» Imprezy komiksowe » Relacje » Dzień Batmana 2016 w Poznaniu

Dzień Batmana 2016 w Poznaniu


wersja do druku

Trzecie uderzenie Nietoperza w Grodzie Przemysława


Dzień Batmana 2016 w Poznaniu
17 września w Poznańskiej Bibliotece Uniwersyteckiej odbyła się III doroczna edycja Dnia Batmana. W tym szacownym gmachu każdy fan komiksów, zwłaszcza tych z długouchym pogromcą zbrodni, znalazł coś dla siebie. Wszędzie pełno było wielbicieli rozrywki obrazkowej, od kilkuletnich szkrabów, bo ogorzałych weteranów. Odwiedzający mieli do dyspozycji kilka stanowisk sprzedających komiksy po okazyjnych cenach mogli ujrzeć wielu wystrojonych cosplayerów, prezentujących nie tylko bohaterów DC, ale tez Marvela czy świata Gwiezdnych Wojen

Galeria rozmaitości

Ściany biblioteki były przyozdobione wieloma grafikami z Mrocznym Rycerzem w roli głównej, autorstwa zarówno zagranicznych twórców jak i naszych rodaków. Oko cieszyły kolorowe okładki jak i czarno białe obrazy. Wszystko to na wyższym piętrze biblioteki gdzie osoby szukające odrobiny ciszy i wytchnienia od zgiełku tłumów miały okazję odpocząć. Obok było stanowisko promujące Dawstwo Szpiku.

Mroczny Rycerz w czerni i bieli

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Ilość odwiedzających z roku na roku zwiększa się, o czym świadczyły ogołocone półki na stanowiskach sklepowych pod koniec imprezy. Niejedna kolekcja powiększyła się o kilka nowych tomów, kosztem żałosnych jęków opróżnionego portfela.

Oblężenia stanowiska Multiversum

Dzień Batmana tonie tylko zakupy i oglądanie sztuki. Na pietrze biblioteki w kilku salach odbywały się przez cały dzień prelekcje dotyczące historii komiksów o Detektywie z Gotham jak i jego twórców.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Rafał Palacz, właściciel Multiversum. Stały bywalec na festiwalach w Bibliotece.

Po południu, każdy kto czuł się na silach mógł wziąć udział w konkursie batmanowej wiedzy. Wygrywał najszybszy i najbardziej zagorzały batfan, spośród których dziesięciu, otrzymało nagrody w postaci...jakżeby inaczej, komiksów. Najmłodsi bywalcy ponadto dostali w prezencie peleryny aby mogli poczuć się jak Nieustraszony Obrońca Gotham.

Niezmordowani prelegenci

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Podobne konkursy prowadzone są od początków Dni Batmana oraz na odbywających się w Poznańskiej Bibliotece Uniwersyteckiej Dni Darmowego Komiksu czy Comic Wars, przez weterana serwisu BatCave.com.pl, Wojciecha "Kelena"Nelca.

Jury wiedzówki o Batmanie (Małgorzata "Blue Bird" Chudziak i Wojciech "Kelen" Nelec)

Obecni byli też twórcy internetowi, jak np. Joachim Tumanowicz, który recenzuje komiksy wszelkiej maści na swoim kanale youtube'owym.

Joachim Tumanowicz, twórca kanału Szafa z Komiksami

Tegoroczny festiwal 77-letniego herosa zbiegł się z otwarciem pełnowymiarowej Czytelni Komiksowej w Gmachu Biblioteki. Niemalże 10000 tomów czeka chętnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 22, w sobotę od godz. 10 do 17, a w niedzielę od godz. 10 do 13. Wcześniej czytelnia była otwierana w wyjątkowe dni, takie jak poprzednie Dni Batmana i temu podobne wydarzenia.

Wnętrze czytelni 1/3

Na regałach można znaleźć albumy, art booki, książki o komiksie, czasopisma komiksowe, ziny i mangi, wszystko nie tylko po Polsku. Czytelnicy mogą liczyć na wygodne siedzenia i pomocną radę opiekunów komiksowych zbiorów.

Wnętrze czytelni 2/3

Tegoroczny Dzień Batmana okazał się sukcesem, co było widoczne po uśmiechniętych twarzach uczestników wokół. Z roku na rok coraz więcej ludzi chce celebrować najpopularniejszego superbohatera na świecie, który dobija już 77 wiosen. Pozostaje czekać na kolejną edycję festiwalu, już za rok.

Wnętrze czytelni 3/3


 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: komiks | Batman | PoznańCzytaj również

Batman/Spawn
Piekło w Gotham
- recenzja
Batman. Wyjątkowo mroczna noc
W obronie złoczyńcy
- recenzja
Batman. Ego i inne opowieści
Jeden autor, różne style
- recenzja
Batman – Sekta
Każdy przegrywa, nawet Batman
- recenzja
Batman. Detective Comics #5: Wojna Jokera
Preludium do wojny Jokera
- recenzja
Batman. Detective Comics #4: Zimna zemsta
Miłość wybacza wszystko
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.