Aktualności

Nieznany Tytus!

22-08-2005 13:34 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Dzięki znanemu z Retrostacji Krzysztofowi Janiczowi wpadliśmy na trop opowieści o Tytusie, która została całkowicie przegapiona w tym roku wydawniczym. Jak to się stało, że historia opowiadająca o odwiedzinach Tytusa u rodziny nie miała w zasadzie żadnej promocji?

Wszystko o tym dziwnym albumie-widmo po kliknięciu na » więcej

Tadeusz Baranowski po raz ostatni

22-08-2005 13:12 | | Komentarze: 0

Ostatnia Antresolka już bardzo blisko. A my mamy dla Was ostatnią wieść od autora. O Yes!
To juz ostatnia moja informacja związana z przygotowywanym przeze mnie albumem, kończącym przygody Profesorka Nerwosolka oraz jego gospodyni Entomologii Motylkowskiej. Rok czasu, poświęcony pracy nad tym albumem minął jak jeden dzień.

Całość informacji, w tym sensacyjne doniesienie o powołaniu do życia nowego wydawnictwa komiksowego, po kliknięciu na » więcej

Okładka szóstej Swobody

21-08-2005 15:12 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
Na forum Wielkiego Archiwum Komiksu objawił się śledziu i podrzucił okładkę ostatniej części Osiedla Swoboda. Do obejrzenia w rozwinięciu więści, więc klikajcie na » więcej

Przyznano reANIMki

21-08-2005 15:06 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Na stronie zakończonego w zeszły weekend konwentu reANIMation możecie znaleźć listę uhonorowanych reANIMkami, nagrodami przyznawanymi przez czytelników za osiągnięcia na rynku mangowym. Fani GTO powinni być zadowoleni.

Recenzja: Kenshin #6

20-08-2005 07:49 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

W czerwcu nakładem Egmontu otrzymaliśmy szósty tom przygód Kenshina. Podobno w serii dzieje się coraz lepiej...
Kolejna odsłona przygód Kenshina i raz jeszcze poprzeczka idzie w górę. Manga, która startowała z dość niskiego poziomu fabularnego, teraz może poszczycić się już dość porządnym scenariuszem, a i graficznie Nobuhiro Watsuki się wyrabia.

Zapraszamy do lektury recenzji autorstwa Katarzyny 'Bagheery' Bodziony.

Ukazała się: Podróż Smokiem Diplodokiem

20-08-2005 07:28 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Tadeusz Baranowski, postać w polskim światku komiksowym kultowa, pracując samemu nad nowym albumem o Profesorku Nerwosolku, doczekuje się wciąż to nowych reedycji swoich kultowych albumów. Na wiosnę otrzymaliśmy O zmroku, a teraz, dzięki wydawnictwu Manzoku, które tym samym debiutuje na rynku, możemy przypomnieć sobie przygody czarnoksiężnika Hokusa Pokusa i podróżującego w czasie dinozaura. Na deser zaś cztery shorty oraz wywiad z autorem. O, Yes!
Tutaj » więcej

Staś i Nel odkrywają kolejne tajemnice

19-08-2005 23:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Wygląda na to, że kolejne strony Nowych Przygód Stasia i Nel były nieco bardziej zniszczone, stąd dłuższy okres oczekiwania na ich publiczą prezentację. Z naszych doniesień wynika, iż szczególnie ucierpiało liternictwo, które poddano pieczołowitej rekonstrukcji. Efekty możecie podziwiać, klikając na rysunek poniżej.

Filmy, filmy: V jak Vendetta, Spider-Man 3, Batman - Początek

18-08-2005 20:22 | Marcin 'Seji' Segit

Remember, remember, the the fifth of November... - a guzik. Premierę V jak Vendetta przesunięto na 17 marca 2006 roku. Powód: postprodukcja potrwa dłużej, niz planowano. Widzowie powinni teraz wyrecytować filmowcom parafrazę koncówki wierszyka o Guyu Fawkesie: We see no reason, why movie schedule treason, should ever be forgot!. Więcej w nagłówku wieści.

