» Wieści » Dzień darmowego komiksu

Dzień darmowego komiksu

|

Dzień darmowego komiksu

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zbiera komiksy liczące maksymalnie do 3 stron. Najlepsze komiksy zostaną wydane w formie zina 10 maja z okazji Dnia Darmowego Komiksu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony Biblioteki Uniwersyteckiej.

Informacja prasowa:

Ty rysujesz, my publikujemy. Tak w skrócie można opisać nasz pomysł na wydanie okolicznościowego Zina, który będzie rozdawany podczas imprezy wszystkim zainteresowanym. Nasz Zin będzie zbiorem krótkich historii obrazkowych, prezentujący najciekawsze z nadesłanych prac i zawierający informację o ich twórcach.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Interesują nas maksymalnie trzystronicowe historie.

Swoje prace nadsyłajcie do 18 kwietnia.

Preferowane są oryginały plansz przesłane pocztą na adres:
Biblioteka Uniwersytecka ul. Ratajczaka 38/40 61-816 Poznań
z dopiskiem: Dzień Darmowego Komiksu.

Możecie też przesłać je nam drogą elektroniczną w formacie 300 DPI
na adres: [email protected].
Dołączcie też krótką notkę o sobie, foto mile widziane.

Pamiętajcie, że odbiorcą Zina będą także dzieci, więc unikajcie w treściach przemocy i wulgaryzmów.

Do listu dołączcie też wypełniony i podpisany załącznik o przeniesieniu praw autorskich.

Jeśli zgłoszenie przesyłacie mailem, wtedy poprosimy was o dosłanie deklaracji po zatwierdzeniu pracy do druku.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Zastrzegamy sobie prawo do selekcji nadesłanych materiałów.

Pozostało mało czasu, więc zabierajcie się do rysowania!

10.00 – Naruto vs Bleach Filip Bąk. Mangi z gatunku shonen charakteryzują się wartką akcją i licznymi scenami walk. W jaki sposób autorzy oddają dynamizm opisywanych zdarzeń za pomocą nieruchomych obrazów? Czy można mówić tylko o naśladownictwie i powielaniu? Prelekcja będzie poświęcona animacji, kadrowaniu, kompozycji plansz i dymkom w shonen-mangach. Te zagadnienia zostaną omówione na przykładzie najpopularniejszych serii z tego gatunku - Bleach oraz Naruto.

11.00 – Złoty wiek komiksu – wykład poświęcony debiutom najsłynniejszych postaci komiksu amerykańskiego. Autorzy opowiedzą o narodzinach takich superbohaterów jak Batman, Superman, czy Kapitan Ameryka. Wiktor Talaga i Artur Krzyżaniak.

12.00 – Żywe trupy Roberta Kirkmana - droga sukcesu Filip Bąk. Żywe Trupy to serial komiksowy Roberta Kirkmana, który zdobył światową sławę. Na czym polega sukces tej serii?

13.00 – Bill Finger - zapomniany współtwórca Batmana - Oficjalnie jako twórca postaci Mrocznego Rycerza widnieje Bob Kane. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to tylko część prawdy. Prawdy, która wiąże się ze smutną historią Billa Fingera, któremu możemy zawdzięczać dużo więcej, niż samemu Kane'owi. Poznaj zapomnianego współtwórcę Mrocznego Rycerza i dowiedz się, jaka historia się z nim wiąże. Wojciech Nelec.

14.00 – Dziesięć lat o komiksie – w 2014 roku minęła dziesiąta rocznica powstania "Zeszytów Komiksowych", jedynego w Polsce magazynu popularnonaukowego poświęconego komiksom. To czas sprzyjający wspomnieniom i refleksjom. Prelegent opowie o tym, dlaczego nie było, nadal nie jest i zapewne nigdy nie będzie łatwo oraz o tym, dlaczego było, jest i zawsze będzie warto. dr Michał Traczyk. zastępca redaktora naczelnego „Zeszytów Komiksowych”

15.00 - Batman - galeria złoczyńców - przybliżenie życiorysów i profili psychologicznych wrogów Batmana. Wiktor Talaga i Artur Krzyżaniak
Wszystkie wykłady będą odbywać się w Sali wykładowej Biblioteki Uniwersyteckiej. Będą prelekcje dla początkujących i dla komiksowych koneserów. Dowiecie się z nich, jak fascynującą jest sztuka komiksu i jak wielu fanów skupia. Każdy z wykładów potrwa 45 minut a potem przez kwadrans będzie okazja do zadawania pytań.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu
Tagi: Dzień darmowego komiksu | Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.