» Café Budapeszt

Café Budapeszt

Dodał: Kuba Jankowski

Café Budapeszt
7.75
Ocena użytkowników
Średnia z 6 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Café Budapeszt
Scenariusz: Alfonso Zapico
Rysunki: Alfonso Zapico
Wydawca: timof comics
Data wydania: kwiecień 2011
Tłumaczenie: Jakub Jankowski i literka 'h'
Liczba stron: 160
Format: 16,8x24 cm
Oprawa: miękka, kolorowa
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Cena: 49 zł
Wydawca oryginału: Astiberri

Jechezkel Damjanich jest młodym żydowskim skrzypkiem, który mieszka z matką w posępnym Budapeszcie roku 1947. Pewnego dnia otrzymuje list z Jerozolimy, wysłany przez swojego wuja Josefa, od którego nie miał wieści od 12 lat i na którego gniewa się jego matka, pozornie bez powodu. Uciekając przed biedą, oboje docierają do Palestyny w trudnym dla kraju momencie politycznym, tuż przed wycofaniem się z regionu Anglików.

Wuj Josef prowadzi Café Budapeszt, barwny lokal w pobliżu Starego Miasta, w którym razem spotykają się Żydzi, Arabowie, ludzie z Zachodu... Ulotna oaza harmonii, w której nuty Jechezkela będą musiały szybko ustąpić miejsca świstowi pocisków z davidki, arabskim bombom, nienawiści i zniszczeniu. Café Budapeszt staje się scenerią, w której odbijają się chaos i barbarzyństwo obecne w całej Palestynie.

Alfonso Zapico (Asturia, 1981), dyplom z ilustracji i rysunku w Akademii Sztuki w Oviedo, urodził się w Blimea, asturyjskim miasteczku położonym w regionie dolin górniczych. Jako wolny strzelec wykonuje krajowe i regionalne zlecenia graficzne (podręczniki, filmy rysunkowe, strony web, ilustracje) oraz od 2005 roku pracuje jako ilustrator dla Rady Edukacji Księstwa Asturii.

Jest stałym współpracownikiem periodyku regionalnego La Nueva España, jego komiksy i paski komiksowe publikowane były w licznych asturyjskich pismach młodzieżowych i cyfrowych.

Jego pierwszy album komiksowy, La guerre du professeur Bertenev, opublikowany we Francji przez Editions Paquet, zdobył w 2007 roku Prix BD Romanesque na festiwalu FestiBD w Ville de Moulins. Jest także jednym z rysowników w zbiorczym albumie Un jour de mai.

Źródło: Timof Comics

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Cafe Budapeszt | Alfonso Zapico


Czytaj również

Café Budapeszt
Historia tworzy człowieka, a człowiek historię
- recenzja
Festiwal Komiksowa Warszawa 2013
Mecz życia
- recenzja
Dublińczyk
Życiowa odyseja geniusza z Dublina
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.