A poza tym:
- kolejne spekulacje na temat łotrów w trzecim Spider-Manie. Chameleon? Sandman? Electro? Venom? A może Spidey założy czarny kostium? Chcesz wiedzieć więcej?
- oto okładka wydania DVD Batman - Początek.
- Batman - Początek oraz Sin City dostaną nagrody na Hollywoodzkim festiwalu Filmowym w październiku. Pierwszy za dźwięk, drugi za charakteryzację. » więcej

Ukazała się: Reanimation 4 - Antologia prac konkursowych

17-08-2005 18:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Na konwencie Reanimation, który odbył się w miniony weekend w Bydgoszczy, ukazała się nakładem Kasenu antologia, w której zebrano 10 najlepszych prac nadesłanych na konwentowy konkurs. W rozwinięciu wieści prezentujemy pełną listę autorów oraz przykładowe plansze z kilku komiksów.

Przy okazji cieszymy się z sukcesu, znanego z winiety Poltergeista, Pawła 'qila' Ligenzy, którego komiks (stworzony razem z Krzysztofem Komanderem) znalazł się w zbiorze. W stawce laureatów również dwie prace, do których rysunki wykonał Jarosław Ejsymont, twórca plakatu z ostniego ConQuestu.

Tutaj trochę » więcej

Ukazał się: Priest #1

17-08-2005 18:34 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Kasen zrealizował swój plan wydawniczy na sierpień i dotrzymał terminu premiery nowej serii Priest. O nowym tytule napiszemy zapewne niebawem, a tymczasem w rozwinięciu wieści możecie uchylić sobie rąbka tajemnicy i zobaczyć kilka przykładowych plansz.

Klikajcie na » więcej

Ukazało się: Hiroszima 1945. Bosonogi Gen #3

17-08-2005 18:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jedna z najważniejszych serii mangowych wciąż, mimo różnych niepokojących sygnałów, u nas. Wydawnictwo Waneko trafia przy tym w czas, w którym szczególnie istotne jest wspomnienie tragicznej historii Japonii. A co u Gena?

Dalej towarzyszymy Genowi Nakaoka w jego smutnej podróży po wyniszczonych skutkami bomby i przegranej wojny okolicach Hiroszimy. Jego rodzina nie ma dachu nad głową, wciąż brak jedzenia... A ludzie nie chcą pomagać. Boja się wszystkich, którzy przychodzą z Hiroszimy, bo w ich ciałach zaległa się dziwna choroba...

Odrobinę » więcej

Bardzo warto zobaczyć: Podsumowanie na Wraku

17-08-2005 18:20 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Niestrudzony Jarek Obważanek, szef serwisu wrak.pl, znów podjął się tytanicznego wysiłku i podsumował komiksowy rok 2004. Ci, którzy nie mieli dostępu do Zeszytów Komiksowych, mogą teraz nadrobić zaległości. Klikajcie na nagłówek. » więcej

Filmy, filmy: Sin City, X-Men 3, 300

17-08-2005 12:02 | Marcin 'Seji' Segit

Oto jest: Sin City na DVD (na razie w Regionie 1). O tym i o planach na przyszłość Roberta Rodrigueza można przeczytać klikając w nagłówek wieści.

A poza tym:
- Shohreh Aghdashloo zagra w X-Men 3 dr Kavitę Rao, która znalazła lek pozwalający likwidować mutacje w/g niej bedące chorobą; Wolverine, to jest Hugh Jackman, odrzucił propozycję zagrania Jamesa Bonda - nici więc z drobnego wyostrzenia tej postaci.
- Carrie Fisher, czyli księżniczka Leia, pojawi się w co najmniej jednym odcinku Smalville.
- króla Leonidasa prowadzącego Spartan do walki w ekranizacji komiksu Franka Millera 300 zagra Gerard Butler, czyli Upiór z Opery. » więcej

