» Artykuły » Steampunk – Playing cards

Steampunk – Playing cards

Steampunk – Playing cards
Lubicie grać w karty? A gdyby tak spróbować w nieco odmiennej otoczce wizualnej? Dzięki Fabryce Kart Trefl z Krakowa mamy okazję poczuć namiastkę steampunkowych klimatów podczas zwyczajnych partyjek remika czy makao!

Zwykłe karty do gry? Nie takie całkiem zwyczajne: Fabryka Kart Trefl Kraków tym razem ożywia steampunkowe fantazje i porywa w podróż do magicznej epoki wiktoriańskiej.  

Wewnątrz małego, idealnie dopasowanego pudełeczka znajdziemy 55 kart, broszurę z zasadami 5 popularnych gier karcianych (remik, kierki, makao, wist, 66) oraz książeczkę zawierającą interesujące informacje na temat steampunku, przygotowaną przez Zwierza Popkulturalnego. Karty zostały wydane w serii Excellent, więc jak nietrudno się domyślić są najwyższej jakości. Jak przystało na ten, coraz bardziej zyskujący zainteresowanie nurt, nie zabraknie grafik przedstawiających maszyny parowe, sterowce, szykowne damy czy eleganckich dżentelmenów. 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Piękną oprawą wizualną zajęła się Elwira Pawlikowska (Grim Dream). Ilustracje są bardzo szczegółowe i utrzymane w specyficznych barwach doskonale oddających klimat steampunku, nie powodując przy tym efektu mylenia się kart ze sobą; w dużej mierze jest to też zasługa pozostawienia wyraźnych i odpowiednich rozmiarów symboli poszczególnych kart. 

Jokery w wersji steampunkowej.

Jak łatwo zauważyć na powyższych przykładach, karty są bardzo wysokiej jakości i to nie tylko pod względem wizualnym. Pod światło widać, że to nie byle jaki papier i pomimo że grubością nie odbiegają od standardowych i ogólnodostępnych kart, są bardzo wytrzymałe i o wiele mniej podatne na ścieranie czy rozerwanie. 

Parowozy, sterowce, urokliwe budowle i przedziwne pojazdy.

Z czym wam się kojarzą te dwie karty? Na pierwszą myśl przyszły do głowy gry elektroniczne – kolejno Machinarium i Bioshock.

Życiowe dylematy niezależnie od epoki... Którą damę by tu wybrać...

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Może to tylko karty, ale za to jakie! Opisywana talia umili wszelkie rozgrywki nie tylko osobom lubującym się w klimatach steampunkowych, jak i pozostałym. Wysoka jakość wykonania, dodatkowa książeczka zawierająca wiele ciekawostek, a do tego instrukcja przedstawiająca zasady kilku gier karcianych. Czego chcieć więcej od kart do grania? Pozostaje życzyć samych wygranych posiadaczom takich pięknych kart.

Jak na steampunk przystało, nie mogło zabraknąć motywu z parą, a właściwie parowozem.

Dziękujemy Fabryce Kart Trefl - Kraków za udostępnienie egzemplarza.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Boss Monster: Następny Poziom
Herosom mówimy: nie
- recenzja
Duże i Włochate
Nieoczywiste skojarzenia
- recenzja
Bystre Główki
Jak u Ciebie z pamięcią?
- recenzja
Big Fat Burger
Bułka z mięsem
- recenzja
Big Fat Burger
Kanapka została podana!
- recenzja
Big Fat Burger
Mini wywiad z autorami

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.