» Emilia, Tank & Profesor #2: Eryk - Ostatni Szrama 2

Emilia, Tank & Profesor #2: Eryk - Ostatni Szrama 2

Dodał: Maciej 'Repek' Reputakowski

Emilia, Tank & Profesor #2: Eryk - Ostatni Szrama 2
5.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Emilia, Tank & Profesor #2: Eryk - Ostatni Szrama 2
Scenariusz: Filip Myszkowski
Rysunki: Filip Myszkowski
Wydawca: Zin Zin Press
Data wydania: październik 2004
Liczba stron: 64
Format: A4
Oprawa: mięka, kolorowa
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Cena: 14,90 zł

Drugi album Filipa Myszkowskiego przedstawiający przygody młodego Eryka Szramy, nieudacznego Lepskatora oraz Emilii, Tanka i Profesora. Rozpoczęte w Produkcie oraz kontynuowane w pierwszym albumie Eryk - ostatni Szrama wydanym przez Mandragorę w 2003 roku perypetie bohaterów zdobyły sobie przychylne zainteresowanie wielu czytelników.

Tym razem Eryk jest rozdarty między Dobrem a Złem, pomiędzy drogą prawości i uczciwości, a wiernością przestępczej tradycji rodziny Szramów. Fabuła opowieści pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, czasoprzestrzennych zmian i scen mrożących krew w żyłach. Jednym z wielu atutów komiksu są soczyste, pełne znakomitych powiedzonek i ripost dialogi. Do tego wysmakowana grafika czerpiąca z najlepszych tradycji komiksu polskiego, europejskiego, amerykańskiego i japońskiego. A wszystko to spięte autorskim poczuciem humoru i dystansu do prowadzonej opowieści.

Filip Myszkowski, rysownik i scenarzysta tej serii, jeden z najbardziej profesjonalnych i popularnych twórców komiksu w Polsce, debiutował na łamach Magazynu Komiksów AQQ nowelami o Nocmanie. Potem stał się pierwszoplanowym autorem magazynu Produkt, dla którego zresztą stworzył całą serię przygód Emilii, Tanka i Profesora. Cykl rozrósł się już do pokaźnych rozmiarów, tak więc z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością spodziewać należy się wkrótce dalszych tomów przedstawiających perypetie tej wielce oryginalnej grupy bohaterów.

Źródło: Zin Zin Press
Tagi: Emilia Tank & Profesor #2: Eryk - Ostatni Szrama 2 | Emilia Tank & Profesor | Filip Myszkowski

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.