» Element chaosu

Element chaosu

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Element chaosu
8
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Element chaosu
Scenariusz: Jakub Rebelka
Rysunki: Jakub Rebelka
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: marzec 2010
Liczba stron: 80
Format: 21x29,7 cm
Oprawa: twarda, kolorowa
Druk: kolorowy
Cena: 49,90 zł

Jakub Rebelka, autor m.in. Doktora Bryana i Trzech głów profesora Muri, jest pierwszym polskim komiksiarzem, który doczekał się rasowego artbooka. Bo trudno nazwać inaczej 80-stronicowy katalog pierwszej indywidualnej wystawy rysownika i malarza pt. Element chaosu. Ekspozycja ta, której wernisaż miał miejsce w BWA w Jeleniej Górze, wyraźnie pokazała, że dla Rebelki malarstwo i komiks to nie dwa odrębne światy, ale wzajemnie się przenikające i inspirujące żywioły.

Rebelka, absolwent ASP w Gdańsku, w swoich komiksowych albumach nie boi się malarskiego rozmachu i nietypowych rozwiązań formalnych. Z kolei wiele jego płócien to gotowe fantastyczne kadry i plansze z pulsującego kolorami i pomysłami komiksu, jakim jest twórczość artysty. "Poruszanie się w alogicznych, surrealizujących kompozycjach Rebelki przyprawia o zawrót głowy" – jak pisze we wstępie do katalogu Piotr Machłajewski, kurator jeleniogórskiej wystawy.

Publikacja ta, wydana w mikroskopijnym nakładzie, to urzeczywistniony sen wszystkich fanów twórczości Jakuba Rebelki i rzecz, która uświadamia w pełni skalę jego talentu. Element chaosu to nie tylko wyjątkowy artbook w twardej oprawie, ale najbardziej szalony z dotychczasowych komiksów autora Doktora Bryana. Bo gdzie, jak nie w komiksie, mogliby się spotkać Batman z Jezusem?

Źródło: Kultura Gniewu

Galeria

Tagi: Element Chaosu | Jakub Rebelka


Czytaj również

Miasto psów #1
Nie ma litości
- recenzja
Chopin New Romantic
Jaki jest naprawdę
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.