Aktualności

Żywe dioramy z komiksu na ekran

16-06-2005 20:17 | Marcin 'Seji' Segit
Powstanie ekranizacja komiksu Dioramas, którego autorem jest Mark Ricketts. Komiks opowiada historię seryjnego mordercy, który montuje ze swych ofiar makiety, by zaimponować kobiecie swoich marzeń. Obiekt jego westchnień jest jednocześnie policyjnym detektywem pracującym nad sprawą dioramowych morderstw. » więcej

Filmy, filmy

16-06-2005 20:11 | Marcin 'Seji' Segit
Dostepny jest nowy zwiastun filmu Fantastic Four - do obejrzenia po kliknięciu w nagłówek newsa.

A poza tym:
- Morena Baccarin (Firefly, Serenity jest zainteresowana rolą Wonder Woman.
- Krążą plotki, że w sequelu Batman: Początek Jokera może zagrać Mark Hamill.
- W sieci pojawił się pierwszy plakat X-Men 3. » więcej

Zapowiedzi Egmontu

16-06-2005 14:48 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Ponieważ czerwiec w pełni, to pora na obsuwki. Egmont ogłosił wstępną listę zapowiedzi na najbliższe miesiące (do przeczytania w rozwinięciu wieści). Ze smutnych wiadomości: osoby wypatrujące z utęsknieniem Batman: Hush będą musiały poczekać do lipca.
Z drugiej strony większość czytelników pewnie ucieszy fakt, że na kolejnego Kaznodzieję nie będziemy musieli czekać do Gwiazdki.

Co jeszcze przeczytamy w czerwcu?

Tutaj o planach Egmontu » więcej

Egmont dla Kaszubów

16-06-2005 14:06 | | Komentarze: 0
Dzisiejsza Gazeta Wyborcza donosi:

Po kaszubsku wydany zostanie album "Na wczasach": do Mirmiłowa - sielskiego grodu, w którym mieszkają główni bohaterowie - przybywa Referent do spraw Turystyki i Wypoczynku. Przywozi skierowanie na wczasy, ale... tylko jedno! Wiadomo, że na takie wyróżnienie zasłużyli przede wszystkim dwaj bohaterscy wojowie - Kajko i Kokosz. Kasztelan ma nie lada dylemat, któremu z nich je przyznać. Koniec końców skierowanie dostaje Kajko, a Kokosz - jego nieodłączny towarzysz - wyrusza na wakacje na gapę.

Trochę » więcej

KONKURS !!!

14-06-2005 23:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Wybierz Komiks Maja i wygraj nagrody ufundowane przez duże Ka!

Zapraszamy Was do pierwszego konkursu w dziale komiksowym. Wybieramy, jak co miesiąc, najlepszy komiks, ale tym razem wygrywa nie tylko wydawca. Każdy, kto odda swój głos i wyśle do nas e-mail potwierdzający uczestnictwo w plebiscycie, ma szansę otrzymać komiksy i książki, które dostarczy duże Ka.


Wszsytkie szczegóły i listę tytułów znajdziecie tutaj.


Zapraszamy!

Jeśli dziś jest środa, to...

14-06-2005 22:21 | | Komentarze: 0
...pora na komiks. Przed Wami pierwsza część Masarskiej Trylogii osadzonej w realiach rzeźnckiej serii Kotlet, którą tworzy Piotr 'wojewoda' Woyke.

Ukazały się: Smoki

14-06-2005 22:20 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Oto do gry powraca - po Świecie kropli oraz antologii Labirynt wydawnictwo Labirynt Boox dowodzone przez autora książki Sendilkelm Piotra Zwierzchowskiego.

Każdy ma jakieś wyobrażenie tych stworzeń ( bo chyba nie koniecznie zwierząt) zbudowane nie tylko na literaturze, filmach i obrazach, lecz przede wszystkim we własnej wyobraźni. Raz smok to bezmyślny zabójca, wróg ludzi, krwiożercza bestia, synonim niepokonanego superdrapieżnika - coś w rodzaju uskrzydlonego tyranozaura plującego ogniem. Innym razem smoki to rozumne, mówiące istoty, źródło wiekowej mądrości, powiernicy tajemnic, nieśmiertelni mistrzowie magii, łącznicy pomiędzy światami i bogami, a nawet opiekunowie ludzkości. W końcu smok to ucieleśnienie pierwotnej, niezniszczalnej siły natury – magiczna istota, której istnienie fascynuje i zadziwia ludzi. Ale jak wygląda smok?

