» Barras #5

Barras #5

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Barras #5
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Barras #5
Scenariusz: Emilio Utrera
Rysunki: Emilio Utrera
Seria: Barras
Wydawca: Mandioca
Data wydania: sierpień 2018
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Marek Cichy
Liczba stron: 32
Format: 205x295 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
ISBN: 9788395319105
Kraj wydania oryginału: Argentyna

BARRAS 5 – śmierć zdrajcom!

Wielki finał nadciąga! Piąta, ostatnia część opowieści o BARRAS zakończy zmagania band Kunty i Xuxy. Emilio Utrera jak zwykle w wielkim tempie, brawurowo i bez trzymanki wprowadzi nas w klimat gangsterskiego Buenos Aires. Niewiele jest osób na świecie tak potrafiących uchwycić wredne twarze wrednych ludzi. Utrera jak przystało na bacznego obserwatora życia, kapitalnie potrafi oddać emocje swoich bohaterów, a jego komiksy się pochłania a nie czyta!

Nie inaczej jest z piątą częścią BARRAS. Xuxa już wie, że szefowie Borrachos del Tablon sprzedali się politykom, a cała akcja pojednania z kibicami innych klubów to granda. Wie o tym też Kunta i jego nierozgarnięci towarzysze, Gruby i Niedopałek. Xuxa musi szukać wsparcia poza swoja grupą, na szczęście w półświatku nie wszyscy wierzą w pojednanie… Czasem podejrzliwość może uratować życie, a czasem może prowadzić do… Nie, ani słowa więcej, to trzeba zobaczyć na własne oczy by docenić jak znakomicie prowadzi opowieść Utrera. Każdy z pięciu zeszytów serii jest fragmentem puzzle, które razem dają naprawdę imponujący obraz przestępczego, kibolskiego, Buenos Aires, uwikłanego w brudną polityczną grę.

Emilio Utrera, rocznik 1983, odkąd stworzył pierwszy zeszyt BARRAS rozpoczął pochód przez świat. A słowo „świat” jest tu kluczowym bowiem rysował już komiksy w USA, Brazylii i Indiach. Niedawno, w Argentynie, jego rysunki wykorzystano do animacji użytych w futurystycznym filmie Mnemora. Natomiast komiks Tupac dostał jedną z najbardziej prestiżowych nagród, a co najważniejsze przyznało ją jury składające się z uznanych na świecie autorów wydawanych w ponad 20 krajach świata.

Źródło: Opis wydawcy

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Barras #5 | Barras | Emilio Utrera | Mandioca | Marek Cichy


Czytaj również

Barras
Łubu dubu, niech nam żyje prezes klubu!
- recenzja
Labirynt
Labirynt snów i wspomnień
- recenzja
Ye
Podróż w głąb siebie
- recenzja
Raport Brodecka
Najmroczniejsza strona ludzi
- recenzja
Żywa stal
Stalowy bohater o słabym charakterze
- recenzja
Koszmary
Cthulhu w piękny wykonaniu
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.