiro Mashima
Rysunki: Hiro Mashima
Kolory: czarno-biały
Seria: Fairy Tail
Wydawca: Kodansha Comics
Data wydania: 24 stycznia 2012
Kraj wydania: Stany Zjednoczone
Autor okładki: Hiro Mashima
Tłumaczenie: William Flanagan
Liczba stron: 210
Format: A4
Druk: czarno-biały
ISBN: 9781612624761
Cena: 10,99 $
Wydawca oryginału: Kodansha
Data wydania oryginału: 17 września 2009
Kraj wydania oryginału: Japonia

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
7.5
Ocena recenzenta
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Fairy Tail #18
Scenariusz: Hiro Mashima
Rysunki: Hiro Mashima
Kolory: czarno-biały
Seria: Fairy Tail
Wydawca: Kodansha Comics
Data wydania: 6 marca 2012
Liczba stron: 2010
Format: A4
Druk: czarno-biały
ISBN: 9781612620558
Cena: 10,99 $
Wydawca oryginału: Kodansha
Data wydania oryginału: 17 września 2009
Kraj wydania oryginału: JaponiaCzytaj również

Hiro Mashima’s Playground
Antologia mangowych historii
- recenzja
Fairy Tail #19-21
Problemy z Animą
- recenzja
Fairy Tail #1-3
Początki magicznych przygód
- recenzja
Fairy Tail #13-15
Fairy Tail Cannibal Battle
- recenzja
Fairy Tail #10-12
Historia Erzy Scarlet
- recenzja
Fairy Tail #7-9
Wojna magicznych gildii
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.