Aktualności

Jeśli dziś jest piątek...

24-06-2005 16:15 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to pora na komiks. W dzisiejszym wydaniu cyklu Tam gdzie MG mówi dobranoc dwa komiksy, w których nasza dzielna drużyna zmierzy się z tak przerażającymi przeciwnikami jak chomik oraz biały smok.

Zapraszamy w imieniu autorów!

Sensacja!

24-06-2005 01:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 4
Od kilku dni środki masowego, elektronicznego przekazu prześcigały się w doniesieniach dotyczących prawdziwie sensacyjnego odkrycia. My, powściągliwie, postanowiliśmy sprawę zbadać i chwilkę zaczekać, by nie przyczyniać się do dokarmiania dziennikarskich kaczek. Śledztwo zakończyło się powodzeniem.


Tutaj o jego szczegółach dowiesz się » więcej

Ukazały się: .hack//Bransoleta Zmierzchu #2 i Murena: czteropak

24-06-2005 01:15 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Egmont do swojego czerwcowego pakietu dorzucił pakiecik Mureny w promocyjnej cenie. Ci, którzy znają, już mają. Ci, którzy nie znają, mają okazję poznać czteroalbumową serię w cenie tomów dwóch.
Tymczasem obudziło się również wydawnictwo J.P.Fantastica, które wrzuca do letnio-wakacyjnego menu drugą część serii o jednym z najtrudniejszych do wpisania tytułów - .hack//Bransoleta zmierzchu.

Troszkę » więcej

Filmy, filmy: Superman, Magneto, Robin

23-06-2005 20:18 | Marcin 'Seji' Segit
Dostepny jest juz nowy, 17. wideodziennik z planu Superman Returns. Tym razem możemy posłuchać scenarzystów rozmawiających o trudnej sztuce przenoszenia tak dobrze znanych motywów komiksowych na ekran - wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- Magneto pojawi się w X-Men 3. Ian McKellen na swojej stronie internetowej oznajmił, że dołączy do obsady trzeciej części przygód mutantów we wrześniu.

- Przyszłe filmy o Batmanie bez Robina? Bardzo możliwe. Rezyser Chris Nolan powiedział, że szanse na pojawienie się Robina są niewielkie. Przeszkodą jest tutaj fakt, że historia Mrocznego Rycerza zaczyna się niejako od początku, więc Dick Grayson jest zdecydowanie za młody na przywdzianie peleryny.

- Hellboy 2 dopiero w 2007 roku. Scenariusz oparty będzie na historii Wilki ze Świętego Augusta. Część trzecia miałaby byc oparta na opowieści Zdobywca czerw. Więcej tutaj.

- Wykonano próbne zdjęcia do ekranizacji komiksu Marvela Mort the Dead Teenager. Jest to historia nastolatka, który po śmierci wraca, by nawiedzać swoich przyjaciół. Więcej tutaj. » więcej

W Wyborczej napisali...

23-06-2005 13:56 | | Komentarze: 0
Jeśli jakaś gazeta pozabranżowa dostrzega - częściej niż inne - zjawisko zwane komiksem, to jest nią Wyborcza. Na jej elektronicznych łamach możemy przeczytać artykuł Przepis na herosa autorstwa Konrada Godlewskiego.
Z lekkim dystansem - polecamy.

Hot: Okładka Osiedla Swoboda!

23-06-2005 13:44 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Podobno na początku lipca znów będziemy mogli swobodniej odetchnąć powietrzem Osiedla. Zapewne niebawem pojawią się jakieś przecieki i zobaczymy przykładowe plansze, lecz do tego czasu musimy zadowolić się okładką, która - w porównaniu z poprzednimi numerami - prezentuje nową stylistykę. A oczekując na nowy, świeży zeszycik z przygodami Smutnego i spółki, warto skoczyć na klimatyczną stronkę Osiedla Swoboda.

