» Wieści » Co słychać w uniwersum Biocosmosis?

Co słychać w uniwersum Biocosmosis?

09-05-2011 17:17 | Kuba Jankowski

Co słychać w uniwersum Biocosmosis?
Co słychać w uniwersum Biocosmosis? Filip 'Dark One' Wójcik też się nad tym zastanawiał, aż pewnego dnia postanowił spytać u źródła. Filip 'Dark One' Wójcik: Udało mi się skontaktować z Edvinem Volińskim, który potwierdził informacje, że ostatnia część cyklu, Atlana, ukaże się w październiku tego roku: "Atlana jest w produkcji i spieszymy się, aby zdążyć na październik." W wysłanym do autorów liście, pytałem także o losy strony internetowej serii, ponieważ witryna od dawna już jest nieaktualizowana. "Stronka czeka, gdyż priorytetem jest ostatnia część – Atlana. Czasu mało, a pracy jeszcze przed nami dużo. Postaram się coś ruszyć w tej sprawie przed premierą (październik - MFKiG), a już na pewno po premierze. Dizajn stronki ulegnie modyfikacji. Zostanie także rozbudowana." Oznacza to, że niebawem możemy się spodziewać znacznych zmian i odświeżenia szaty. Aby zaostrzyć nasze apetyty, otrzymałem od autora kilka plansz z nadchodzącej Atlany. Są to odpowiednio strony 8-9, 12, 13 i 20, a także próbka kolorystyki, na przykładzie rozkładówki ze stron 2-3.
Edvin Voliński stwierdził też, że kolejne serie osadzone w Biouniwersum - Preventorianie i Planetardzi - są na razie odleglejszymi planami: "Jeśli chodzi o Preventorian, czy inne serie, to na razie są w zawieszeniu. To raczej temat na dłuższa dyskusję." Dla przypomnienia: Biocosmosis jest jedną z niewielu w ostatnich latach polskich serii komiksowych science fiction, ukazującą się regularnie od 2006. Jak do tej pory mieliśmy okazję otrzymać 4 główne tomy:
  • Enone
  • Savas
  • Quiciuq
  • Evilive
  • oraz trzy czarno-białe antologie, poszerzające wiedzę o świecie i opowiadające historie poboczne. Autorami są Edvin Voliński (scenariusz) i Nikodem Cabała (kreska).
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Edvin Voliński | Biocosmosis


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.