Aktualności

Filmy, filmy: Superman Returns, X-Men 3

02-10-2005 16:00 | Marcin 'Seji' Segit

Ukazał się nowy, 25. wideodziennik z planu Superman Returns - tym razem poświęcony jest on postaci Jimmy'ego Olsena. Aby go zobaczyć, należy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- ruszyła strona Superman Returns. Na razie jednak można na niej podziwiać jedynie pierwszy plakat reklamujący film. Adres: www.supermanreturns.com.
- tutaj można przeczytać wywiad z Simonem Kinbergiem - scenarzystą X-Men 3 - który zdradza kilka szczegółów dotyczących filmu. » więcej

Warcraft: Cztery nowe plansze!

02-10-2005 13:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Premiera pierwszego tomu komiksu Warcraft. Trylogia Sunwell została przesunięta na listopad, lecz dzięki wydawnictwu Kasen możemy przedstawić cztery wcześniej nie prezentowane plansze. Powinny one zainteresować szczególnie tych, którzy zastanawiali się, na ile scenariusz powiązany będzie z wydarzeniami, które znane są z fabuły gier komputerowych.

Premierowy materiał po kliknięciu na nagłówek wieści. » więcej

Dzih leśniczy w pełnej krasie

02-10-2005 13:03 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Dom Komiksu prezentuje kolejnego ze swoich wielkich bohaterów, którzy niebawem objawią się na łamach Demonów seksu. Poznajcie historię o jego narodzinach po kliknięciu na » więcej

Ukazało się: Vampire Princess Miyu #10

01-10-2005 20:39 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Zapowiadany na wrzesień komiks spóźnił się tylko jeden dzień, tym samym stając się pierwszą premierą niezwykle ciekawie zapowiadającego się października. Miejmy nadzieję, że dziesiąty już tom wampirycznej sagi będzie dobrą wróżbą na ten najważniejszy w roku kalendarzowym miesiąc.

Tutaj trochę » więcej

Dalsze plany Domu Komiksu

01-10-2005 20:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Dom Komiksu, nowe wydawnictwo, które zadebiutuje na MFK w Łodzi, zapowiedziało dwie kolejny pozycje. Będą to: Morfium Mariusza Zawadzkiego i Piotra Zdanowicza oraz Druga liga, którą Mariusz Zawadzki stworzył razem z Jerzym Szyłakiem.
W rozwinięciu wieści okładki obu komiksów oraz przykładowe plansze z zapowiadanych już wcześniej Demonów seksu. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za gatunek humoru, jaki prezentują nadesłane komiksy. Na własną odpowiedzialność, klikajcie po » więcej

Druga runda Bitew Komiksowych!

30-09-2005 20:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Już od dwóch miesiący toczą się Bitwy Komiksowe - pojedynki twórców komiksów sieciowych, w których wszystkie chwyty są dozwolone, by pognębić dzieło przeciwnika w oczach głosujących czytelników. W morderczej walce bierze udział 16 osób, a w otwierającym druga rundę starciu stanęli naprzeciwko siebie J.T., twórca Umarlaków oraz Koko, odpowiedzialny za stronę Kokoart.
Klikaj tutaj i głosuj!

Ploty o wilq i nie tylko ploty

30-09-2005 19:38 | | Komentarze: 0
Jak informują nas Bracia Minkiewiczowie:
BM Vision wyprodukowało dwa kolejne odcinki cyklu Jak rysować komiks i zostały one umieszczone na internetowej stronie wilqa. Tym razem zajmujemy się tematem 'ramek' czyli obrysu kadrów komiksowych i przedstawiamy wyczerpujący przegląd przyborów do rysowania komiksów. Filmy dostępne są tradycyjnie tutaj.

I jeszcze niezobowiazująco uchylimy rąbka tajemnicy co do premiery następnego odcinka. Jak to mówią: 'W grudniu po poludniu'.

Filmy, filmy: Lucky Luke, 30 dni nocy

30-09-2005 15:25 | Marcin 'Seji' Segit

Powstanie pełnometrażowy, kinowy film o najszybszym kowboju Dzikiego Zachodu - Lucky Luke'u. Produkcja zatytułowana Tous A L'Ouest opowiadać będzie o perypetiach Luke'a, który wynajmuje się do ochrony dyliżansu ze złotem. Więcej po kliknieciu w nagłówek wieści.

