Aktualności

Filmy, filmy: wywiad z Avim Aradem i masa różności

01-07-2005 14:38 | Marcin 'Seji' Segit

Avi Arad przez niemal godzinę opowiadał o filmowych planach Marvela. Wywiad zarejestrowano na wideo - można go obejrzeć po kliknięciu w nagłowek wieści.

A poza tym:
- nowy wideodziennik z planu Superman Returns - tutaj,
- Co Neil Gaiman robił na planie X-Men 3? - tutaj,
- co w ogóle słychać nowego w związku z trzecią odsłona przygód mutantów - tutaj,
- i kto ostatecznie (?) zagra Kitty Pride - tutaj,
- nowe adaptacje komiksów: Punisher serialem TV, na duży ekran z kolei trafi Flash,
- wiesci o sequelach w planach bliższych lub dalszych: Kruk, Hulk, Batman, Constantine. » więcej

Zapowiedzi do października

01-07-2005 13:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1
Nadeszło lato i poddało weryfikacji plany większości wydawnictw. Wszystkie największe firmy przedstawiły zapowiedzi na najbliższe miesiące i będą - trzymamy kciuki - starały się dotrzymać terminów. Nas zmobilizowało to do uaktualnienia działu Zapowiedzi, z którego dowiecie się, co - według wstępnych prognoz - trafi do księgarń do końca października.

Tekst w stylu Retro: Lobo Powraca

01-07-2005 12:39 | | Komentarze: 0

Lobo - za sprawą tekstu Wojciecha Anuszczyka - Powrócił i znów sieje zniszczenie oraz ciężki humor.

Minęły dwa lata od ostatniej wizyty Lobo w naszym kraju, mamy rok 1996 i wydawnictwo TM-Semic wypala nagle z grubej rury – wydaje album pt. Lobo powraca! Niektórzy jeszcze nie zdążyli pozbierać się po dawce prymitywnej brutalności komiksu Lobo. Ostatni Czarnian, a Twardziel powraca – jeszcze brzydszy, krwawszy i obrazoburczy jak nigdy dotąd!

Zapraszamy do nostalgiczno-krwawej lektury.

Jeśli dziś jest piątek...

01-07-2005 12:09 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to pora na komiks. W serii tworzonej przez Ewę Sosnowską oraz Michała Romaszewskiego o wdzięcznym tytule Tam gdzie MG mówi dobranoc pojawił się nowy odcinek. Dobrej zabawy i masy PDków!

Jeśli była środa to...

30-06-2005 14:12 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to była pora na komiks. Dziś dowiemy się, jaki koniec miała trylogia masarska stanowiąca integralną część serii Kotlet, którą tworzy Piotr 'wojewoda' Woyke. Przed Wami krwista rozrywka. Smacznego!

Ukazała się: Czerwcowa Mandragora

30-06-2005 01:31 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1
Mandragora tradycyjnie już ściga się z kalendarzem i wystawia cierpliwość czytelników na ciężką próbę. Najważniejsze jednak, że zwycięską, gdyż oto przed nami aż pięć komiksów, które umilą nam jeden lub dwa letnie wieczory. Przede wszystkim powraca Spawn, a Wolverine powoli zmierza do Końca. Dla fanów Gwiezdnych Wojen trzecia część Obsesji, a dla oczekujących na kinowe Fantastic Four i lubiących przy tym mutantów - X4. A dla wszystkich, komiks bez którego nie warto pokazywać się publicznie: Usagi Yojimbo: Kręgi.


Tutaj odrobinkę » więcej

Promocja w JPF

30-06-2005 01:20 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Wydawnictwo J.P.Fantastica planuje na lato atrakcyjną promocję dla wszystkich fanów. Nie przedłużając zresztą, zapraszamy Was do lektury rozwinięcia tego newsa, z którego dowiecie się więcej, a informacja zostanie przekazana z dozą entuzjazmu, której nie bylibyśmy w stanie sami osiągnąć.

Tutaj o wiele » więcej

Filmy, filmy: Batman, Hellboy 2

29-06-2005 11:16 | Marcin 'Seji' Segit

Wszystko (prawie), co chciałbyś wiedzieć o nowym Batmobilu z Batman: Początek, ale boisz się zapytać. Tylko w CNN - wystarczy kliknąć w nagłowek newsa.

