» Recenzje » Doom Pipe #3

Doom Pipe #3


wersja do druku

Ptasie sprawy

Redakcja: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Doom Pipe #3
Henryk Glaza wrócił z kolejnym zeszytem z serii Doom Pipe – i ponownie dostajemy dwa naprawdę niezłe komiksy, chociaż tym razem z małymi mankamentami.

Historia pierwsza, Nic złego nie będzie. Studnia, została napisana i narysowana przez Tomasza Kaczkowskiego. Abstrakcyjna, groteskowa, opisuje przerażające realia, gdy wyglądający jak antropomorficzne ptaki kultyści karmią wielkie, trzygłowe pisklę ludzkimi dziećmi. Tak jest, dokładnie to dostajemy. Autor nie serwuje nam pełnej fabuły, mamy wycinek jakiejś opowieści – dający nam wgląd w większą całość i zrozumiały, jednak nie tak dobrze zbudowany jak Emet albo Płać z poprzednich części. Muszę się tu nieco przyczepić zakończenia – jest jakby urwane, brakuje 1-2 podsumowujących kadrów. Może autor nie zmieścił się w limicie?

Rysunkowo Nic złego jest ciekawe – dobrze dobrane i nałożone kolory, specyficzna kreska Kaczkowskiego, kojarząca się nieco z kreskówkami z Cartoon Network, porządne kadrowanie. To historia, którą można przeczytać z zadowoleniem – bo jest ładna – chociaż nie z satysfakcją jeśli chodzi o fabułę.

Le Coeur to praca Glazy. Opowiada o płonącej katedrze (jakże na czasie), strażakach i fragmencie Ducha Świętego. Na kilku stronach porusza tematy wiary i wolności – co jest dość karkołomnym wyczynem – i nie robi tego wcale źle. To ciekawa miniatura, ale nie pozbawiona wad. Ponownie, jak w poprzednim komiksie, fabularnie nie jest fajerwerkiem – brak ładnego domknięcia, sprawia wrażenie urwanego. Jednocześnie graficznie to ta ładniejsza z historii – kolory i rysunek są dobrze dopasowane, całość wygląda jak malowana pędzlem. Przyciąga i cieszy oko, aż chce się obejrzeć każdy kadr kilka razy. Pod tym względem – wielki plus.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

"Ptasia" część Doom Pipe nie do końca doskoczyła do poprzeczki, którą ustawiły poprzednie dwie, ale nadal jest komiksem dającym radość z lektury i atrakcyjnym wizualnie. Czekamy na kolejne!

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
7.0
Ocena recenzenta
7
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Doom Pipe #3
Scenariusz: Henryk Glaza, Tomasz Kaczkowski
Rysunki: Henryk Glaza, Tomasz Kaczkowski
Seria: Doom Pipe
Wydawca: Doom Pipe
Data wydania: maj 2019
Kraj wydania: Polska
Autor okładki: Henryk Glaza
Liczba stron: 16
Format: 176x250 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowyCzytaj również

 Doom Pipe #8
Dajcie więcej!
- recenzja
Doom Pipe #7
Wakacyjnie
- recenzja
Doom Pipe #6
Śmierć i groza
- recenzja
Doom Pipe #5
Szpitalne bóstwa
- recenzja
Doom Pipe #1
Maleństwo, a cieszy
- recenzja
Doom Pipe #4
Groza, groza!
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.