Do kin trafi także adaptacja komiksu 30 dni nocy. Produkcją zajmie się Ghost House Pictures, firma, której współzałożycielem jest znany twórca horrorów, Sam Raimi. Szczegóły tutaj. » więcej

Jeśli dziś jest piątek...

30-09-2005 00:25 | | Komentarze: 0
...to pora na komiks. Autorzy kazali nie spoilować puenty, więc podajemy tylko linka. Klikać tutaj i czytać. Zapraszają Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski. My również.

Agresor #4 na MFK

30-09-2005 00:11 | Piotr 'kintar' Kawecki | Komentarze: 0

Internetowy zin Agresor pojawi się na MFK w Łodzi w tradycyjnej, papierowej formie. W numerze nowe twarze i te już troche znane. Między innymi Piotr "kintar" Kawecki, Michał "MP5" Pyteraf, Marek Lachowicz, Michał "Śledziu" Śledziński, Małgorzata "Askani" Szerer, Jałokim.
Piszą Johnny, cabal. W numerze również wywiad z Witoldem Tkaczykiem. Numer dostępny na stoisku ZinZin Press oraz bezpośrednio u naczelnego.

Odrobinkę agresji » więcej

Ankieta Manzoku jeszcze raz

30-09-2005 00:01 | | Komentarze: 0
Przekazujemy informację od wydawnictwa Manzoku, które zaprasza fanów komiksu do tworzenia listy propozycji wydawniczych, które ukażą się w przyszłym roku:

[i]Do końca października zbieramy propozycje 3 tytułów (dowolne serie i one-shoty), które zdaniem czytelników powinno wydać Manzoku.

Na MFK będziemy także zbierać głosy, a osoby, które kupią Podróż smokiem Diplodokiem, będą mogły dopisać dodatkowe 2 tytuły. Ta propozycja dotyczy także klientów, którzy już zamówili Diplodoka w Manzoku.
W przyszłym roku opublikujemy 10 tytułów (w przypadku serii rozpoczniemy publikację), które zdobędš największe poparcie. Propozycje prosimy przysyłać korzystając z formularza na www.manzoku.pl
(dział kontakt), lub bezpośrednio na adres e-mail. Swoje typy przysłało już ponad 300 osób.

empro atakuje, czyli "emproFactor" na MFK

29-09-2005 23:47 | empro | Komentarze: 0

Na najbliższym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi, premierę będzie mialo pierwsze wydanie zbiorku komiksów autorstwa empro pod wdzięcznie brzmiącym tytulem emproFactor.
W numerze pierwszym (empro ma wielką nadzieję, że już na WSK uda się wydać numerek drugi) znajdziemy kilka krótkich historii, które wcześniej brały udzial głównie w konkursach (zobaczymy między innymi laureata konkursu Nowej Fantastyki i British Council, laureata II miejsca na zeszlorocznym Polconie oraz zdobywcę III miejsca na tegorocznym Poznan Game Arena) plus kilka krótszych rzeczy.

Czytaj i oglądaj znacznie » więcej

Filmy, filmy: kolejny Batman, Flash.

29-09-2005 15:49 | Marcin 'Seji' Segit


Jaki tytuł nosić bedzie kolejny film o Batmanie? Na pewno nie Batman Strikes, który to tytuł jakiś czas temu pojawił się w sieci - tak twierdzi "osoba pracująca w Warner Bros". Rozważane są za to Batman Escalation i Batman Attacks. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.

Tutaj natomiast znajdziecie kilka słów na temat ekranizacji przygód Flasha, jakie padły z ust Ryana Reynoldsa, który zagra Wally'ego Westa. » więcej

Jutro będzie futro na MFK

29-09-2005 13:23 | | Komentarze: 0

Podczas tegorocznej edycji MFK w Łodzi, nakładem wydawnictwa Atropos ukaże się album autorstwa Joanny Karpowicz, pod tytułem Jutro będzie futro. Komiks jest niezobowiązującą historyjką osadzoną w nierealiach miasta New Rome. Zbiegiem okoliczności bohaterów łączy wspólna misja. To pierwsza z trzech części przygód psa Jagody i jego towarzyszy – początek opowieści o przyjaźni, namiętności do dobrej kuchni, międzygatunkowej polityce i groźnych zarazkach. Całość zilustrowana została w technice malarskiej (akryl na płótnie).

