Aktualności

Filmy, filmy (i gry też).

26-09-2005 12:49 | Marcin 'Seji' Segit

Jutro będzie mieć miejsce premiera gry Ultimate Spider-Man. Więcej o tym projekcie możecie dowiedzieć się z wywiadu[/url][/b] z jednym z twórców, Chrisem Busse. Wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- X-Men 3: Zak Penn o scenariuszu nowego filmu; w X3 pojawi się Stan lee; w filmie ma sie pojawić Multiple Man;
- do sklepów trafiła gra X-Men Legends II: Rise of Apocalypse - zobacz premierowy zwiastun.
- co Nicolas Cage sądzi po postaci Ghost Ridera? Sprawdź tutaj.
- powstanie ekranizacja komiksu Courtney Crumrin and the Night Things - autorem historii o dziewczynce, która trafia do świata czarów jest Ted Naifeh. » więcej

komiks.polter.pl patronem Nagród K'05

24-09-2005 19:04 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jak informowaliśmy przedwczoraj, wystartowała dziewiąta edycja Nagród K - wyróżnień przyznawanych najlepszym komiksom, które ukazały się w ciągu minionego roku. Z przyjemnością informujemy, iż nasz serwis dołączył do grona patronów tego przedsięwzięcia. Jednocześnie raz raz gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu.

Regulamin, spis komiksów oraz kartę do głosowania znajdziecie pod tym adresem. Termin oddawania głosów mija 4 października, więc nie traćcie czasu!

Trzecia propozycja z Taurusa

24-09-2005 18:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Znamy już tytuł trzeciej i ostatniej zarazem premiery wydawnictwa Taurus Media, która planowana jest na tegoroczny MFK. Najdłużej w tajemnicy skrywano najbardziej 'hitową' propozycję, którą jest... 300, komiks Franka Millera (scenariusz oraz rysunki) i Lynn Varley (kolory) opowiadający na nowo historię trzystu wojowników spartańskich. Po kliknięciu na nagłówek wieści możecie zapoznać się z okładką albumu.
W poniedziałek zaś wydawnictwo Taurus Media poinformuje o cenach i planach swojej obecności na festiwalu w Łodzi. » więcej

Staś i Nel po raz pięćdziesiąty dziewiąty

23-09-2005 14:33 | | Komentarze: 0

Retrostacja zaprasza do lektury kolejnego, 59. odcinka komiksu Nowe przygody Stasia i Nel. Czy Tarkowski zdoła powstrzymać podstępnego monsieur Solipse'a? Jak zakończy się starcie stalowych olbrzymów? I kiedy wreszcie zobaczymy Kinga w całej okazałości?

Odpowiedzi na te pytania szukajcie pod nowym, krótszym adresem kali.xt.pl .

Grudzień 2105 - komiks Adama Szarego

23-09-2005 07:04 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Na stronie Adama Szarego pojawiły się pierwsze plansze komiksu Grudzień 2105. Historia utrzymana jest w klimatach postapokaliptycznych, okraszonych lekko ironicznym poczuciem humoru (o ile to dobre określenie). Sam autor deklaruje, iż będzie dodawał planszę lub dwie na tydzień, póki mu starczy pomysłów (cytat za autorem).

Miejmy nadzieję, że starczy.

Nagroda K'05

22-09-2005 15:01 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Wreszcie ogłoszono start internetowego głosowania na Nagrodę K'05, która jest wyróżnieniem czytelników przyznawanym w dziewięciu kategoriach najlepszym komiksom mijającego roku. W tym roku plebiscyt odbywa się po raz dziewiąty, a za jego organizację odpowiadają Magazyn miłośników komiksu KZ, Komiksowa Agencja Prasowa WRAK, Stowarzyszenie Twórców CONTUR oraz Łódzki Dom Kultury. Pomysłodawcą nagród jest Krakowski Klub Komiksu.


Więcej o konkursie i wszystkich zmianach, które wprowadzono w bieżącej edycji na stronie WRAKa. Regulamin i karta do głosowania znajdują się pod tym adresem. Czasu jest mało, więc zachęcamy do głosowania!

