» Wieści » Uwaga! Nieznany wirus z Hiszpanii dotarł do Polski!

Uwaga! Nieznany wirus z Hiszpanii dotarł do Polski!

01-12-2017 09:47 | Henryk Tur

Uwaga! Nieznany wirus z Hiszpanii dotarł do Polski!

Fabryka Kart Trefl-Kraków jest odpowiedzialna za sprowadzenie do Polski Wirusa – gry karcianej, stworzonej przez Hiszpanów (Domingo Cabrero, Carlos López, Santi Santisteban). Jak przygotować się na nadchodzącą zarazę?

Informacja prasowa

Zarażeni mają ogromne trudności z wykonywaniem codziennych obowiązków, opuszczają lekcje, biorą urlopy w pracy, zapominają włożyć naczyń do zmywarki, nie martwi ich rozładowany telefon komórkowy, ani zgubiony pilot od telewizora. Charakterystyczne jest, że chorzy szukają towarzystwa, zwłaszcza najbliższej rodziny i przyjaciół. Choć brzmi to pozytywnie, to w ten właśnie sposób, liczba zachorowań wzrasta w lawinowym tempie. Co łączy wszystkie przypadki? Ta informacja może szokować!

Przyczyną dolegliwości jest permanentne, namiętne granie w "Wirusa". Wszystkim znane są liczne zalety gier planszowych i karcianych, które rozwijają umysł i wyobraźnię grających, tym razem jednak sytuacja wygląda alarmująco. Pracodawcy głośno protestują, nauczyciele piszą petycję do rządu, matki pytają, co robić? Poprosiliśmy o komentarz doświadczonego pediatrę, doktora nauk medycznych Lucjusza Pastylkę:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Istotnie obserwujemy wzrost dziwnych zachowań. Do gabinetów lekarskich przychodzą zaniepokojeni rodzice, jednak, co ciekawe, bez dzieci. Podobno nie da się ich oderwać od grania w jakąś karciankę. Instruujemy rodziców, że bez przyprowadzenia pacjentów, nie jesteśmy w stanie zdiagnozować choroby. Prosimy, by sprawdzili, w co dzieci grają. Z reguły potem już nie przychodzą - ani rodzice, ani dzieci. Według doniesień prasowych, rodzice zarażają się od dzieci bakcylem grania. Przestrzegam jednak przed zbytnim emocjonowaniem się tą sprawą, sam za młodu grywałem w karty, szachy i planszówki i mam się całkiem dobrze.

O sprawie wypowiedział się też Cyprian Cyryl Sprytek, znany z programu "Jestem jaki jestem, czyli the best!". Celebryta opublikował obszerny post na Facebooku, w którym wyznał:

Nie mogłem się powstrzymać, by nie podzielić się z Wami, moi Kochani, myślami o rozgrywającej się właśnie aferze wirusowej. Jesteśmy świadkami czegoś oburzającego. Jak oni sobie w tej Hiszpanii tak lubią grać w karty, to niech grają, ale naszych dzieci niech nam nie zarażają. Tak właśnie myślę. I ja Wam powiem, moi Kochani, że planszówki i karty to już, jak to się tam mówi, odchodzą do skansenu. To tak jak szydełkowanie. Czy ja wyglądam na kogoś kto szydełkuje? No chyba, że nie. Uznaję tylko gry komputerowe. Trzeba iść z duchem postępu, obcować tylko i wyłącznie z nową technologią. Tak właśnie myślę. I dlatego nie złapię żadnego "Wirusa"! Gry bez prądu? Ściema totalna, pradziadek style. Nic co bez prądu nie może dziś być trendy! W każdym razie ja o tym nic nie wiem, a znam się na tym co jest the best. To przeżytek, jak dajmy na to książki. Kto dziś czyta książki ja się pytam? Powiem Wam moi Kochani szczerą prawdę. Ja wiem, ze jest jakaś tam subkultura miłośników gier planszowych, ale hello, bądźmy poważni. Człowiek nowoczesny nie powinien się chwytać takich prymitywnych rozrywek, bo kończy się to właśnie tak, jak to widzimy - ogólnopolska epidemia grania. Grają dzieci i rodzice, młodzież i dorośli. Kto to widział!?

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Mania grania w "Wirusa" zatacza w społeczeństwie coraz większe kręgi. Nie wiadomo czy to jeszcze rozwijająca zabawa, czy już groźny nałóg. Sprawę bada Ministerstwo Dobrych Obyczajów i Praktyk Pozytywnych.

Stań do walki z epidemią! Złośliwe wirusy atakują, a Ty jako naukowiec, możesz je powstrzymać, a do tego nieźle zarobić. Dla zwycięzcy przewidziany jest grant na badania. Dlatego na drodze do wygranej wszelkie metody, nawet nieetyczne, są dozwolone. Użyj swego sprytu i inteligencji, aby pokonać rywali i zwyciężyć. Czy Wirus! zarazi również Ciebie? Opakowanie zawiera talię 68 kart oraz instrukcję.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

WIRUS! to gra karciana dla 2 do 6 graczy, w której musicie zbudować ludzkie ciało, jednocześnie broniąc je przed zainfekowaniem, zniszczeniem lub kradzieżą organów przez przeciwników.

Najbardziej zaraźliwa gra na świecie właśnie trafiła do druku. Premiera już w styczniu 2018 r. ! 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: gra karciana | Wirus | Fabryka Kart Trefl-Kraków


Czytaj również

Stwory z Obory
Słyszałem, że wieśniacy noszą dwoje wideł...
- recenzja
Kaleidos
Barwny kaleidos
- recenzja
Sherlook
Diabeł tkwi w szczegółach
- recenzja
Trefle
Klasyczne karty inaczej
- recenzja
Projekt: Miasteczko
Budowa miasteczka
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.