Aktualności

Major Motoko Kusanagi wkracza do akcji

03-09-2005 12:37 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

ShpaQ się starał, a jak mu poszło, możecie zobaczyć tutaj. No, starał się facet, ale gdzie diabeł nie może, tam androida pośle.

Stąd od dziś, przez miesiąc na naszej winietce z Garfieldem walczyć będzie Major Motoko Kusanagi.
Czy wygra? To zależy tylko od Was. Czy kocur udowodni, że to miejsce należy do niego? To również Wasza decyzja.

Głosujcie!

Niepublikowane plansze VIOXa

03-09-2005 12:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Dzięki uprzjemości Runshina Kanmuriego autora mangi VIOX, która zakończyła swój żywot na pierwszym tomie, prezentujemy kilka plansz, które miały ukazać się w drugiej części tego komiksu.

Zapraszamy do oglądania.

Recenzja: Podróż Smokiem Diplodokiem

03-09-2005 00:39 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Do gry wkracza nowe wydawnictwo - Manzoku. Zaczyna z grubej rury, przypominając klasyczny komiks Tadeusza Baranowskiego:
Na pokazie premierowym pojawiają się prawdziwe gwiazdy, które – jak dobre wino – im starsze, tym lepsze: Lord Hokus-Pokus i Diplodok. Na drugim planie swoją obecność zaznaczają Entomologia Motylkowska i sam Nerwosolek, ale pierwsze skrzypce grają dwaj podróżnicy w czasie (fabularnym) i przestrzeni (komiksowej).

Zapraszamy do lektury recenzji.

Ukazał się: Naruto #13

03-09-2005 00:12 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Twardziel Naruto nie dał się i rzutem na taśmę zmieścił się w sierpniowym planie wydawniczym. Może trochę na wyrost, ale policzymy wydawnictwu J.P.Fantastica, że się wyrobiło i dodamy plusik za terminowość.
Polecamy przy okazji wizytę na stronie wydawnictwa, gdzie zamieszczono ankietę dla czytelników. Macie szansę wypowiedzieć się, jakie mangi chętnie widzielibyście na naszym rynku.

Tutaj jeszcze odrobinę » więcej

Powrót "Tam gdzie MG mówi dobranoc"

02-09-2005 23:59 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski zrobili sobie małe wakacje, ale już są znowu z nami, a wraz z nimi dzielna kompania komiksu Tam gdzie MG mówi dobranoc. Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego, dwunastego epizodu. » więcej

Ukazało się: Solidarność - 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi

01-09-2005 21:48 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Szum wokół tego wydarzenia narastał bardzo szybko, niepostrzeżenie osiągnął punkt kulminacyjny, ale nie zanosi się wcale na to, iż nagle zrobi się ciszej. Powodów zapewne jest wiele, to temat na dłuższe rozważania.
Tymczasem w rozszerzeniu wieści, poza obowiązkową notką bibliograficzną, garść bardzo ciekawych informacji o efektach pojawienia się komiksu Solidarność - 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi.

Klikajcie natychmiast po » więcej

Czy ktoś zmoże Garfielda?

01-09-2005 00:26 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 9

Staje się to coraz bardziej wątpliwe. Pomarańczowy kocur pozostaje niepokonany od 4 miesięcy, drapiąc i gryząc oraz owłosiając kolejno Thorgala, Hellboya, Spidermana, a teraz Pelissę. Pierwsza dama na naszej winiecie nie została więc zbyt mile przyjęta, choć zwycięstwo nie było przygniatające. Szczegóły tutaj.

Zaniepokojeni niewychowaniem Garfielda zatrudniliśmy eksperta od trudnych przypadków. Nasz znajomy z Poltergeista, ShpaQ, ma za zadanie pogonić kotu kota i zmiękczyć go przed nadchodzącym pojedynkiem. Głosujcie tutaj!

Recenzja: Epizody Powstania Warszawskiego

01-09-2005 00:03 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Z okazji 61. rocznicy Powstania Warszawskiego wydawnictwo Print Partner oraz Muzeum Powstania Warszawskiego ogłosiły konkurs komiksowy, którego owocem jest wydana niedawno antologia.
Konkurs, poza uhonorowaniem pamięci powstańczego zrywu, miał sprawdzić, jak powstanie jest postrzegane przez młodych, a także być szansą dla debiutantów. W obu kwestiach możemy mówić o zadowalających efektach. Prawdopodobnie ścisłe sprecyzowanie tematyki sprawiło, iż autorzy skupili się na sednie sprawy, jakim były walki oraz życie w stolicy w czasie powstania.

