» Bydgoski Konwent Komiksu i Gier

Bydgoski Konwent Komiksu i Gier

Dodał: Mały Dan

Bydgoski Konwent Komiksu i Gier
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: Bydgoski Konwent Komiksu i Gier
Od: 12 września 2015
Do: 12 września 2015
Miasto: Bydgoszcz
Strona WWW: www.facebook.com/events/54694092879...
Cena: bezpłatny
Typ konwentu: komiksowy

Tegoroczny Bydgoski Konwent Komiksu i Gier dostarczy wielu atrakcji fanom kultowej postaci Kapitana Żbika. Mateusz Szlachtycz, który przygotowuje książkę o tym komiksowym bohaterze, przedstawi prelekcję Kapitan Żbik - prawda komiksowa, a milicyjna rzeczywistość, natomiast Max Suski opowie między innymi o podróżach śladem Kapitana Żbika.

W trakcie imprezy odbędzie się również oficjalna premiera albumu Kapitan Jasny rysowanego przez Jerzego Wróblewskiego, nawiązującego stylistyką i rodzajem klimatu do przygód Kapitana Żbika. O tym komiksie, a także innych z archiwum Jerzego Wróblewskiego opowie Maciej Jasiński.

Gościem imprezy będzie jeden z najwybitniejszych polskich rysowników komiksowych – Krzysztof Gawronkiewicz. W trakcie spotkania prowadzonego przez Witolda Tkaczyka opowie między innymi o albumie Krzesło w piekle zbierającym jego komiksy z wielu lat.

W trakcie imprezy zostaną zaprezentowane także dwa komiksy poświęcone wybitnym bydgoszczanom. Pierwszy z nich zatytułowany Józef Makowski – Mój dziennik opowiada o życiu znanego rzeźbiarza, którego dzieła zdobią Bydgoszcz. O powstawaniu komiksu opowie jego rysownik Jacek Przybylski. Drugim komiksem jest album Marian Rejewski – bydgoszczanin, który złamał szyfr Enigmy narysowany przez Jacka Michalskiego.

Bardzo ciekawie zapowiadają się tegoroczne wystawy. Pierwsza a nich zatytułowana PRL w krzywym zwierciadle będzie prezentować najlepsze żarty rysunkowe Jerzego Wróblewskiego. Natomiast wystawa Współczesna Polska w krzywym zwierciadle zaprezentuje żarty autorstwa Karola Kalinowskiego i Jarosława Wojtasińskiego.

Będą także wystawy plansz z komiksów Józef Makowski – Mój dziennik oraz Marian Rejewski – bydgoszczanin, który złamał szyfr Enigmy, a także wystawę ciekawostek związanych z postacią Kapitana Żbika.

Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy warsztaty komiksowe, które poprowadzi Szymon Kaźmierczak.

Będą również dwa konkursy komiksowe, w których trzeba będzie wykazać się swoją wiedzą na temat Kapitana Żbika oraz komiksów narysowanych przez Krzysztofa Gawronkiewicza.

Na stoiskach z komiksami będzie można kupić zarówno nowe, jak i archiwalne tytuły.

Źródło: Strona Bydgoskiego Konwentu Komiksu i Gier

Tagi: Bydgoski Konwent Komiksu i Gier 2015 | Bydgoski Konwent Komiksu i Gier


Czytaj również

Bydgoski Konwent Komiksu i Gier 2014
Niespodziewany spadek formy
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.