Więcej na stronie wydawnictwa Labirynt Boox.
U nas troszkę smoczków » więcej

Ukazało się: Bye now! #1

14-06-2005 22:19 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Oto nowa, polska manga wydana przez celujący w tego typu produktach Kasen. Na rynku debiutują dwie panie: Marta i Urszula Ostrowskie. Życzymy powodzenia w morzu rekinów.

Oto przygody przesympatycznego gangu, który tworzą trzy nieprzeciętne dziewczyny: Linda, May i Des. Każda z nich obdarzona jest innym talentem i zdolnościami, ale oprócz przyjaźni łączy je coś jeszcze: ukończenie prestiżowej akademii złodziejskiej. Kolejne zlecenia ściagają na cały gang szereg kłopotów ale i zabawnych sytuacji, z których w końcu wychodzą cało. Sami sie przekonajcie!

Odrobinkę » więcej

Recenzja: Great Teacher Onizuka #7

14-06-2005 02:24 | | Komentarze: 1

W życiu każdego człowieka przychodzi czas, że trzeba odpowiedzieć sobie na bardzo, ale to bardzo ważne pytanie: ”Co ja właściwi chcę robić?” I zacząć działać. Eikichi Onizuka, lat dwadzieścia dwa, były szef tokijskiego gangu motocyklowego, posiadający 2 dan w karate, właśnie sobie na to pytanie odpowiedział: ”Zostanę belfrem!” Jakby nie patrzeć same plusy: szacunek społeczny, króciutki czas pracy, płatne wakacje i licealistki w minispódniczkach chcące prywatnych ”korepetycji”: great!

Zapraszamy do lektury recenzji autorstwa Jakuba 'Rege' Regini.

Recenzja: Sin City

14-06-2005 01:36 | | Komentarze: 0

I oto pojawia się Robert Rodriguez, wyciąga spod ziemi Franka Millera i zabiera nas do Miasta Grzechu. Miasta czarno-białego, w którym jednakże nie podejmuje się łatwych wyborów, a wszystko posiada swoją cenę, najczęściej spłacaną krwią i straconymi złudzeniami. Sin City to miasto rodem z czarnego kryminału, pełne przegranych twardzieli obdarzonych wewnętrznym głosem oraz zabójczo pięknych kobiet, które najczęściej stanowią przyczynę spotykających owych twardzieli porażek. Oto miejsce, w którgo zaułkach raczej nie chciałbyś zabłądzić.

Zapraszamy do lektury recenzji filmu Sin City autorstwa Macieja 'repka' Reputakowskiego.

Jeśli była niedziela, to..

13-06-2005 00:56 | | Komentarze: 0
...to była pora na komiks. W ten weekend na naszej stronie zagościł siedmioplanszowy komiks Maćka 'bohumiła' Banao pt. Śnieg.
Zapraszamy do lektury!

Ukazał się: Czerwcowo-mangowy pakiet Egmontu

13-06-2005 00:43 | | Komentarze: 0
Egmont, zanim przypuści ofensywę od zachodu, zadaje potężne cięcie wschodnim ostrzem. Te ciosy to szóste tomiki Kenshina, Miecza Nieśmiertelnego oraz Ranmy 1/2. W odwodzie pozostaje czwarta część Takamagahary.


Zerknij na nieco » więcej

Ukazał się: Doktor Bryan #2. Archipelag Duszy

13-06-2005 00:15 | | Komentarze: 0

Pamiętasz, jak kiedyś budziłeś się każdego dnia i nie czułeś się sobą? Jak codziennie wydawało ci się, że jeszcze wczoraj byłeś inny? Jak uwierało cię własne zbuntowane ciało, a dzikie myśli opuszczały mózg i przetaczały się przez wnętrzności? Byłeś obcy dla samego siebie. Odbijało się to niekorzystnie na twoich seksualnych stosunkach, towarzyskich kontaktach i życiu społecznym. Aż przyszedł doktor Bryan, rozpruł cię i dobrał ci się do duszy. Pamiętasz?