Serdecznie zapraszamy do lektury recenzji.

Kolejny przejaw agresji

31-08-2005 23:47 | Jan 'johnny' Lorek | Komentarze: 0

Ukazał się trzeci numer zinu Agresor (teraz pod nazwą Agressor). Można go ściągnąć z tej strony.

W numerze komiksy:
- Wrota: prolog (Kintar),
- Zwierzęta domowe idą na kolację (Śledziu),
- Transcedence #1 (MP5),
- Wielka afera w parku (Jałokim).

Oprócz tego w numerze: grafiki Jacka Zabawy, recenzja filmu Batman Begins, tekst Wspomnienia z Block’u oraz recenzje i zapowiedzi komiksowe.

Interstrefa reactivation

31-08-2005 23:35 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Jak donosi Rafał Szłapa:
Mam zaszczyt i przyjemość zaprosić na stronę IS, która po dwumiesięcznej przerwie w aktualizacjach powraca z martwych z dwoma nowymi komiksami: nagrodzoną w konkursie Epizody Powstania Warszawskiego Sierpniową Niobe oraz utrzymaną w nieco lżejszej tonacji Drużyną Ktulu.

Szczerze polecamy!

Laureaci Konkursu na Komiks Czerwca!

26-08-2005 22:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1
Ogromnie przepraszamy, iż trwało to tak długo, ale wakacje zdecydowanie nie sprzyjają kwestiom organizacyjnym. Z tym większą przyjemnością ogłaszamy listę uczestników plebiscytu na Komiks Czerwca, którzy otrzymają nagrody ufundowane przez dużeKa. Losowanie odbyło się, tradycyjnie, przy użyciu maszyny losującej z gry World of Warcraft.

Kto wygrał? Klikajcie na » więcej

Wielki Konkurs Literacko-Graficzno-Komiksowy

26-08-2005 22:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

duże Ka - pismo poświęcone szeroko pojętej kulturze - ogłosiło niedawno konkurs literacko-graficzno-komiksowy pod hasłem: "Komunizm w świecie fantasy". Potrwa on do 10 października a prace laureatów zostaną wydrukowane w wydaniu specjalnym pisma towarzyszącym Targom Książki w Krakowie. Oczywiście przewidziano również cenne nagrody rzeczowe.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Serwis Poltegeist jest patronem medialnym konkursu.

Recenzja: Wspomnienia Demona #4

26-08-2005 21:54 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

W sierpniu do sprzedaży trafił czwarty tom mangowej serii Wspomnienia Demona, nad którą patronat objął nasz serwis. A co u Raenefa?
Raenef V został wybrany na najwyższego władcę demonów z woli bogów, co jednak nie jest wystarczającym argumentem dla części jego pobratymców. Przed dworem objawił się jako niedojrzały młokos, którego ranga nie przystaje do umiejętności i demonicznej godności. Co więcej, Eclipse okazuje się być niezwykle pożądany...

Zapraszamy do lektury recenzji autorstwa Juliana Czurko.

Achtung Zelig! na rynku frankofońskim

26-08-2005 12:30 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jak informuje Witek Tkaczyk z wydawnictwa Zin Zin Press...
Album komiksowy Achtung Zelig! Druga wojna dzisiaj, 26 sierpnia, ukazuje się na rynku frankofońskim (Belgia, Francja, Szwajcaria). Wydawcą jest Casterman, znany z publikacji takich autorów jak Herge, Hugo Pratt, Francios Boucq, Miguelanxo Prado, Nicolas de Crecy, Grzegorz Rosiński, Vittorio Giardino, Alejandro Jodorowsky, Andre Juillard, Lorenzo Mattotti...
Więcej o publikacji i jedną z plansz francuskiej wersji znajdziecie, klikając na » więcej

"Solidarność" w komiksie

25-08-2005 21:44 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Już niebawem niezwykłe wydarzenie na polskim rynku wydawniczym: Zin Zin Press wyda komiks poświęcony historii "Solidarności"! Uroczysta premiera i konferencja prasowa odbędą się w Warszawie najprawdopodobniej w poniedziałek, 29 sierpnia w firmie Danka Polska, ul. Fosa 25. Planowane jest też spotkanie z autorami komiksu w Gdańsku, być może połączone z uroczystym wręczeniem komiksu Lechowi Wałęsie, który jest autorem wstępu do tej publikacji.

