» All-Star Superman

All-Star Superman

Dodał: Andman

All-Star Superman
8.77
Ocena użytkowników
Średnia z 11 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 6
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: All-Star Superman
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Frank Quitely
Wydawca: Mucha Comics
Data wydania: czerwiec 2012
Tłumaczenie: Michał Zdrojewski
Liczba stron: 304
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 140 zł
Wydawca oryginału: DC Comics

Grant Morrison i Frank Quitely - legendarni twórcy komiksów - połączyli swe nadprzyrodzone moce, aby stworzyć nowego i niepowtarzalnego Supermana w serii najbardziej niezwykłych przygód, jakie kiedykolwiek powstały.

„Zmysłowa, mityczna, emocjonalnie inspirująca i olśniewająco alternatywna historia Człowieka ze Stali”. - ENTERTAINMENT WEEKLY

„All-Star Comics jest wciągający, bezkompromisowy i superczadowy… to będzie klasyka gatunku”. - VARIETY.COM


„Obłąkańczo błyskotliwy”. - THE NEW YORK TIMES„Morrison wydobył z Supermana to, co daje nam najwięcej radochy. Nasz bohater dysponuje tak absurdalnie wielką mocą, że nie bacząc na konsekwencje co chwila pakuje się w jakieś kompletnie zakręcone przygody…” - TIME


Autorzy:

GRANT MORRISON

GRANT MORRISON związał się z DC Comics ponad 20 lat temu, wkrótce po opublikowaniu dwóch pierwszych amerykańskich komiksów: „Animal Man” i „Doom Patrol”. Pisał scenariusze do wielu popularnych serii, takich jak „JLA”, „Batman” i „New X-Men”, równocześnie publikując oryginalne, własne pomysły: „The Invisibles”, „Seaguy”, „The Filth” I „WE3”. W ostatnich latach Morrison zagłębił się we wszechświecie DC poświęcając pracy nad kilkoma tytułami równolegle: począwszy od wyróżnionych nagrodami Eisnera serii „Seven Soldiers” i „All-Star Superman”, poprzez cotygodniowy cykl „52”, a kończąc na wielowymiarowej, wykraczającej poza ramy rzeczywistości, epickiej historii „Final Crisis”. W swoim drugim, równoległym życiu Morrison jest rzecznikiem kontrkultury, muzykiem, nagradzanym na festiwalach dramaturgiem i magiem chaosu. Mieszka i żyje na zmianę w Los Angeles i w ojczystej Szkocji.


FRANK QUITELY

FRANK QUITELY urodził się w 1968 roku w Glasgow. Od 1988 roku narysował „The Greens”, „Blackheart”, „Missionary Man”, „Shimura”, „Inaba”, 10 krótkich historii dla Paradox Press, 6 historii dla Vertigo, miniserię „Flex Mentallo”, trzy pierwsze rozdziały „20/20 Visions”, „Batman: The Scottish Connection”, „The Kiingdom: Offspring”, „JLA: Earth 2”, „The Invisibles”, „Transmetropolitan”, „The Authority”, „Captain America”, „New X-Men”, „Sandman: Noce Nieskończone”, „WE3”, „All-Star Superman” oraz „Batman and Robin”. Był również twórcą okładek do „Negative Burn”, „Judge Dredd Megazine”, „Classic 2000 AD”, „Jonah Hex”, „Books of Magick: Life During Wartime”, „Bite Club”, „American Virgin” i „All-Star Batman”. Razem z żoną i trójką dzieci mieszka w Glasgow. Kiedyś bawił się w projektowanie kapeluszy i ciuchów. Obecnie jego hobby to gotowanie.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: All-Star Superman | Superman | Grant Morrison | Frank Quitely


Czytaj również

New X-Men #2: Piekło na Ziemi
Piekło duszy
- recenzja
New X-Men #1: Z jak Zagłada
Morrison i X-Men, czy coś może pójść nie tak?
- recenzja
Niewidzialni: Księga pierwsza
Samozwańczy obrońcy rzeczywistości
- recenzja
Green Lantern #4: Ultrawojna
Jeszcze więcej kosmicznego miszmaszu
- recenzja
Authority #2
Nowy porządek
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.