A poza tym:
- prace nad Hellboyem 2 ruszą jeszcze w tym roku. Zdjęcia planowane są na przełom lat 2006/2007. Więcej tutaj.
- wydawnictwo komiksowe 12 Gauge podpisało umowę z firmą Illuminati Entertainment w sprawie przenoszenia postaci komiksowych wydawnictwa do innych mediów, takich jak kino, telewizja czy gry wideo. 12 Gauge wydaje m.in. popularny tytuł The Ride. Więcej tutaj. » więcej

Diplodok z Manzoku w sierpniu

29-06-2005 02:03 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Nowe, świeże jak ciepła bułeczka wydawnictwo Manzoku znane jest na razie z jednej zapowiedzi, czyli planowanego na 18 sierpnia wznowienia komiksu Tadeusza Baranowskiego pt. Podróż Smokiem Diplodokiem. Już teraz można zamawiać komiks, który będzie dostępny jedynie przez kontakt z wydawnictwem.

W rozwinięciu znajdziecie informacje, m.in. o zawartości albumu, które przekazał nam wydawca. » więcej

Filmy, Filmy: X-Men, V jak Vendetta, Sin City

28-06-2005 14:17 | Marcin 'Seji' Segit

Prawdopodobnie powstanie trzeci spin-off filmowych przygód X-Men. Obok planowanych solowych występów Wolverine'a i Magneto zobaczymy kogoś jeszcze. Kogo? Na razie nie wiadomo. W sieci juz pojawiły się żarty na ten temat, sugerujące nawet takie zestawienia jak Jason vs. Freddy vs. Strom. Po więcej informacji należy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- Maggie Grace nie zagra Kitty Pride w trzecim filmie o X-Men. Poszukiwana jest nowa aktorka na jej miejsce. Więcej tutaj.
- na stronie filmu V jak Vendetta pojawił sie nowy plakat - aby go obejrzeć, zapraszam tutaj.
- Sin City ukaże się na DVD z czterema wariantami okładki, które zestawione razem tworzyć będą swego rodzaju plakat. Więcej tutaj. » więcej

Filmy, filmy: serial w/g Mignoli i Superman

27-06-2005 13:27 | Marcin 'Seji' Segit

Na początku przyszłego roku powinien być gotowy pilot animowanego serialu opartego na komiksie Mike'a Mignoli Amazing Screw-On Head. Jest to historia agenta Unii działającego w czasie amerykańskiej Wojny secesyjnej. Posiada on niezwykłą zdolność odczepiania własnej głowy od tułowia i przykręcania jej do innych ciał. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.

A poza tym:
- Peta Wilson, czyli La Femme Nikita wystapi w Superman Returns. Nie wiadomo jednak w jakiej roli. Więcej tutaj. » więcej

Przedostatni list do GWPN

27-06-2005 01:12 | | Komentarze: 0

Oto, co pisze do nas Tadeusz Baranowski:

Jest to już mój PRZEDOSTATNI list skierowany do Was dotyczący albumu kończącego przygody Profesorka Nerwosolka oraz jego gospodyni Entomologii Motylkowskiej. Przypominam, że będzie to album limitowany tylko 550 egz.), o objętosci 80 stron. Zawierać on będzie 46 stron nowego komiksu z tymi bohaterami, oraz 36 stron z rożnymi ciekawostkami z życia mojego i tych postaci.

Koniecznie przeczytaj » więcej

Jeśli była niedziela, to..

27-06-2005 01:10 | | Komentarze: 0

...to była pora na komiks. Oto, zapowiadany wcześniej i długo oczekiwany, drugi odcinek serii Footbad, którą tworzą Łukasz 'Fazi' Chmura i Włodzimierz 'Vlado' Chołostiakow.

Ropoczął się turniej, trwa pierwszy mecz, a Darek przeżywa ciężkie chwile.
Jaki będzie wynik i czy prowadzony przez tajemniczego trenera zespół sobie poradzi - dowiecie się z lektury. Dobrej zabawy!

Tekst w stylu Retro

27-06-2005 01:09 | | Komentarze: 1
Dziś prezentujemy trzeci z cyklu tekstów Wojciecha 'prozaca' Anuszczyka, które przenoszą nas w zamierzchłe czasy, gdy komiksy w Polsce drukowano na papierze toaletowym i kosztowały kilka tysięcy złotych. W tym odcinku o facecie, który nazywa się...