Tymczasem u nas obszerny artykuł, w którym znajdziecie wszystkie informacje dotyczące projektu oraz kilkanaście plansz z komiksu, w tym stronę ze wstępem Lecha Wałęsy. Całość po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Ukazał się: Sierpniowy pakiet Mandragory

25-08-2005 20:47 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Cztery razy pięć i za dwie dyszki można otrzymać prawie 100 stron (plus okładki) solidnej rozrywki w amerykańskim stylu. W tym miesiącu Mandragora uraczyła nas kolejnymi odcinkami serii Lobo. Wyzwolony, Spawn, Star Wars. Obsesja oraz X4. To jak podwójny zestaw w fast foodzie, a decyzja należy do Was.


Przykładowe plansze wszystkich komiksów znajdziecie pod tym adresem, a u nas, tradycyjnie, dowiecie się więcej, klikając na » więcej

Ukazał się: Sierpniowy pakiet Egmontu

25-08-2005 20:32 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
I jest to pakiecik dość, jak na tego wydawcę, niepokaźny. Co prawda czekamy jeszcze na część zapowiadanych tytułów, które być może w sierpniu do nas zawitają, ale na razie cieszmy się tym, co mamy, czyli... Reedycją Asteriksa, kolejnymi tomami serii Inu-Yasha oraz Miecz nieśmiertelnego, a także ostatnią częścią Piotrusia Pana oraz dwunastym zbiorem opowieści o Sandmanie.


Tutaj trochę » więcej

Recenzja: Ragnarok 1-3

23-08-2005 14:50 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 6

W sierpniu, nakładem wydawnictwa Kasen ukazał się trzeci tom mangi Ragnarok.
Jak smakuje skandynawski koniec czasów z makaronem sojowym i sosem słodko-kwaśnym, podany w termoizolacyjnym pojemniczku z nazwą restauracji „Manhwa” (koreańska manga)? Okazuje się, że dla przeolbrzymiej liczby graczy w MMORPG Ragnarok kuchnia pana Myung-Jin Lee stała się podstawą ich diety. Jak zatem ocenią ją czytelnicy komiksów: poproszą o dokładkę czy zdecydują, że ich smak preferuje mniej wybuchowe zestawy? Wszak kucharz przygotował aż 10 porcji!

Zawartość pierwszych trzech tomów serii przedstawia w swojej recenzji Julian Czurko.

Filmy, filmy: Superman, X-Men 3, Spider-Man 3, etc.

23-08-2005 00:00 | Marcin 'Seji' Segit

Ukazał się 22. już wideodziennik z planu Superman Returns. Jest to materiał z Comic-Conu w San Diego, gdzie zaprezentowano pierwsze gotowe ujęcia z filmu. Żeby go zobaczyć, należy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- muzyka w Superman Returns zostanie napisana od nowa. Ze starego soundtracku Johna Williamsa użyty zostanie jedynie motyw przewodni (Superman fanfare).
- znana jest juz obsada głosów w animowanym Spawnie. Pojawią się tam takie nazwiska jak Mark Hamill czy Bruce Boxleitner.
- Danny Trejo, stały aktor w filmach Roberta Rodrigueza, zagra w Damulce wartej grzechu. Natomiast Bruce Campbell pojawi sie w trzecim Spider-Manie. O tym wszystkim tutaj.
- co nieco o X-Men 3, zawiera spoilery, więc czytacie na własną odpowiedzialność: tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.
- pojawiły się pogłoski, że Jessica Alba nie zagra w sequelu Fantastycznej czwórki. Sama zainteresowana jednak mówi, że pojawi się na planie. » więcej

Nieznany Tytus!

22-08-2005 13:34 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Dzięki znanemu z Retrostacji Krzysztofowi Janiczowi wpadliśmy na trop opowieści o Tytusie, która została całkowicie przegapiona w tym roku wydawniczym. Jak to się stało, że historia opowiadająca o odwiedzinach Tytusa u rodziny nie miała w zasadzie żadnej promocji?

Wszystko o tym dziwnym albumie-widmo po kliknięciu na » więcej
Wyświetlono rezultaty 10321-10340 z 10683.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.