» Asteriks #01: Przygody Gala Asteriksa (wyd. jubileuszowe)

Asteriks #01: Przygody Gala Asteriksa (wyd. jubileuszowe)

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Asteriks #01: Przygody Gala Asteriksa (wyd. jubileuszowe)
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Asteriks #01: Przygody Gala Asteriksa
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Seria: Asteriks
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 2 października 2019
Kraj wydania: Polska
Autor okładki: Albert Uderzo
Tłumaczenie: Andrzej Frybes, Marek Puszczewicz
Liczba stron: 80
Format: 216x285 mm
Oprawa: miękka
Druk: kolorowy
ISBN: 9788328197886
Cena: 39,99 zł
Kraj wydania oryginału: Francja

W 2019 roku bohaterowie Asteriks i jego wierny przyjaciel Obeliks obchodzą sześćdziesiątą rocznicę powołania ich do życia przez duet scenarzysty René Goscinny’ego i rysownika Alberta Uderzo. Z tej okazji powstało jubileuszowe wydanie z pierwszymi przygodami dwóch najsłynniejszych na świecie galów. Album otwiera doskonale wszystkim znany komiks Przygody Gala Asteriksa, druga jego część zaś to kilkadziesiąt dodatkowych stron z artykułem, w którym sami autorzy opowiadają o tym, w jakich okolicznościach zrodził się w ich głowach pomysł na tę serię i postaci oraz jak powstawał ów pierwszy album. Tekst uzupełniają liczne grafiki i zdjęcia z prywatnych archiwów autorów. Jest to nie lada gratka dla fanów serii, okazja do poznania wielu ciekawych, nieznanych dotąd faktów dotyczących Asteriksa, jak i samych autorów. 

Pierwszy tom przygód sprytnego Gala Asteriksa i jego naiwnego, lecz obdarzonego nadludzką siłą towarzysza Obeliksa przedstawia całą galerię postaci ze słynnej galijskiej osady. Poznajemy rozważnego maga Panoramiksa, który zna tajniki przyrządzania magicznego wywaru, wioskowego barda Kakofoniksa, którego wątpliwej jakości popisy wyprowadzają z równowagi pozostałych mieszkańców wioski czy wodza plemienia, Asparanoiksa, drżącego przed tym, że niebo spadnie mu na głowę. Wydane w 1961 roku Przygody Gala Asteriksa rozpoczynają dobrze znane wszystkim fanom komiksu słowa: „Jest rok 50. przed naszą erą. Cała Galia została podbita przez Rzymian... Cała? Nie! Jedna, jedyna osada, zamieszkana przez nieugiętych Galów, wciąż stawia opór najeźdźcom i uprzykrza życie legionom rzymskim stacjonującym w obozach Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium”. Historia galijskiej osady, która dzielnie stawia opór rzymskim najeźdźcom, to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. 

Nieśmiertelny francuski dowcip serii stworzonej przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni. 

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Asteriks #01: Przygody Gala Asteriksa | Asteriks | Andrzej Frybes | Marek Puszczewicz | Andrzej Frybes | Marek Puszczewicz | Rene Goscinny | Albert Uderzo


Czytaj również

Asteriks: Złoty menhir
Nieco inny Asteriks
- recenzja
Asteriks u Belgów
Ale dzielni ci Belgowie
- recenzja
Asteriks #22: Wielka przeprawa
Galowie za Wielką Wodą
- recenzja
Umpa-pa (nowe wydanie)
Starszy lecz fajny brat Asteriksa
- recenzja
Asteriks. Imperium smoka
Asteriks i Państwo Środka
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.