» Wieści » E-komiks: Krótka historia o głupim wypadku

E-komiks: Krótka historia o głupim wypadku

20-01-2011 19:21 | Kuba Jankowski

E-komiks: Krótka historia o głupim wypadku
Ze strony internetowej portalu http://www.niepelnosprawni.pl/ można pobrać e-komiks Krótka historia o głupim wypadku Krzysztofa Tkaczyka (scenariusz, dizajn i rysunki) i Doroty Starzyńskiej (konsultacje/redakcja).

Komiks, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Przyjaciół INTEGRACJI, w zamierzeniu autorów jest skierowany przede wszystkim do młodzieży. Ma unikać taniego dydaktyzmu i jednocześnie wykorzystywać możliwości medium komiksowego.

Dorota Starzyńska ze Stowarzyszenia Przyjaciół INTEGRACJI tak mówi o komiksie: – Nowy komiks Krótka historia o głupim wypadku INTEGRACJI to opowieść o kruchości życia, o splocie wypadków, niezależnych od bohaterów, których skutki są długotrwałe i niestety nieodwracalne. Komiks jest skierowany przede wszystkim do młodzieży, ale nie tylko. Niektórzy z głównych bohaterów pokazują siłę woli i realizacji marzeń pomimo wszystko, inni są tłem i pokazują stereotypowe zachowania. Krótka historia... w komiksowej, przystępnej dla nastolatków formie zmusza do zatrzymania się na chwilę i refleksji nad tym co stymuluje nasze działania – przypadek czy plan?

Autor scenariusza i grafiki w komiksie, Krzysztof Tkaczyk, dodaje:
– Niepełnosprawność nie czyni człowieka złym ani dobrym. Mniej ludzkim. To ludzkie wybory – na które, rzecz jasna, mają wpływ nasze przeżycia – ale to jednak wolna wola, nasza decyzja dookreśla nasze miejsce w świecie. Samodzielność myślenia jest niezwykle istotna tak dla młodzieży, jak i ludzi dojrzałych. Współczesny świat upupia człowieka jako jednostkę. "Wszyscy" perswadują nam, co mamy myśleć, a nie że mamy myśleć.

Komiks można pobrać z Biblioteczki Centrum w dziale Mała Integracja pod tym adresem.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: www.niepelnosprawni.pl
Tagi: Krótka historia o głupim wypadku | Krzysztof Tkaczyk


Czytaj również

Straine #1: Dystrykt Galicja
Straine nie dla słabych
- recenzja

Komentarze


Jaszek
   
Ocena:
+1
O jejku, słabiutko.
23-01-2011 13:00
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
Niestety, wydaje się, że komiksy tego typu cierpią na jakiś nieprzezwyciężalny problem.
23-01-2011 17:21
Jaszek
   
Ocena:
0
Tym problemem jest zazwyczaj brak szacunku dla czytelnika.
23-01-2011 19:42
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
Czy ja wiem? Według mnie wynika to raczej z braku dobrego i oryginalnego pomysłu, czego płacąca instytucja nie wychwytuje. Można zrobić dobry komiks na zamówienie- "Tragedyja Płocka". Zaraz, zaraz... i co dalej?
24-01-2011 13:52
Jaszek
   
Ocena:
0
No jasne, ale zauważ że wygląda to na podejście typu "biorę kasę, odwalam chałturę i się nią nie chwalę". Gremialne pójście na łatwiznę. Za dużo tych "sponsorowanych" komiksów powstaje aby brak dobrego pomysłu był wytłumaczeniem.

A jeśli przy szukaniu pozytywnych przykładów jesteśmy to dodałbym Monte Cassino, Esencję i Stan.
24-01-2011 14:57
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
Monte Cassino nie czytałem. Stan jest znakomity! Warto żeby ktoś to wydał w formie zeszytówki raz jeszcze, bo przekrojowe wydanie się rozeszło.
25-01-2011 12:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.