Aktualności

Epizody Powstania Warszawskiego - rozstrzygnięcie

30-07-2005 00:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Warto wybrać się 3 sierpnia do Muzeum Powstania Warszawskiego, by wziąć udział we wręczeniu nagród konkursu na najlepszy komiks związany z tematyką powstańczą. Dotyczy to szczególnie szczęśliwych zwycięzców, których listę właśnie podano do publicznej wiadomości. Już niebawem efekty pracy uczestników konkursu będzie można podziwiać w antologii wydanej z okazji 61. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Aby poznać nazwiska wszystkich laureatów, kliknij na » więcej

Lee i Morrison w WildC.A.T.s

30-07-2005 00:05 | Jan 'johnny' Lorek | Komentarze: 0

Pojawiły się informacje na temat kolejnego projektu Jima Lee. Rysownik znany chociażby ze swojego wkładu w serię X-Men, współautor wydanego również w Polsce komiksu Batman: Hush, wraz ze scenarzystą Grantem Morrisonem (JLA: Ziemia 2) w 2006. roku mają wzbogacić rynek kolejną odsłoną historii WildC.A.T.s: Covert Action Teams.
Supergrupa została stworzona przez - Jima Lee i Brandona Choi. WildC.A.T.s: Covert Action Teams był pierwszym komiksem, jaki pan Lee narysował dla Image Comics. Grant Morrioson jest zaś autorem scenariusza do komiksu JLA/WildC.A.T.s, więc zapowiadany komiks nie będzie dla Niego pierwszym kontaktem z tym tematem. Polscy czytelnicy mieli szansę zapoznania się z postaciami dzięki wydawnictwu TM-Semic.

Jeśli dziś jest piątek...

29-07-2005 15:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to pora na komiks. Dziś, w cyklu Tam gdzie MG mówi dobranoc Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski odsłaniają grozę potężnego artefaktu zwanego Tabelą Spotkań Losowych. Czytajcie i bawcie sie dobrze.

Ukazał się lipcowy Egmont

27-07-2005 17:52 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Lepiej późno niż później, dlatego z lekkim opóźnieniem przedstawiamy lipcowy pakiet Egmontu. W tym miesiącu finałowe odsłony dwóch mang: Gunsmith Cats oraz Kamikaze Kaito Jeanne. Ponadto ósma część kultowego Kaznodziei oraz dwa spore wydarzenia, czyli pierwszy tom obszernej opowieści o Batmanie pt. Hush oraz kultowy Kingdom Come, a więc komiks, bez którego nie warto pojawiać się w towarzystwie.


Troszkę » więcej

Wywiad: Runshin Kanmuri

27-07-2005 17:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

W Polsce z komiksów żyć się raczej nie da, ale to nie zniechęca wielu młodych ludzi, by próbować swoich sił w pisaniu scenariuszy i rysowaniu. Niektórym z nich udaje się nawet, głównie dzięki startom w rozmaitych konkursach, zaprezentować swoje utwory szerszej pubiczności pod egidą mniejszych lub większych wydawnictw.

Zapraszamy do lektury rozmowy z jednym z nich, ukrywającym się pod pseudonimem Runshin Kanmuri autorem mangi VIOX, którą wydał Kasen.

Ukazało się: Osiedle Swoboda #5

26-07-2005 21:10 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Prywatna Wojna Kriega - taki podtytuł nosi piąty zeszyt kultowej, osiedlowej sagi, w której Dźwiedziu, Smutny, Szopa i Kundzio starają się przeżyć i zachować resztki swojej godności w ciężkiej, blokowej rzeczywistości. Sporo się dzieje, oj, sporo. A akcja nieubłaganie zmierza do nieuchronnego finału.
Cegłę » więcej

Manzoku o Diplodoku

26-07-2005 20:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Przymierzające się do debiutu na polskiej scenie komiksowej wydawnictwo Manzoku informuje, iż:
Uruchomiono witrynę Manzoku pod adresem http://www.manzoku.pl. W ciągu najbliższych miesięcy będzie rozbudowywana w miarę powiększania oferty o nowe działy, by w przyszłym roku całkowicie zmienić wygląd. Epizody dołączone do Podróży smokiem Diplodokiem znane wcześniej jako Wyprawa ratunkowa i Znasz Pan CV brzmią obecnie Wyprawa międzyplanetarna i Znasz Pan 2 CV.

