» Wieści » [RotE]Kozilek, Butcher of Truth

[RotE]Kozilek, Butcher of Truth

01-03-2010 17:25 | Paweł 'p4v' Stoff

[RotE]Kozilek, Butcher of Truth
Wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca Wizards of the Coast zaprezentowali nad przedsmak tego, co nasz czeka w nowym dodatku Rise of the Eldrazi. Pierwszą pokazaną kartą jest Kozilek, Butcher of Truth.

Źródło: WotC
Tagi: Kazilek | Rise of the Eldrazi | RotE


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Zephyel
   
Ocena:
0
Czemu ten pan nie ma ramki? Troszkę fake'owato to wygląda...
01-03-2010 20:57
WilliamWolfes
   
Ocena:
0
Karta jest prawdziwa i robi wrazenie. Wiedzialem ze takie cuda sie pojawia po tym Eye of Ugin, ktory ofc nie jest grywalna karta puki co. Jednak gdyby ten pan byl dostepny w obecnym formacie to jestem pewny, ze deck z kompletem eldrazich (krit + monument), komplet ww. landow oraz masa tokenow pojawil by sie w top 8.

Eldrazi pewnie bedzie rzadzic formatem jak tylko wejdzie. Dobrze ze mialem farta na te lady :P
01-03-2010 21:10
Zephyel
   
Ocena:
0
Ale dlaczego, kurczę, on nie ma ramki?
01-03-2010 22:49
~williamwolfes

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
sprawdzalem na community Wizardow i jest to prawdziwa karta, to ze fake'owo wyglada tego juz nie potrafie wyjasnic, jednak widac, ze bedzie ORO jak wyjdzie nowy dodatek ;]
02-03-2010 00:02
fourth
   
Ocena:
0
A mi się podoba taka przezroczysta ramka. Jak ktoś chce dowód na to że to nie fake, niech wejdzie w źródło i kliknie w ten "kamyk".
02-03-2010 00:46
27383
   
Ocena:
0
Świetna karta, ramka też IMO elegancka :)
02-03-2010 14:54
~Mr. Garfield

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"I stanie się koniec !"
Według mnie Eldrazi będą przegięci, nie dość że wyglądają jak moje ulubione Cthulhu to jeszcze ten art ! Już kocham ten dodatek... viva la RotE :D
Pozdrawiam
03-03-2010 09:45
~Norfis

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie mają biedni wizardzi co wymyślać..eh Jak ja się cieszę, że dawno odpuściłem sobie standart, bo to co się teraz dzieje to po prostu przechodzi ludzkie pojęcie.
08-03-2010 18:09
27383
   
Ocena:
0
Rozwiniesz swoją wypowiedź?
08-03-2010 18:50
~Norfis

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Od pewnego czasu Wizardzi tworzą karty, które tak psują przyjemność z gry. Bo o to Wizardzi stworzyli Kabana, który będzie sia postrach i zniszczenie. Dali mu umiejętności, które co by nie było są nad wyraz przegięte, a path to exile leci sobie do Ext i nasza krówka hasa sobie po battlefieldzie jak chce. Wiadomo że mamy inne removale ale co by nie było nikt przy zdrowych zmysłach nie zacznie grać na hideus end'ach. Wiadomo są jeszcze doom blade itd. ale czy naprawdę muszą robić karty od których robi mi się aż nie dobrze? To samo tyczy się Baneslayer Angela: powinni mu dać jeszcze singing,dancing,swiming i protection from kabans i mieli byśmy pełen serwis. Zaczynałem grę od ravnicy i tam było dobrze, klimatycznie i ogółem block był udany. Block Alary to jedno wielkie dno a M10 było spoko. Zendkiar lobie za fetche i wiele grywalnych kart ale Worlwake jest dnem więc jeśli to idzie w tą stronę to do póki nie nadejdzie stabilizacja w T2 to ja zostaje przy kochanym Extendzie :)
10-03-2010 09:38
27383
   
Ocena:
+1
Ja tam nie rozumiem tej argumentacji - IMO bardzo fajna karta, stanowczo nie przegięta :)
10-03-2010 15:33
Zephyel
   
Ocena:
0
'stanowczo nie przegięta :)'

Że co?
Kaban 12/12 za 10 many, do którego są utaniacze, który daje draw, wtasowywanko do library i ma umiejke rozbijającą permy przeciwnika nie jest przegięty?