Ukazało się: Oh! My Goddess #27

22-09-2005 14:23 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Podobno ten serial miał być tylko krótką historyjką dla potrzeb jednego z japońskich magazynów. Jak widzimy, krótka historyjka to nie jest i dzięki wydawnictwu JPF otrzymujemy 27. odcinek serii. A jeśli pod uwagę wziąć fakt, że tomów jest już trzydzieści i wciąż powstają nowe, to jeszcze nie raz i nie dwa będziemy wołać Oh! My Goddess!

Trochę » więcej

Ukaże się: Queen & Country - Za Królową i Ojczyznę

22-09-2005 14:22 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Taurus Media jeszcze nie wydał żadnego komiksu, ale zapowiadane na październik premiery zapowiadają się bardzo ciekawie i dodają koloru nadchodzącemu MFK. A co wiemy o...
...Queen & Country, wydawane w USA przez Oni Press, uznawane jest za jeden z oryginalniejszych komiksów niezależnych na amerykańskim rynku. Seria została uhonorowana Nagrodą Eisnera, a internetowy serwis The Ninth Art okrzyknął ją wydarzeniem 2004 roku. Po publikacjach w Hiszpanii, Francji i Niemczech, przyszedł wreszcie czas na Polskę.

Tutaj przykładowe plansze i jeszcze » więcej

Ukazał się: KGB #24

22-09-2005 14:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Nowy, 24. numer KGB dostał tygodniowego poślizgu - miał być w połowie września, ale powinien ukazać się na dniach (może w tej chwili już jest gotowy?). Wewnątrz wiele sprawdzonych nazwisk, więc powinno być ciekawie, a przykładowe plansze możecie zobaczyć, klikając w nagłówek wieści.

Jak zapowiada Hubert Ronek, kolejny, 25. numer powinien ukazać się już na MFK! W środku m.in. Termos, Piotr Machłajewski, Nomico i dalszy ciąg Lenny'ego. » więcej

Bagiński sfilmuje komiks Skutnika!

21-09-2005 23:32 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Jak poinformował nas Mateusz Skutnik, Tomasz Bagiński (Katedra, Sztuka spadania) planuje stworzyć nowy film na podstawie epizodu Kinematograf znajdującego się w tomie Rewolucje: Monochrom. To już drugi, po Wszystkich świętych (scenariusz Bartosza i Tomasza Minkiewiczów), projekt Bagińskiego, w którym udzial wezmą komiksiarze.

Więcej tutaj.

Promocja w nowej Komiksiarni

21-09-2005 23:28 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Przedstawiamy informacje dotyczące promocji we wrocławskiej Komiksiarni:
Komiksiarnia we Wrocławiu (dom handlowy Magdalena, ul. Szewska 8, róg Oławskiej, 1 piętro) zaprasza na zakupy. Każdy klient który kupi na miejscu 7. tom Ranmy, 6. tom Island lub 27. tom Oh! My Goddess, otrzyma gratis notesik mangowy i zakładkę mangową. Można wybierac spośród 30 wzorów.

Odliczanie przed MFK trwa

20-09-2005 23:53 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Warto znaleźć chwilkę na lekturę strony internetowej Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Znajduje się na niej już pełen, choć - jak zastrzegają organizatorzy - mogący podlec zmianom program imprezy. Ponadto, dzięki fundacji Pro Helvetia, kolejnym zaproszonym gościem jest Gilles Lepore, którego niezwykły komiks Syn ukazał się w Polsce w lecie.

Polecamy!

Ukaże się: TFUR #4

20-09-2005 23:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Premier na MFK zapewne będzie wiele, mniejszych i większych. Wśród nich zaś - TFUR, odsłona czwarta. Niby zin, ale nazwiska ciekawe, bo z okładki machają Weatherspoon, Myszkowski, Simson. Słowem - mocno Produktowe towarzystwo, co zapewnia zabawę w dobrze znanym klimacie.

Zainteresowanych odsyłamy do tego wątku na naszym forum, w którym znajdziecie wszystkie informacje o nadchodzącym Tforze.

