» Catwoman. W blasku Księżyca

Catwoman. W blasku Księżyca

Dodał: Balint 'balint' Lengyel

Catwoman. W blasku Księżyca
6
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Catwoman. W blasku Księżyca
Scenariusz: Lauren Myracle
Rysunki: Isaak Goodhart
Seria: DC Powieść Graficzna 13+
Wydawca: Egmont Polska, Egmont
Data wydania: 24 lutego 2021
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Liczba stron: 192
Format: 150x230 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 9788328158337
Cena: 34,99 zł

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody. 

Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano. Selina Kyle jest silniejsza, niż się jej wydaje. Przez piętnaście lat znosi kolejnych okropnych facetów swojej matki, jednak gdy w domu pojawia się okrutny Dernell, zdaje sobie sprawę, że nie może tam dłużej zostać. Selina woli żyć na ulicy, niż mieszkać pod jednym dachem z tyranem. 

Dziewczyna nie akceptuje okrucieństwa, ale jeśli ma przetrwać na ulicy, będzie musiała nauczyć się być twarda. Czy zdoła odnaleźć siebie i pogodzić pragnienie niezależności z pragnieniem przyjaźni... i miłości? 

Autorka bestsellerów z listy „New York Timesa” Lauren Myracle („3maj się”) oraz rysownik Isaac Goodhart prezentują powieść graficzną o historii nastoletniej kobiety-kota, która musi zmierzyć się nie tylko z poszukiwaniem własnej tożsamości, ale i ponurą rzeczywistością Gotham City. 

„Rzecz w tym, że Selina tak naprawdę wciąż jest jeszcze dzieckiem. To piętnastolatka, która już na początku historii znajduje się w sytuacji, w której nawet dorośli rzadko potrafili by sobie poradzić” – opowiada amerykańska scenarzystka. Selina Kyle to dziewczyna, która jak kot spada na cztery łapy, ale najpierw będzie musiała ciężko trenować.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Catwoman. W blasku Księżyca | W blasku Księżyca | Catwoman | Alicja Laskowska | Lauren Myracle | Isaak Goodhart | Egmont


Czytaj również

Catwoman. W blasku Księżyca
Przygody przyszłej Catwoman
- recenzja
Młodzi Tytani. Raven
Trudne relacje z ojcem
- recenzja
Lucky Luke #8: Phil Defer
Rewolwerowiec i jego przesądy
- recenzja
Wielkie wyprawy
Historia w obrazkach
- recenzja
Ciemność
Mroki własnej duszy
- recenzja
Armada (wyd. zbiorcze) #4
Upadki i wzloty Navis
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.