Zobacz przykładowe plansze i dowiedz się » więcej

Koraki przyznane!

13-06-2005 00:01 | kultura gniewu | Komentarze: 0

W sobotę w Warszawie odbyła się w warunkach nieco polowych kolejna edycja Interkomixu, na której między innymi wręczono nagrody Koraka. Przekazujemy wieści, które nadesłała nam obecna na tymże wydarzeniu ekipa kultury gniewu.

Miło nam poinformować, że podczas tegorocznej edycji imprezy Interkomix nagroda Koraka za najlepsze wydawictwo przypadła, ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, kulturze gniewu!

Czytaj dalej i » więcej

Recenzja: Eden #9 i #10

11-06-2005 16:45 | | Komentarze: 0

W okolicach jesieni ubiegłego roku krążyły plotki, iż kariera Edenu na polskich ścieżkach dobiegła z rozmaitych powodów końca. Na szczęście wiosenne roztopy zabrały niegodną powtarzania pogłoskę ze sobą, a cieplejsze powietrze przywiało na półki księgarń tomy dziewiąty i dziesiąty, które pozwalają z nadzieją wpatrywać się w przyszłość. A z zapartym tchem w zawartość.

Zapraszamy do lektury recenzji autorstwa Macieja 'repka' Reputakowskiego.

Ukazał się: Island #5

11-06-2005 13:46 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

W sprzedaży piąty już tom serii wydawnictwa Kasen. Tym razem dowiemy się, iż...

Na Cheju pojawia się kolejny seryjny zabójca, a jego zaciekłe polowanie na tajemnicze czaszki z każdym krokiem pociąga za sobą masakrę. Na kolejnych miejscach zbrodni zabójca zostawia wskazówki: cygańskie karty do wróżenia z wypisanymi pojedyczymi literami. Zabójca wciąż wymyka się z rąk Interpolu, Miho Won postanawia więc zabawić się w detektywa na własną rękę. Jednak im bliższa jest poznania prawdy, tym wyraźniej uświadamia sobie, że wszystko to nie jest dziełem szaleńca, lecz zakrojonym na dużą skalę misternym planem zaś ludzie, którzy za nim stoją, byliby gotowi zabić, by utrzymać go w tajemnicy.

Większa okładka po kliknięciu na » więcej

Tekścior w stylu Retro

11-06-2005 00:14 | | Komentarze: 0

Zapewne żyje jeszcze paru ludzi, którzy dobrze pamiętają czasy, w których na naszym rynku zabłysnęło wydawnictwo TM-Semic. Wielu z nas przechowuje w pudłach lub na półkach wielozeszytowe świadectwo tamtych dni.
Co zaś się dzieje, gdy przez przypadek natkniemy się na jeden z takich skarbców? Wojciech Anuszczyk znany również jako prozac ma na ten temat nieco do opowiedzenia... Życzymy udanej wyprawy w krainę nostalgii.

Sandman #10 Komiksem Kwietnia!

10-06-2005 04:03 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Tym razem czytelnicy Poltergeista nie mieli wątpliwości i zdecydowaną większością głosów uznali, iż najlepszym Komiksem Kwietnia został Sandman: Refleksje i przypowieści!
W pobitym polu pozostali Banner, Alita i Lobo... Może innym razem?

Dyplom dla Wydawnictwa Egmont rusza w drogę.

Garfield podrapał Dziecko Gwiazd

10-06-2005 03:34 | | Komentarze: 1

Drugi Winietowy Deathmatch zakończony! Dość przekonującym stosunkiem głosów, którego dokładnie rozmiary możecie znaleźć tutaj zwyciężył Garfield i odesłał Thorgala do baru dla przegranych postaci komiksowych (copyright by Adler/Piątkowski).

A już niebawem naprzeciwko dzielnego kocura stanie prawdziwy bohater z piełka rodem. Będzie gorąco.

Jeśli była środa to...

10-06-2005 03:28 | | Komentarze: 0
...była pora na komiks. Przed Wami kolejny odcinek rzeźnckiej serii Kotlet, którą tworzy Piotr 'wojewoda' Woyke.
Wyświetlono rezultaty 11421-11440 z 11623.