Jeśli chcesz przyjrzeć się okładce z bliska, to kliknij na » więcej

Ukaże się: Magazyn Fantastyczny #5

23-06-2005 13:37 | Robert Zaręba | Komentarze: 2

Jest już w drukarni, ukaże się w lipcu - piąty numer Magazynu Fantastycznego niebawem trafi do salonów prasowych i kiosków. W środku jak zwykle sporo fantastyki, a także nieco dla fanów komiksu: tekst Witolda Tkaczyka oraz trzy komiksy.

Tutaj o zawartości numeru dowiesz się » więcej

Ukazał się: Mars #13

23-06-2005 00:24 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Rei odzyskuje pamięć o wydarzeniach z dzieciństwa. Jaka naprawdę była jego matka? Czy ojciec rzeczywiście jest nieczułym tyranem, czy po prostu człowiekiem zgnnębionym przez przeciwności losu? Wszystko to wyjaśnia się w tomie trzynastym. Na dokladkę zobaczymy, jak Rei rozpoczyna karierę jako przyszły, wysoko postawiony urzędnik.

Troszkę » więcej

Filmy, filmy: FF w Polsce później, Kajko i Kokosz 3D

22-06-2005 13:59 | Marcin 'Seji' Segit

Polska premiera Fantastycznej czwórki została przeunięta na 19 sierpnia, czyli 1,5 miesiąca po premierze w USA. na osłodę zostaje nam nowy, japoński zwiastun filmu - do obejrzenia po kliknięciu w nagłówek wieści.

A poza tym:
- udostępniono pierwszy fragment powstającego już od jakiegoś czasu animowanego filmu o Kajku i Kokoszu. Krótkometrażowa produkcja realizowana jest techniką trójwymiarowej animacji, której próbkę można zobaczyć tutaj.

- Wiadomo już, jak bedzie wyglądał filmowy Ghost Rider. Olbrzymi wizerunek Demona Zemsty można zobaczyć tutaj. » więcej

Jeśli była środa to...

22-06-2005 13:40 | | Komentarze: 0
...to pora na komiks. Przed Wami druga część Masarskiej Trylogii, której akcja rozgrywa się w rzeźni prowadzonej przez Piotra 'wojewodę' Woykego. Oto lekko podsmażony, ale wciąż krwisty Kotlet.

Filmy, filmy: Batman, X-Men, Marvel w sądzie

21-06-2005 12:15 | Marcin 'Seji' Segit

Avi Arad z Marvel Studios ujawnił kilka smaczków na temat tego, co Marvel planuje w związku z przemysłem filmowym. Mozna o tym poczytać klikając w nagłówek wieści.

A poza tym:
- najprawdopodbniej powstanie sequel Batman: Początek. Film zarobił dostatecznie dużo, by warto było kręcić kolejną część. Więcej tutaj.

- 20th Century Fox i Marvel Entertainment weszły w spór sądowy z Sony Pictures. Powodem jest zbytnie podobieństwo komedii Zoom do filmów X-Men (szkoła dla superbohaterów i tradycyjnie zły rządowy program wymierzony przeciwko herosom) oraz ustawienie daty premiery na 2 tygodnie przed planowana premierą trzeciego filmu o mutantach. Faktyczny konflikt czy część kampanii reklamowej? Więcej o sprawie tutaj.

- na stronie gry X-Men Legend II pojawiły sie nowe tapety z bohaterami. Można je znaleźć tutaj. » więcej

Todd McFarlane: wywiad

20-06-2005 12:04 | Marcin 'Seji' Segit

Serwis azcentral.com przeprowadził wywiad z Toddem McFarlanem, twórcą Spawna. Rozmowa dotyczyła m.in. nowego filmu o Spawnie. » więcej

X-Men 3 bez Nightcrawlera

20-06-2005 11:41 | Marcin 'Seji' Segit

Alan Cumming nie pojawi się w trzeciej części filmu X-Men. Wytwórnia Fox zrezygnowała z Cumminga jako Nightcrawlera. Nie wiadomo, czy sam Nightcrawler również się nie pojawi. » więcej

Jeśli dziś jest niedziela, to...