Rysunki i autografy w albumie bedzie mozna otrzymac bezposrednio na stoisku wydawcy lub w trakcie godziny przewidzianej na ten cel w programie festiwalu. Odrobinę » więcej

Filmy, filmy: Spider-Man 3, Fantastic Four 2

27-09-2005 16:15 | Marcin 'Seji' Segit

Jacy arcy-łotrzy pojawią się w Spider-Manie 3? Spekulacje wciąż trwają, ale wygląda na to, że ich ksywy przypadkiem zostały zdradzone prasie. Jeśli chcecie wiedzieć, komu wypsnęło sie o parę zdań za dużo i z kim Pajączek bedzie sie potykał, kliknijcie w nagłówek wieści.

Natomiast tutaj znajdziecie wideo-wywiad z Markiem Frostem na temat drugiej części filmu Fantastic Four. » więcej

Damskie dramaty z kultury gniewu na MFK

27-09-2005 12:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Łodzi ukaże się komiks szwajcarskiej autorki Anny Sommer pt. Damskie dramaty, którego wydawcą jest kultura gniewu. Warto zaznaczyć, iż Damskie dramaty otrzymały nagrodę dla najlepszego komiksu humorystycznego na Festiwalu Komiksu w szwajcarskim Sierre. Patronat medialny nad komiksem objął magazyn Cafe.

Jeszcze trochę o komiksie, autorce i przykładowe plansze po kliknięciu na » więcej

Ukazały się: .hack #3 i Love Hina #10

27-09-2005 11:54 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Kończy się powoli wrzesień, a na nas czekają (o ile JPF da radę) już tylko 3 tytuły mangowe. Tymczasem do sprzedaży trafiły dwa kolejne komiksy: trzeci tom .hack//Bransolety zmierzchu oraz dziesiąta odsłona Love Hina. Zapewne fantastyczno-romantycznych motywów nie zabraknie...

Odrobinę » więcej

Ceny z Taurusa

26-09-2005 19:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2

Wydawnictwo Taurus Media podało ceny trzech komiksów, które ma zamiar wydać na Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi. W czasie trwania Festiwalu Wszystkie pozycje będą dostępne w promocji. Oto zestawienie:
Żywe Trupy: Dni utracone – 27,90 zł (25 zł na MFK), Queen & Country: Za Królową i Ojczyznę - Spalona Ziemia – 25,90 zł (23 zł), 300 – 85 zł (75 zł).

Pełne informacje bibliograficzne dotyczące tych komiksów znajdziecie tutaj. W rozwinięciu wieści - zaproszenia na spotkanie z wydawnictwem. Oczywiście, o ile chcecie wiedzieć o nich » więcej

Ukazał się: Wrześniowy pakiet Mandragory

26-09-2005 15:47 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
I jest to zestaw nader obfity. Po długim okresie oczekiwania otrzymujemy kolejny tomik 100 naboi oraz - dla tych, którzy nie znają poprzednich części - wydanie kolekcjonerskie. Poza tym czwarte zeszyty z serii Banner i X4, a także trzeci Venom i dwunasty Punisher. Na deser zaś nowa seria mangowa - Vagabond.


Jeszcze » więcej

Przesunięcia w Kasenie

26-09-2005 15:00 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jak informuje Kasen, z przyczyn nie do końca od wydawnictwa zależnych opóźnieniu ulegną daty wydania części komiksów. Oto aktualny plan wydawniczy: Les Bijoux 4 - 3.10, Wspomnienia Demona 5 - 3.10, Princess Ai 1 - 7.10, Ragnarok 4 - 28.10, Warcraft - 10.11.

W rozszerzeniu wieści prezentujemy okładkę i przykładowe plansze z czwartego tomu serii Ragnarok. Klikajcie po » więcej
Wyświetlono rezultaty 10261-10280 z 10685.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.