» 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Dodał: Mały Dan

25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
7.00
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi - Poltergeist patronem
Konwent: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Od: 3 października 2014
Do: 5 października 2014
Miasto: Łódź
Strona WWW: komiksfestiwal.com/
Cena: bezpłatny
Typ konwentu: komiksowy

Po raz pierwszy do Łodzi przyjedzie Jean Van Hamme – belgijski scenarzysta komiksowy i filmowy, autor takich serii, jak Thorgal, XIII i Largo Winch. Swoją obecność na 25. MFKiG potwierdzili także: mieszkający w Kanadzie Regis Loisel – rysownik serii W poszukiwaniu Ptaka CzasuPiotruś Pan, który pracował też przy disneyowskich animacjach (m.in. Mulan) oraz Andreas Martens – rysownik i twórca komiksów Rork, Koziorożec, Arq i Cromwell Stone. Nie zbraknie też Grzegorza Rosińskiego.

Do Łodzi przyjedzie szkocki scenarzysta, autor superbohaterskich serii Sędzia Dredd i Batman, także 2000 AD, Alan Grant oraz Arie Kaplan – amerykański pisarz, scenarzysta, rysownik, twórca gier komputerowych (autor książki From Krakow to Krypton: The history of Jews in Comics). Na festiwalu będzie można również spotkać polskich twórców mieszkających na stałe w Belgii – Zbigniewa 'Kas' Kasprzaka i Grażynę 'Grazę' Fołtyn-Kasprzak (Kas to rysownik m.in. komiksów Yans, Halloween Blues i Dziewczyna z Panamy, Graza jest uznaną kolorystką komiksów). Oprócz wyżej wspomnianych gości, przyjadą także Oystein Runde i Ida Neverdahl – norwescy autorzy komiksów, w październiku ukaże się w Polsce ich album pt. Moskwa.

Pojawią się też Ramon K. Perez (twórca komiksowej adaptacji scenariusza Jima Hensona Piaskowa opowieść) oraz Laurent Gomez, znany jako Salagir, twórca świetnie prosperujących portali komiksowych m.in. Dragon Ball Multiverse, amilova.com.

Egmont Polska zaplanował na festiwal obchody 15-lecia Klubu Świata Komiksów – swojego działu wydawniczego, który od półtorej dekady publikuje na polskim rynku istotne zagraniczne i rodzime graficzne opowieści. Poza tym odbędzie się spotkanie z autorami, których komiksy zostały wyłonione w pierwszym konkursie na komiks dla dzieci im. Janusza Christy i ukażą się nakładem wydawnictwa Egmont.

W programie znajdą się też obchody 30-lecia Tajfuna wykreowanego przez Tadeusza Raczkiewicza oraz prezentacja Illustrateyourself.com i wpisanego do Księgi Rekordów Guinnessa projektu Pieces Book. Wśród wielu atrakcji festiwalowych znajdą się m.in. punkty programu przygotowywane wspólnie z Human Ark (studiem pracującym nad animacjami Tymek i Mistrz oraz Diplodok na podstawie komiksów Rafała Skarżyckiego i Tomka Leśniaka oraz Tadeusza Baranowskiego), Platige Image (animowana wersja serii Wilq Bartosza i Tomasza Minkiewiczów) oraz Sound Tropez (wydawca audiobooków nagrywanych na podstawie komiksów: Żywe TrupyConanThorgal). Na festiwalu będzie można spotkać blisko stu polskich autorów komiksowych m.in. Tadeusza Baranowskiego, Krzysztofa Gawronkiewicza, Bogusława Polcha, Michała Śledzińskiego, Przemysława Truścińskiego.

Źródło: Oficjalna strona festiwalu

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu | 25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi | MFKiG 2014


Czytaj również

25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Teraz to już mogę powiedzieć: byłem na Kolejconie
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.