To co jest przegięciem?
12-03-2010 16:26
27383
   
Ocena:
0
Black Lotus, Ancestrall Recall, Skullclamp, Tarmogoyf. Przegięciem są karty uniwersalne, które działają we wszystkich deckach tak samo dobrze, które naginają archetypy do granic niemożliwości (kto po wyjściu Skullclampa chciał grać kontrolą?) albo po prostu są za mocne.
15-03-2010 15:57
~Alias

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kompletnie nietrafione porównania - z wyjątkiem Tarmogoyf. Black Lotus, Ancestral Recall, Skullclamp to karty zbanowane/restricted, więc jest oczywiste, że są przegięte, jest to uznany fakt. Więc porównywanie, że karta która dopiero wychodzi, jest mniej przegięta od "obiektywnie przegiętych" kart nie ma sensu.

Co do uniwersalności: to bydle jest tak uniwersalne jak Lotus i Skullclamp, a bardziej uniwersalny od reszty - bo nie wymaga żadnego koloru.

12/12 za 10? Pokaż mi kartę, nawet wśród legend, która bez żadnych minusów ma P/T od dwa większe od kosztu? No właśnie. Nawet vanilla multikolor krity nie są tak dopakowane. To jest bardziej uniwersalne niż monokolor. A to nie tylko nie ma minusów, to ma:
- wbudowane więcej niż Ancestrall Recall, dokładniej wbudowane Tower of Fortunes, które kosztuje 4 + (8 i tapnięcie) x użycie. Sama ta umiejętność w kricie 12/12 za 10 stawia na granicy przegięcia, albo i za.
- anihilation 4?!?!?! tego się nie da z niczym porównać. To jest gorsze niż POCZWÓRNY Diabolic Edict (nie tylko krity) co turę. I wystarczy zaatakować, a nie zadać damage, więc usuwa potencjalnych blokerów.
- Wtasowanie z całym gravem, kiedy schodzi ze stołu, lepsze niż w kolosie, nikt Cię nie przewinie.
- specjanie zaprojektowane DO NIEGO lądy obniżające cenę (Eye of Ugin, Eldrazi Temple, mogą zbić efektywnie cenę o połowę, a nawet więcej).
- w dodatku Eye of Ugin wyszukuje Ci to bydlę na rękę.

I co tu "nagina archetypy do granic niemożliwości"? Jest bezkolorowy, żeby gracze wszystkich kolorów wydali na niego kasę.

Albo to początek zupełnie nowych wartości P/T za daną cenę - co zwiastowałby już wcześniej Baneslayer Angel - i wszystkie stare karty są do wyrzucenia, albo Koziołek szybko skończy zbanowany.
Trzecia opcja - co jakiś czas będą się pojawiać takie legalne karty, żeby kosić grubą kasę z graczy.
15-03-2010 21:10
27383
   
Ocena:
+1
Stawiam nie wiem co, ale mogę dużo postawić, że jednak nie będzie grywalny aż tak bardzo, jak myślisz. Przyjmie go może UW Chapin Control, przyjmie go STrap Combo (ale nie pociągniesz kart i tak), sam z chęcią potestuję go w singlowej sztuce na sideboard w elfach, ale to nie jest grywalna karta. No może jeszcze w Hypergenezie, ale to ext.

Co byś nie rzekł, Tarmogoyf jest znacznie lepszy.