Okładka, z niewielką zmianą kolorystyki, i kilka plansz: po kliknięciu na » więcej

Filmy, filmy: X3, Ghost Rider, FF

25-07-2005 18:55 | Marcin 'Seji' Segit

Ruszyły zdjęcia do trzeciej części X-Men. Wystartowała też strona internetowa filmu - aby ją zobaczyć, kliknij w nagłówek wieści.

A poza tym:
- tutaj można pobrać 5-sekundowy klip, który prawdopodobnie pochodzi z szykowanego zwiastunu Ghost Ridera. Dodatkowo tutaj można obejrzeć kilkanaście zdjęć piekielnego motocykla Ducha Zemsty (zbliżenia!).
- Sandman czy Chameleon? Raczej ten pierwszy. Wedle najnowszych wieści Thomas Hayden Church zagra w Spider-Manie 3 zmiennokształtnego złoczyńcę. Dodatkowo w filmie pojawi się brat Chameleona, co zaowocuje w kolejnej części cyklu postacia Kravena Łowcy.
- czy Steven Spielberg lubi Transformes? Co myśli o filmie z wielkimi robotami z Cybertronu? Dowiecie się z zarejestrowanej wypowiedzi reżysera.
- zostanie zekranizowany komiks Marvela Luke Cage.
- Fantastic Four w Polsce tylko z dubbingiem. Lista aktorów tutaj. » więcej

Komiks: Lucjusz i Ambroży - tydzień trzeci

25-07-2005 14:37 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Rusza trzeci sezon Lucjusza i Ambrożego! Czytajcie i przytakujcie, jakie to wszystko prawdziwe. Dziś nasi bohaterowie rozpoczynają odyseję po dungeonie zwanym również supermarketem. Dziewiąty odcinek to tylko wstęp... Porzućcie nadzieję!

Recenzja: Usagi Yojimbo #6

25-07-2005 03:15 | | Komentarze: 0

Szósta część cyklu o Usagim, zatytułowana Kręgi, to znak, iż saga dobiega końca. Oczywiście nie w sensie dosłownym, gdyż Stan Sakai obiecuje, iż pomysłów nie zabraknie mu na lata, lecz w przenośni, albowiem coraz mniej elementów układanki pozostaje nieodkrytych. Tak jak George Lucas stworzył niedawno faktyczny sequel swojego wcześniejszego dzieła, tak i – zbiegiem wydawniczych przypadków – Sakai dopowiada nam to, czego można było się jedynie domyślać. I nieustannie zaskakuje.

Zapraszamy do lektury recenzji szóstego tomu przygód Usagiego Yojimbo autorstwa Macieja 'repka' Reputakowskiego.

Jest lipcowa Mandragora

24-07-2005 13:30 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Mandragora w lipcu nie czekała do ostatniej chwili i przedstawiła pakiecik za 30 zł w hurcie, w którym znajdziecie takich zabijaków jak Lobo, Punisher i Banner (kolejność pod względem wredności) oraz bardziej fantastyczne przestrzenie w komiksach X4, Venom czy Star Wars: Obsesja. Solidna dawka zeszytowej rozrywki.


Odrobinkę » więcej

Filmy, filmy: V jak Vendetta, nowe logo Supermana

23-07-2005 14:22 | Przemek 'Draker' Prekurat

Na oficjalnej stronie, będącego adaptacją komiksu, filmu V jak Vendetta pojawił się pierwszy trailer (aby zobaczyc, klknij w nagłówek wieści). Film ma trafić do kin 4 listopada.

Zaprezentowano także finalną wersję logo Supermana, które pojawi sie w Superman Returns. Aby je zobaczyć, kliknij tutaj. » więcej

Jeśli dziś jest piątek...

22-07-2005 20:19 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to pora na komiks. Dziś, w cyklu Tam gdzie MG mówi dobranoc autorzy, Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski, odkrywają prawdę o tym, kto jest prawdziwym potworem gier fabularnych. Klikajcie i bawcie się dobrze.

