» Wieści » Dziewczyny też rysują komiksy

Dziewczyny też rysują komiksy

25-02-2010 14:27 | Jarosław 'beacon' Kopeć

Dziewczyny też rysują komiksy
Projekt "Dziewczyny też rysują komiksy!" organizowany przez Stowarzyszenie Arteria przy wsparciu Programu "Młodzież w działaniu" ma zachęcić dziewczyny do wyrażania się przez sztukę, jaką jest komiks. Uczestniczki podczas marcowych i kwietniowych weekendów wezmą udział w praktycznych i teoretycznych warsztatach komiksowych, zajęciach z sitodruku, szablonów i tworzenia zinów komiksowych. Główny nacisk będzie położony na zdobycie przez uczestniczki praktycznych umiejętności związanych ze sztuką komiksową oraz wskazanie im możliwości publikacyjnych, jak i promocję kobiecego komiksu. Prace zamiast do szuflad trafią na wernisaż, a także do wieńczącej projekt publikacji. Partnerami projektu są: CSW Łaźnia, Stowarzyszenie Kultura Miejska, Gdański Archipelag Kultury, patronat nad działaniami objęło Biuro "Gdańsk i Metropolia - Europejska Stolica Kultury 2016 Kandydat" oraz witryna Comix Grrrlz. Na warsztaty zapraszamy serdecznie panie, panny, dziewczęta w wieku od 18 do 30 lat z Trójmiasta i okolic zajmujące się wszelaką twórczością graficzną oraz pragnące tworzyć komiksy. Podczas warsztatów dowiecie się więcej o pracy nad scenariuszem, zbieraniu materiałów, obróbce komputerowej prac i o wielu innych aspektach związanych z pracą nad komiksem, a przede wszystkim każda z Was stworzy własną krótką historię komiksową. Sesje warsztatowe:
  • Warsztat tworzenia komiksów. Teoria, praktyka i praca nad projektem komiksowym. Terminy: 20-21.03, 27-28.03, 25.04. Prowadzący: Jacek Frąś.
  • Warsztat tworzenia zinów, czyli Do It Yourself! Termin: 17-18.04, prowadząca: Joanna Tomik. Warsztat sitodruku i tworzenia szablonów… czyli jak jeszcze możecie wykorzystać swoją twórczość komiksową. Termin: 10-11.04, 25.04, prowadzący: Marta Ciecholewska, Ewelina Hańć, Joanna Grochocka i Dominik Rudasz.
Wernisaż prac powstałych podczas projektu odbędzie się 8 maja w Dworku Artura Gdańskiego Archipelagu Kultury (Stacja Orunia). Deklaracja udziału w warsztatach równa się z obecnością na wszystkich blokach warsztatowych oraz wernisażu. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy pod adresem: http://dziewczynytezrysujakomiksy.blogspot.com/ Zapisy: [email protected]. Kontakt: Katarzyna Gumowska – 509 197 672 Kinga Kuczyńska – 600 235 106 Anna Miller – 502 559 813 Projekt zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Młodzież w działaniu". Treści tego projektu nie odzwierciedlają stanowiska Komisji Europejskiej bądź Narodowej Agencji Programu "Młodzież w działaniu" i instytucje te nie są za nie odpowiedzialne.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Organizator
Tagi: Marta Ciecholewska | Joanna Tomik | Joanna Grochocka | Jacek Frąś | Ewelina Hańć | Dziewczyny też rysują komiksy | Dominik Rudasz


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.