19-06-2005 16:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

...to pora na komiks. Dziś pierwszy odcinek nowego komiksu autorstwa Tomisława 'Cz'Arnego' Kucharzaka. Można by się o nim nieco w tym miejscu rozpisać, lecz postanowiliśmy zostawić ocenę Wam.

Przygotujcie się na małą dawkę koloru, homoru i erotyki.

Przed Wami... Gestrandet.

Filmy, filmy: Fantastic 4 i Ghost Rider

19-06-2005 13:16 | Marcin 'Seji' Segit
W sieci pojawiły się:
- materiał Behind the Scenes z filmu Fantastic Four, zawierający nowe, niepublikowane dotąd ujęcia; do zobaczenia po kliknięciu w nagłówek wieści.
- nowy plakat reklamujący przygody Fantastycznej Czwórki, do zobaczenia tutaj.
- kilka zdjęć z planu Ghost Ridera - a na nich Nicolas Cage w stroju Demona Zemsty: kliknij tutaj. » więcej

Ukazały się: Lucky Luke #15, Sandman #11 i Skorpion #4

18-06-2005 16:42 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 5
W tym miesiącu - ze względu na przesunięcie Husha - tylko trzy niemangowe komiksy Egmontu, ale ich tytuły powinny wynagrodzić niedobór zachodnich klimatów. Cieszy powrót zawadiackiego Skorpiona, intryguje nowe wcielenie najszybszego rewolwerowca wszechczasów Lucky Luke'a. A w kwestii Sandmana pozostaje jedynie pytanie, czy już teraz można przyznać mu tytuł komiksu miesiąca...

Odrobinkę » więcej

Filmy, filmy

17-06-2005 18:11 | Marcin 'Seji' Segit
Serwis Comingsoon.net przeprowadził wywiad z Nickolasem Cagem na temat jego wystepu w roli Ghost Ridera. Zapis rozmowy można przeczytać klikając na nagłówek wieści.

Pojawił sie kolejny, 16., wideodziennik z planu Superman Returns. Tym razem opowiada o tworzeniu antarktycznej samotni Człowieka ze Stali. Można go obejrzeć klikając tutaj. » więcej

4x Batman na DVD

17-06-2005 18:00 | Marcin 'Seji' Segit
3. października premierę będzie mieć specjalny czteropak z Batmanem. Na DVD wydane zostaną w jednym zestawie cztery filmy o Morcznym Rycerzu: Batman, Batman powraca, Batman na zawsze i Batman i Robin - ten ostatni, jak głosi plotka, w wersji reżyserskiej trwającej 2,5 godziny. Dodatkowo na płytach znajdą się komentarze twórców, zwiastuny i niewykorzystany materiał filmowy. Zestaw wydany zostanie da Regioniu 2., czyli m.in Europy. » więcej

Jeśli dziś jest piątek...

17-06-2005 16:45 | | Komentarze: 0
...to pora na nowy komiks!
Z przyjemnością przedstawiamy nową serię krótkich komiksów Tam gdzie MG mówi dobranoc, którą tworzą Ewa 'Dragonlady' Sosnowska oraz Imperator.

Dla każdego miłośnika D&D - lektura obowiązkowa!

Tekścior w stylu Retro

17-06-2005 16:34 | | Komentarze: 0

Ponownie otwieram stare, zakurzone pudło. Tym razem kurzu jakby mniej. Od ostatniego razu nic się nie zmieniło. W środku nadal są komiksy. Dużo komiksów. Bardzo dużo... Tym razem szukam konkretnego albumu, czarno-białego komiksu który wyjątkowo utkwił mi się pamięci. Mowa o...

Zapraszamy na drugą wyprawę, do krainy nostalgii, na którą zabierze Was Wojciech 'prozac' Anuszczyk.
Wyświetlono rezultaty 11401-11420 z 11623.