Batman - Początek - recenzja

22-07-2005 19:28 | Marcin 'Seji' Segit

Batman - Początek bierze z legendy o Mrocznym Rycerzu to, co najlepsze. Zamiast na fantastycznych gadżetach i nieprawdopodobnych przeciwnikach, skupia się przede wszystkim na postaci Bruce Wayne'a, jego historii i dylematach. Nigdy wcześniej twórcy nie uchwycili tak dobrze sedna postaci Mrocznego Rycerza.

Zapraszamy do lektury recenzji filmu Batman - Początek, najnowszej odsłony przygód Mrocznego Rycerza z Gotham. Autorem tekstu jest debiutująca w serwisie Poltergeist Krysia 'konishiko' Nahlik. » więcej

Filmy, filmy: The Covenant, znów Blade TV

22-07-2005 11:42 | Marcin 'Seji' Segit

Powstanie ekranizacja komiksu The Covenant opowiadającego historię rodziny, w której nadprzyrodzona moc przekazywana jest kolejnym pokoleniom. Co ciekawe, pierwszy numer komiksu ukaże się dopiero we wrześniu (przykład, jak szybko przemysł filmowy reaguje na nowości w innych mediach), ale już dziś można go przeczytać online tutaj. Film wyreżyseruje Renny Harlin (Łowcy umysłów, Egzorcysta: Początek).

A poza tym:
- Blade bez Blade'a. Wesley Snipes nie zagra w serialu o łowcy wampirów. Ciut więcej tutaj. » więcej

Filmy, filmy: serial Blade, FF 2

21-07-2005 15:34 | Marcin 'Seji' Segit

Blade doczeka się własnego serialu. Marvelowy pogromca wampirów pojawi się w trzynastu godzinnych odcinkach. Premierę serialu zaplanowano na czerwiec 2006. Więcej informacji po kliknięciu w nagłówek wieści.

A poza tym:
- powstanie ciąg dalszy Fantastycznej czwórki, a w zasadzie dwa ciagi dalsze, gdyż podpisano już umowy dotyczące produkcji dwóch kolejnych filmów. Nieco więcej tutaj. » więcej

Sensacja goni sensację!

20-07-2005 10:28 | | Komentarze: 0
Wciąż z zapartym tchem śledzimy dzieje epokowego odkrycia, którego dokonał zespół komiksowych archeologów Retrostacji. Dzięki ich pracy i poświęceniu znamy już treść 56. odcinka nieznanych wcześniej Przygód Stasia i Nel. Tym razem do akcji wkracza długo oczekiwany bohater. Klikajcie na rysunek i bawcie się dobrze!


Ukazał się: Seimaden #3

20-07-2005 09:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Trzeci Seimaden już na półkach. A co w środku?

W tym tomie uczucia Hildy względem Lauresa są wystawione na ciężką próbę. Musi ona zaakceptować jego prawdziwą naturę. A Władca Demonów jest bezwzględny zarówno dla innych jak i wobec siebie. Nie przebaczy Tetiusowi ani zdrady, ani tego, co zamierza uczynić Hildzie. Tylko... jakie są prawdziwe zamiary Tetiusa?

Odrobinkę » więcej

Ukazały się: Love Hina #9 i Wish #4

20-07-2005 09:44 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Z cyklu "Zaległości": nadrabiamy informacje o dwóch mangach, które ukazały się w lipcu nakładem Waneko i JPFu. W sprzedaży od jakiegoś czasu są już - dziewiąty tom Love Hina oraz czwarta część serii Wish. Życzymy dużo miłości i spełnienia marzeń.

Troszkę » więcej

Recenzja: Wspomnienia Demona

19-07-2005 16:18 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Tytuł: Wspomnienia Demona. Okładka: piękny, długowłosy, zakrwawiony młodzieniec zamglonym wzrokiem spogląda w dal. Przy pierwszym kontakcie z komiksem można się spodziewać poplątanej fabuły, mrocznych tajemnic i dramatycznych wyznań, słowem – dawki patosu przekraczającej granice dobrego smaku. Na szczęście po lekturze okazuje się, że takie obawy są bezpodstawne.

Zapraszamy do lektury recenzji komiksu Wspomnienia Demona autorstwa Barbary Lach. » więcej
Wyświetlono rezultaty 11901-11920 z 12195.