Ukaże się: Blaki

20-09-2005 23:15 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Mateusz Skutnik (Rewolucje) i Karol Konwerski (nagrodzony ostatnio za Sierpniową Niobe) przygotowali na MFK w Łodzi wspólny projekt. Za jego wydanie nie odpowiada żadna wielka firma, lecz - rzecz godna uwagi - jedna osoba: Paweł 'Timof' Timofiejuk.
Kim jest Blaki? To niewielki, wiecznie czymś zatroskany facecik, który sprawia wrażenie, jakby całe życie spędzał na rozmyślaniach. Zgubiona gumka myszka czy puste miejsce w przedziale pociągu pospiesznego są w stanie sprowokować go do refleksji na temat natury wszechrzeczy. Czy coś z nich wynika?

Plansze i jeszcze » więcej

Ukazał się: Wrześniowy Egmont

20-09-2005 22:56 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Egmont, tradycyjnie, w miesiącu poprzedzającym MFK nas nie rozpieszcza. Jednakże, aby czytelnicy nie narzekali na ilość, otrzymujemy rzeczy albo sprawdzone albo z niecierpliwością oczekiwane. Zatem, jako preludium przed nadchodzącym październikiem, czytamy trzecią część Szranków i konkurów, drugi tom Lanfeusta w kosmosie, siódmą Ranmę 1/2 oraz, wreszcie, całkiem nowego, kosmicznego Usagiego. Wszystko wskazuje natomiast na to, iż Legendy naszych czasów Bilala zobaczymy dopiero w przyszłym miesiącu.


Wrześniową odrobinkę » więcej

Ukazał się: Mars #14

20-09-2005 22:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jest i wrześniowe Waneko. A co tam w mandze piszczy?
W zamian za życie z Kira, Rei przyrzeka ojcu zrezygnować z rajdów, jednak nieodparta siła ciągnie go do motocykli... Widząc to, Kira decyduje się na rozmowę z Panem Kashino. Rei ponownie startuje w wyścigach. Czy Kira, która nagle zaczyna zdawać sobie sprawę ze wszystkich niebezpieczeństw wyścigów, zniesie codzienną niepewność o los narzeczonego?

Odrobinkę » więcej

Nowe wydawnictwo - Dom Komiksu

20-09-2005 22:31 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 3

Pisaliśmy już o tym, że lato i jesień obrodziły nam nowymi wydawnictwami. Obok Manzoku i Taurus Media na scenę wkracza również Dom Komiksu. Na początek otrzymamy dość tanie, zeszytowe pismo, w którym znajdzie się kilka różnych opowieści. Tytuł, Demony seksu, w połączeniu z okładką robi piorunujące wrażenie. Jak będzie w środku?
Zobaczymy.

A na razie zobaczcie » więcej

Mandragora: Seria z Wróblem

20-09-2005 22:29 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Pamiętacie czasy komiksów historycznych i religijnych tworzonych przez znanych komiksiarzy? Mandragora przygotowuje nam powtórkę z rozrywki, a wśród osób odpowiedzialnych za poszczególne serie znajdziemy Birka, Piątkowskiego, Zabdyra, Kiełbusa, Klimka. Może być ciekawie.

Duże okładki oraz nieco informacji o poszczególnych pozycjach znajdziecie po kliknięciu na » więcej

Cztery razy Kasen

17-09-2005 14:11 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Ukazał się szósty tom Island, a jeszcze w tym miesiącu trzy inne komiksy z wydawnictwa Kasen trafią do sprzedaży. Wszystkie tytuły pojawią się w ksiągarniach pod koniec września. W rozwinięciu wieści prezentujemy plansze Princess Ai, Wspomnień Demona oraz Les Bijoux.

Klikajcie na » więcej

Jeśli wczoraj był piątek...

17-09-2005 13:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to była pora na komiks. We wczorajszo-dzisiejszym odcinku serii Tam gdzie MG mówi dobranoc Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski zabierają nas na bardzo trudną i niebezpieczną wyprawę, z której żywi powrócą tylko najdzielniejsi. Zapraszamy do lektury!
Wyświetlono rezultaty 10281-10300 z 10685.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.