Matt Murdock, szerzej znany jako Daredevil, superbohaterem został na drodze tej drugiej przemiany. Ci bohaterowie, którzy mimo wszystko genetycznie pozostają ludźmi, budzą we mnie cieplejsze uczucia, od tych zmodyfikowanych, zmutowanych i manipulowanych przez tajemnicze siły. Może dlatego od razu polubiłem Matta Murdocka, prostego chłopaka wychowanego na Manhattanie, w Hell’s Kitchen, z dala od kosmicznych mocy i eksperymentów genetycznych...

Filmy, Filmy: FF i Batman

26-06-2005 15:41 | Marcin 'Seji' Segit

Serwis SuperHeroHype.com przeprowadził wywiad z Jeffem Gardinerem z firmy 7 Studios, która pracuje nad grą komputerową Fantastic Four. Aby zapoznać się z zapisem rozmowy i dowiedzieć sie więcej o grze i pracy nad nią, wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- rozpoczyna się wyścig do roli Jokera w kolejnej, jeszcze nie potwierdzonej odsłonie Batmana. Do Crispina Glovera i Paula Bettany'ego, a także wymienianego w kuluarach Marka Hamilla, dołączył Sean Penn, ponoć faworyt reżysera Chrisa Nolana. Więcej tutaj i tutaj. » więcej

Nowa ekipa w Spawnie

25-06-2005 23:33 | Jan 'johnny' Lorek | Komentarze: 0
Zmienia się skład twórców serii Spawn. Od numeru 150. stałym scenarzystą po Brianie Holguinie zostaje David Hine (Daredevil). Miejsce rysownika zajmie Philip Tan (The Uncanny X-Men, Mutant Earth). Warto dodać, że wspomniany numer 150. będzie posiadał podwójną objętość w stosunku do zwykłego numeru. Niesie ze sobą również pewną atrakcję dla kolekcjonerów. Komiks dostępny będzie w czterech wariantach okładek, których twórcami są: Todd McFarlane, Greg Capullo, Philip Tan, oraz Jim Lee!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

„Niech gra muzyka i gaz do dechy” - jeszcze raz!

25-06-2005 23:28 | Jan 'johnny' Lorek | Komentarze: 0
Motomyszy z Marsa mają powrócić w roku 2006, w nowej animowanej serii. Za reżyserię i produkcję odpowiada Rick Unger, wcześniej - jeden z producentów i scenarzystów X-Men: Ewolucja. Przy produkcji serialu udział bierze również Avi Arad, znany z marvelowskich filmów, zarówno tych fabularnych (Blade, X-Men, Daredevil), jak i animowanych (Iron Man, The Silver Surfer, Spider-Man Unlimited). Również reżyser pierwszej serii Motomyszy z Marsa, a także m.in. serialu animowanego Garfield i Przyjaciele - Tom Tataranowicz da o sobie tutaj znać, jako producent.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Radioaktywnie w poniedziałek

24-06-2005 16:46 | | Komentarze: 0
W najblizszy poniedziałek (27 czerwca) między godziną 15 a 16 będzie miała miejsce ostatnia audycja komiksowa z cyklu W dymku w tym sezonie. Następne najprawdopodobniej ruszą w okolicach września lub października (o czym oczywiście poinformuję). Na pożegnanie, przed wakacjami będziemy mieli dwóch gości - Tomasza "Asu Swinga" Pastuszkę, który opowie nam m.in. parę słów o swojej komiksowej aktywności internetowej, głównie jednak o świeżo wydamym Magazinie Komiksowym "JEJU", a także Rafała Skarżyckiego, czyli współtwórcę jednej z najwyrazistrzych współczesnych postaci polskiego komiksu, znanego i lubianego Jeża Jeżego.
Do usłyszenia.

Jeśli dziś jest piątek...

24-06-2005 16:15 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to pora na komiks. W dzisiejszym wydaniu cyklu Tam gdzie MG mówi dobranoc dwa komiksy, w których nasza dzielna drużyna zmierzy się z tak przerażającymi przeciwnikami jak chomik oraz biały smok.

Zapraszamy w imieniu autorów!

Sensacja!

24-06-2005 01:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 4
Od kilku dni środki masowego, elektronicznego przekazu prześcigały się w doniesieniach dotyczących prawdziwie sensacyjnego odkrycia. My, powściągliwie, postanowiliśmy sprawę zbadać i chwilkę zaczekać, by nie przyczyniać się do dokarmiania dziennikarskich kaczek. Śledztwo zakończyło się powodzeniem.


Tutaj o jego szczegółach dowiesz się » więcej
Wyświetlono rezultaty 11821-11840 z 12061.