» Dni pośród nocy

Dni pośród nocy

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Dni pośród nocy
7.65
Ocena użytkowników
Średnia z 10 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Dni pośród nocy
Scenariusz: Neil Gaiman, Matt Wagner
Rysunki: Matt Wagner, Richard Piers Rayner, Dave McKean, Mike Hoffman, Mike Mignola, Steve Bissette, John Totleben, Teddy Kristiansen
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: marzec 2008
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Liczba stron: 160
Oprawa: twarda, kolorowa
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 69,90 zł

%DANE%

O czym opowiadał pierwszy komiksowy scenariusz Neila Gaimana? Jak wyglądał pierwszy Sandman? I co działo się ze Snem, kiedy w Śnie sprawiedliwych został uwięziony w szklanej magicznej kuli? Odpowiedzi na te pytania przynosi album Dni pośród nocy.

W tomie znajduje się pięć historii. Każda została zilustrowana przez innego rysownika: Dave'a McKeana, Mike'a Mignolę czy Stephena Bissette'a. Jednak łączy je jedno. Scenariusze Neila Gaimana i nastrojowy rytm opowieści, podobnie jak w Sandmanie, także tu wypełniający kolejne kadry i plansze.

Ilustrowany przez Stevena Bissette'a Jack in the Green powstał do pierwszego scenariusza, jaki napisał Gaiman. Historia Swamp Thinga, rozgrywająca się kilkaset lat przed momentem, w którym jego przygody zaczął pisać Alan Moore, została narysowana wprawdzie ponad dziesięć lat po jej napisaniu, ale dzięki niej Gaiman został zauważony. Brothers i Shaggy God Stories wracają do świata Swamp Thinga. Pierwsza z historii opowiada o "odświeżonym" przez Gaimana - podobnie jak to było w przypadku Sandmana - starym bohaterze DC - Brother Power. Bohaterem drugiej jest doktor Jason Woodrue, tajemniczy człowiek-roślina znany w Polsce z komiksu Czarna Orchidea, wydanego w kolekcji Mistrzowie Komiksu. Jego historię narysował młody Mike Mignola - jeszcze przed tym, zanim stworzył Hellboya.

Oprócz nich pojawia się tu także John Constantine, który tym razem spotyka na swojej drodze osamotnionego upiora - w skąpanej w czerniach, niezwykle narysowanej przez Dave'a McKeana historii Hold me. Pojawia się tu też sam Sandman, i to od razu w dwóch postaciach: jako uwięziony w szklanej kuli okultystów Morfeusz i jako Wesley Dodds, ubrany w prochowiec Sandman ze Złotej Ery, w Sandman Midnight Theatre spotykający swojego potężnego imiennika.

Pięć opowieści, pięć historii, które odcisnęły swój ślad w historii komiksu. Jedna wyprawa po niezwykłych światach kreowanych przez Neila Gaimana.
Teraz śnij.

W Sandmanie: Teatrze Nocy Sandman ze Złotej Ery bada odwieczną tajemnicę i, jeden jedyny raz, staje oko w oko ze swym imiennikiem, Snem z Nieskończonych.

W Przytul mnie odziany w płaszcz mag John Constantine musi zmierzyć się z duchem, któremu doskwiera jakże współczesna samotność.

W Braciach dalsza rodzina Potwora z Bagien spotyka niezwykłego przybysza z epoki Dzieci Kwiatów i zdecydowanie niezachwycony rząd Stanów Zjednoczowych.

W Drzewach jak bogach na wpół obłąkany człowiek-roślina zgłębia tajemnicę istnienia.

A w nigdy dotąd niepublikowanym Jacku w zieleni Potwór z Bagien z dawnych czasów poznaje grozę świata - zarówno wielkiego, jak i małego.

Źródło: Egmont Polska
Tagi: Teddy Kristiansen | Steve Bissette | Richard Piers Rayner | Mike Mignola | Mike Hoffman | Matt Wagner | Matt Wagner | John Totleben | Dni pośród nocy | Dave McKean | Dave McKean


Czytaj również

BBPO. Znany diabeł
Apokalipsa i... może już starczy?
- recenzja
Abe Sapien: Mroczne i Straszliwe #1
Smutny koniec świata
- recenzja
Czarna Orchidea (nowe wydanie)
O superbohaterach inaczej
- recenzja
Uniwersum DC według Mike'a Mignoli
Mike Mignola i jego początki
- recenzja
BBPO. Piekło na Ziemi. Tom 5
Zupełnie fajny koniec cyklu
- recenzja
 BBPO. Piekło na Ziemi (wyd. zbiorcze) #4
Piekło bez pazura
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.