» Czas na komiks

Czas na komiks

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Czas na komiks
9
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Czas na komiks
Scenariusz: Różni twórcy
Rysunki: Różni twórcy
Wydawca: Timof i cisi wspólnicy, BWA Jelenia Góra, BWA Zielona Góra, BWA Studio Wrocław
Data wydania: sierpień 2010
Liczba stron: 96
Format: 23x32 cm
Oprawa: twarda, kolorowa
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 80 zł

Czas na komiks to niezwykły album-katalog prezentujący komiksowe dokonania dziesięciorga młodych, ale już uznanych twórców komiksowych. Ich realistyczne i malarskie prace ukazują wszechstronność i bogactwo stylów we współczesnym polskim komiksie. Artyści ci tworzą komiksy wysublimowane graficznie i narracyjnie, przełamują schematy fabularne, przebudowują język komiksu i przemycają do medium przeznaczonego dla masowego odbiorcy "treści artystyczne".

Katalog towarzyszy wystawie pod tą samą nazwą przygotowanej przez Piotra Machłajewskiego, która od sierpnia 2010 do lutego 2011 odwiedzi kolejno Jelenią Górę, Zieloną Górę i Wrocław. Ekspozycja posłuży jako ilustracja, przyczynek do analizy, procesów zachodzących podczas umasawiania kultury, przenoszenia wzorców i technik gatunkowych z marginesów do głównego nurtu. Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze komiksy zaproszonych artystów, pokażemy także wybór prac z lat ubiegłych.

Eksponowane będą oryginalne plansze – szczególnie atrakcyjne wizualnie materiały przygotowywane do druku. Część z prac – przede wszystkim komiksowych, ale i malarskich – została wybrana do zaprezentowania czytelnikom w postaci albumu-katalogu, którego świetna oprawa graficzna doskonale współgra z interesującą zawartością katalogu.

Na wystawie i w katalogu możemy podziwiać prace: Olafa Ciszaka, Jacka Frąsia, Krzysztofa Gawronkiewicza, Adriana Madeja, Krzysztofa Ostrowskiego, Macieja Sieńczyka, Aleksandry Spanowicz, Benedykta Szneidera, Jakuba Rebelki oraz Przemysława Truścińskiego.

Źródło: Timof i cisi wspólnicy

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Czas na komiks | Olaf Ciszak | Jacek Frąś | Krzysztof Gawronkiewicz | Adrian Madej | Krzysztof Ostrowski | Maciej Sieńczyk | Aleksandra Spanowicz | Benedykt Szneider | Jakub Rebelka | Przemysław Truściński


Czytaj również

Chopin New Romantic
Jaki jest naprawdę
- recenzja
Blok komiksowy na wrocławskich Dniach Fantastyki 2014
Komiks na pałacowych salonach
- recenzja
Kwestionariusze Komiksofonu
Czyli cykliczne wprowadzenie do kolejnych edycji
Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta
Ziszczony koszmar przyszłości
- recenzja
Diuna: Opowieści z Arrakin
Dwa opowiadania, dwie jakości
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.