EDIT: i jeszcze:
Pokaż mi kartę, nawet wśród legend, która bez żadnych minusów ma P/T od dwa większe od kosztu?
Kalonian Behemoth i jeszcze dodatkowo ma shrouda. Terra Stomper też ma umiejkę :)
16-03-2010 13:45
Arthas Verley
   
Ocena:
0
Kozilek nie jest dobrą kartą w każdej talii. Nawet w specjalnie zbudowanej jest średnią opcją, a nie wybawieniem. Mono R zabija do 6 tury zazwyczaj, Jund stworzy sobie przewagę na stole, a kiedy wejdzie - potraktuje go Terminatem/Pulsem, Valakut szybciej zabije Cię, niż on coś zrobi. Podsumowując - w decku, który nie wystawia go szybciej niż w 8 turze - nie jest wcale takim kozakiem.
16-03-2010 13:58
Specu
   
Ocena:
+1
@Alias

Bywały lepsze kreatury w M:tG. Jakie? Phyrexian Dreadnought, Progenitus itp. Problem jest jeden - nie wprowadzisz tego gościa wcześniej niż w 4 turze, a przy dobrym point remoavllu staje sie cieniutką kreaturą (Path, Sword, O-Ring itp). Co w niej jest takiego przegietego? Przegiety jest Progenitus w Legacy, gdzie wchodzi w 3 turze i ma protekcję na wszystko - poprostu wygrywa grę. Pokaż mi opcję gdzie wprowadzasz go przed lub w 4 turze przy stabilnej mechanice decku to przyznam ci rację.

Podpowiem że zazwyczaj kończy się to tak - wystawiasz buca, przeciwnik mówi... o jaki fajny klocek - Mind Control, Act of treason czy tym podobne i to ty masz problem, a jesli bedzie ten typek grał, to takie odpowiedzi znajdą się z SB. Nie opowiadaj więc bzdur, bo naprawdę, albo się nie wyspaleś i nie kontrolujesz ruchów palców po klawiaturze, albo grasz w mtg za krótko zeby ocenić przydatność karty w Constructed, bo w Limited rzeczywiście - może być ostatnią deską ratunku i skutecznym finisherem

EDIT:

Ponadto - gdyby nie ostatnia abilita, rzeczywiście, siadałoby dobrze w Reanimatorach, Dredge'ach i tym podobnych taliach, gdzie tanim kosztem przywracasz kabana z grave na stół.
16-03-2010 18:57
~Alias

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Specu
"Nie opowiadaj więc bzdur, bo naprawdę, albo się nie wyspaleś i nie kontrolujesz ruchów palców po klawiaturze, albo grasz w mtg za krótko zeby ocenić przydatność karty w Constructed"

Naprawdę nie mogło się obyć bez osobistych wycieczek? Do tego momentu Twój post był rzeczowy i konkretny, ale nie, musiałeś.

@Thoctar
Kalonian Behemoth, Terra Stomper - to rzeczywiście bardzo dobre przykłady. Pokazują, że za ten sam koszt można dostać krita o większym P/T niż kiedyś. Wcześniej 5-cio kolorowe legendy sliverów 7/7 za 5 bez minusów, a nawet z plusami to był maks. A zdobyć każdy rodzaj many to zupełnie inna bajka niż jeden czy nawet bezkolorową. Fusion Elemental - vanilla 8/8 za 5, ale to znów 5 kolorów, to chyba był taki eksperyment z kritem bez minusów, z P/T znacznie wyższym niż CMC. Podobnie Woolly Thoctar.

Eksperyment widać udany, bo zaraz za nimi, nagle pojawiają się jednokolorowe bestie jak wymienione przez Ciebie - skąd? Nigdy wcześniej nie było takich jednokolorowych stworów: takie P/T za taki koszt, a te mają jeszcze bardzo przydatne umiejętności.

Jak dla mnie to oznacza nowy trend, że teraz za ten sam CMC można będzie dostać krity o wyższym P/T niż kiedyś. Dla mnie to lekka pomyłka - niech będą nowe umiejętności, planeswalkerzy, wymyślne efekty etc. Ale niech te podstawowe proporcje zostaną nie zmienione. (Podobnie jak ile obrażeń można zadać graczowi za 1 many - Lighting Bolt to granica max, nigdy nie powinna być przekraczana.)

