» Recenzje » Doom Pipe #8

Doom Pipe #8


wersja do druku

Dajcie więcej!

Redakcja: Olga Wieczorek

 Doom Pipe #8
W ósmym Doom Pipe wracają starzy znajomi: przeklęta trąbka oraz chłopak, który z miłości zamienił się w muchę. Do tego, w ramach niespodzianki, dostajemy nie dwie, a trzy historie.

Na dodatek każdą w innym stylu – rysunkowo i klimatycznie. Trąbka, mimo że wykuta w czeluściach piekła, pojawia się w humorystycznym i tak naprawdę leciutkim komiksie Wymiana Mama, napisanym i narysowanym przez Henryka Glazę. To w sumie opowieść o wielkiej karierze muzycznej trębacza… i o maminych pierogach. Przyjemna, mimo wszystko nie mroczna, taka chwila odpoczynku wśród strachów DP.

Znieś, kolejna nowelka, napisana przez Glazę i narysowana przez Tomasza Kaczkowskiego, to ciąg dalszy historii z pierwszej części: gdy zakochany chłopak z miłości zamienił się w potworną muchę à la Cronenberg. Tu dostajemy w twarz plot twistem oraz naprawdę ciekawym doborem koloru – stopniowanego od neonowego różu po paskudne szarości. Ciekawe, ale nie najlepsze w tym numerze.

No i na zakończenie – debiut. Anna Oparkowska, na co dzień ilustratorka książek, napisała i narysowała Wróżkę, krótki portret pewnej z pozoru sympatycznej starszej pani, której dzieci wolałyby nie spotykać na ulicy (i zdecydowanie nie powinny wchodzić do jej spiżarki). To ciekawy powiew świeżości w serii: tak pod względem prowadzenia historii, jak i rysunku. Autorka ma przyjemną, miękką kreskę, ale połączyła ją z rdzawo-biało-zielonkawą paletą, która przywodzi na myśl raczej horror dziejący się w środku dnia. Zaskakująco: bardzo smaczne!

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Wymiana Mama i Wróżka to dobre komiksy: wciągające, ciekawe, odbiegające od tego, co ostatnio pojawiało się w DP, zdecydowanie warte przeczytania. Znieś jest nieco słabszy, zwłaszcza że wymaga znajomości części pierwszej – jednak prezentuje postęp w rysunku Kaczkowskiego. Ogółem dostaliśmy kolejny bardzo dobry kawałek alternatywnej lektury.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
8.5
Ocena recenzenta
8.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Doom Pipe #8
Scenariusz: Henryk Glaza, Anna Oparkowska
Rysunki: Henryk Glaza, Tomasz Kaczkowski, Anna Oparkowska
Seria: Doom Pipe
Wydawca: Niezależne
Data wydania: 15 września 2020
Kraj wydania: Polska
Liczba stron: 28
Format: 176x250mm
Oprawa: miękkaCzytaj również

Doom Pipe #7
Wakacyjnie
- recenzja
Doom Pipe #6
Śmierć i groza
- recenzja
Doom Pipe #5
Szpitalne bóstwa
- recenzja
Doom Pipe #3
Ptasie sprawy
- recenzja
Doom Pipe #1
Maleństwo, a cieszy
- recenzja
Doom Pipe #4
Groza, groza!
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.