Recenzja: wilq #8

16-08-2005 21:24 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Ukazał się ósmy tom serii wilq. A skoro tak, to dziwnym nie jest, że i recka się pojawiła. Zapraszam do lektury.
A komu się tym razem obrywa? Poza Aragornem i spółką, przede wszystkim studentom, których, jak wiadomo, wilq nie cierpi, jak gołębi. Gołębie zresztą też za swoje dostają, choć na drugim planie, który dzielą z policjantami, jamnikami i Jurami oraz ich potomstwem. Jednakże zdecydowanie to nie Animalsi, lecz NZS powinien wystosować w tym przypadku notę protestacyjną, gdyż tak głupich studenciaków, jak Emil-Nie-Jestem-Debil nie ma nawet na Akademii Górniczo-Hurtniczej (pozdrawiamy).

Filmy, filmy: X-Men 3, 300

16-08-2005 10:12 | Marcin 'Seji' Segit

Nowe osoby dołączyły do obsady X-Men 3. Są to: Bill Duke (Predator), który zagra polityka w gabinecie prezydenta USA (wsześniejsze przecieki twierdziły, że wystąpi on w roli Dr Bolivara Traska, twórcy Sentineli); Michael Murphy (Batman Returns) - zagra ojca Angela, Warrena Worthingtona Seniora; ostatnia osoba jest Olivia Williams (Szósty zmysł), która zagra Dr Moirę MacTaggert. Nieco więcej informacji po kliknięciu w nagłówek wieści.

17 października ruszają zdjęcia do ekranizacji komiksu Franka Millera 300. Jest to opowieść o bitwie, jaką 300 Spartan stoczyło z wojskami perskiego króla Kserksesa pod Termopilami. Więcej. » więcej

Lucjusz i Ambroży na wakacjach

16-08-2005 00:52 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Letnie miesiące powoli przechodzą do historii, ale zanim na dobre położymy na nich kreskę, zobaczmy, jaką kreską odmalował je duet Lucjusz i Ambroży. Zapraszamy do lektury najnowszego odcinka!

Filmy, filmy: Superman, X-Men 3, Garfield 2

15-08-2005 17:15 | Marcin 'Seji' Segit

Kolejny, 21. wideodziennik z planu Superman Returns. Tym razem o osobach pracujących nad wizualną stroną filmu. Wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- klasyka klasyki, czyli jak Superman (ten nowy) podnosi nad głowę samochód (interpretacja pierwszej okładki przygód Supcia). Co prawda bez kostiumu, ale robi wrażenie: format QuickTime, 4,5 mega.
- będzie Garfield 2, a jako Nasz Ulubiony Kocur powróci Bill Murray. Więcej tutaj.
- w X-Men 3 ma być więcej Storm. Więcej.
- James Cameron chce, żeby Mark Wahlberg (Planeta małp) zagrał Aquamana. » więcej

Wieść od Tadeusza Baranowskiego

14-08-2005 23:01 | | Komentarze: 0
Krótki, ale treściwy newsik od Tadeusza Baranowskiego:
Do zagadki...
Witam. W dniu 13 sierpnia, od godz. 20.14 - albumy mają już nowych właścicieli. Teraz pozostało jeszcze dziesięć Bombli do wygrania. Pozdrawiam.


Wieść od Manzoku

14-08-2005 22:54 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Krótki, ale treściwy newsik od Manzoku:
Witamy
Oferta Manzoku została powiększona o komiksy Studia Domino. Wszyscy klienci, którzy zamówili Podróż smokiem Diplodokiem do 12 sierpnia otrzymają album z autografem Tadeusza Baranowskiego. Pozostało jeszcze kilkanaście komiksów, których nabywcy mogą otrzymać wpis.

Komiks zamówić można na stronie wydawnictwa.

Tam gdzie MG mówi dobramoc #11

12-08-2005 12:50 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Klikajcie i czytajcie. Bohaterowie komiksu Ewy Sosnowskiej i Michała Romaszewskiego pojawiają się u nas dopiero (lub aż) po raz jedenasty, ale współczynniki mają znacznie wyższe, o czym dowiecie się z najnowszego odcinka serii...
Wyświetlono rezultaty 10361-10380 z 10704.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.