» Bez końca

Bez końca

Dodał: Lech 'El Tejon' Juda

Bez końca
8.00
7.38
Ocena użytkowników
Średnia z 8 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 5
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Bez końca
Scenariusz: Roman Lipczyński
Rysunki: Paweł Garwol
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: luty 2012
Liczba stron: 140
Format: B5
Oprawa: miękka, kolorowa
Druk: czarno-biały
Cena: 44,90 zł

Są takie dni, że budzisz się rano, miał być poniedziałek, jest środa, nie pamiętasz co robiłeś przez ostatni tydzień, w lodówce pusto, a po kuchni biegają myszy, prosząc, żebyś dorzucił się do flaszki, bo im zabrakło. Masz wtedy dwa wyjścia – albo spróbować ponownie zasnąć licząc na to, że rzeczywistość wróci do normy, albo faktycznie napić się z myszami, skoro już i tak narobiły rabanu. W tym drugim przypadku będziesz miał przynajmniej o czym opowiadać.

Oceniając po lekturze albumu Bez końca komiksowi debiutanci Roman Lipczyński i Paweł Garwol bardzo często mają takie dni, w których rzeczywistość nie trzyma się racjonalnych zasad, a proste wyjście z łóżka staje się początkiem absurdalnych i niewytłumaczalnych przygód.

Wkraczając w ich świat warto porzucić wszelkie oczekiwania i po prostu dać się uwieść tym dziesięciu historiom, w których hitchcockowski suspens idzie ręka w rękę z kliszami wprost z czarnych kryminałów, a vianowskie umiłowanie absurdu spotyka się z poważną refleksją na temat wolnej woli i roli przypadku w życiu człowieka.

U Garwola i Lipczyńskiego nie ma niczego pewnego, a każda kolejna strona przynosi następne zaskakujące pointy i niecodzienne rozwiązania, zmuszające do ponownego odczytywania całej opowieści pod zupełnie innym kątem.
Ten komiks to pułapka na czytelnika!

Źródło: Kultura Gniewu
Tagi: Bez końca | Paweł Garwol | Roman Lipczyński


Czytaj również

Bez końca
Daj się złapać
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.