Bo inaczej stare krity - zwłaszcza bazujące na P/T, a nie umiejętnościach - będą do wyrzucenia. A za pare lat nowi graczę będą się śmiać, że Savannah Lions jest rare. Albo ze zdziwieniem pytać czemu Isamaru, Hound of Konda jest legendą.

Nie mów, że nie zaobserwowałeś tego trendu.

PS A Koziołek jednak wpada w kategorię: "skalpowanie ludzi z kasy" trochę bardziej niż w "przepaki" - jak więszość Mythic z całą ich ideą.

16-03-2010 22:03
~Alias

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Specu
"Nie opowiadaj więc bzdur, bo naprawdę, albo się nie wyspaleś i nie kontrolujesz ruchów palców po klawiaturze, albo grasz w mtg za krótko zeby ocenić przydatność karty w Constructed"

Naprawdę nie mogło się obyć bez osobistych wycieczek? Do tego momentu Twój post był rzeczowy i konkretny, ale nie, musiałeś.

@Thoctar
Kalonian Behemoth, Terra Stomper - to rzeczywiście bardzo dobre przykłady. Pokazują, że za ten sam koszt można dostać krita o większym P/T niż kiedyś. Wcześniej 5-cio kolorowe legendy sliverów 7/7 za 5 bez minusów, a nawet z plusami to był maks. A zdobyć każdy rodzaj many to zupełnie inna bajka niż jeden czy nawet bezkolorową. Fusion Elemental - vanilla 8/8 za 5, ale to znów 5 kolorów, to chyba był taki eksperyment z kritem bez minusów, z P/T znacznie wyższym niż CMC. Podobnie Woolly Thoctar.

Eksperyment widać udany, bo zaraz za nimi, nagle pojawiają się jednokolorowe bestie jak wymienione przez Ciebie - skąd? Nigdy wcześniej nie było takich jednokolorowych stworów: takie P/T za taki koszt, a te mają jeszcze bardzo przydatne umiejętności.

Jak dla mnie to oznacza nowy trend, że teraz za ten sam CMC można będzie dostać krity o wyższym P/T niż kiedyś. Dla mnie to lekka pomyłka - niech będą nowe umiejętności, planeswalkerzy, wymyślne efekty etc. Ale niech te podstawowe proporcje zostaną nie zmienione. (Podobnie jak ile obrażeń można zadać graczowi za 1 many - Lighting Bolt to granica max, nigdy nie powinna być przekraczana.)

Bo inaczej stare krity - zwłaszcza bazujące na P/T, a nie umiejętnościach - będą do wyrzucenia. A za pare lat nowi graczę będą się śmiać, że Savannah Lions jest rare. Albo ze zdziwieniem pytać czemu Isamaru, Hound of Konda jest legendą.

Nie mów, że nie zaobserwowałeś tego trendu.

PS A Koziołek jednak wpada w kategorię: "skalpowanie ludzi z kasy" trochę bardziej niż w "przepaki" - jak więszość Mythic z całą ich ideą.

17-03-2010 06:44
~Haha

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"A za pare lat nowi graczę będą się śmiać, że Savannah Lions jest rare. Albo ze zdziwieniem pytać czemu Isamaru, Hound of Konda jest legendą."

Jasne... masz przecież Elite Vanguard, który jest nawet lepszy bo ma podtyp bardziej grywalny, a mimo wszystko Vanguard kosztuje 3zł a Lions kosztuje 8zł...

"Nie mów, że nie zaobserwowałeś tego trendu."

Jakiego trendu? że dobra i grywalna karta jest droga? Że MR ma znaczenie fabularne? sprecyzuj proszę, bo mimo wszystko nie bardzo wiem o co ci chodzi...

PS.

"Naprawdę nie mogło się obyć bez osobistych wycieczek? Do tego momentu Twój post był rzeczowy i konkretny, ale nie, musiałeś."

Ha! Trochę konstruktywnej krytyki i już się obruszamy? Dowodzi to tylko płytkości twoich tez oraz nieznajomości tematu. Widać że porostu chcesz się przyczepić na siłę, ale brak argumentów.
17-03-2010 09:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.