» Wieści » Repack Generator

Repack Generator

15-09-2010 18:25 | Maciej 'Zephyel' Kowalski

Repack Generator
Nasz redakcyjny kolega, SceNtriC, napisał program do generowania repacków z bazy kart zapisanej w pliku. Jest on do ściągnięcia w dziale Download.

Przejdź dalej: Repack Generator

Tagi: Download | Repack Generator

Komentarze


SceNtriC
   
Ocena:
0
Pozwolę sobie dodać tekst wyjaśnienia, które znajdowało się w artykule, który jednak nie ujrzy światła dziennego:

"Jak przygotować karty do tego typu zabaw? Można wziąć wszysztkie karty, które według nas nie nadają się do niczego (ani do grania, ani do sprzedaży), poprosić o to samo swoich znajomych, zebrać wszystkie uzyskane w ten sposób kartoniki, stworzyć z nich repacki (według naszego uznania - dlaczego musimy trzymać się koniecznie 15 kart?), draftować, tworzyć i grać. Zakładając, że tworzymy repacki 15-kartowe, w dodatku w miarę zrównoważone pod względem obecności kolorów oraz zawierające 11 commonów, 3 uncommony i 1 rare (lub mythic rare, ale takich kart raczej do crapów nie zaliczymy - chyba że ktoś bardzo nie lubi Baneslayer Angela) można wykorzystać program do generacji. Tak się składa, że jakiś rok temu, jako drobny projekcik dla siebie napisałem Repack Generatora, który przyjmuje bazę kart w formacie tekstowym i tworzy z nich repacki. Komendy, które się wydaje, opisałem szczegółowo w pliku readme.txt, a sam program możecie do woli wykorzystać przy zabawach z kartami. Nie generuje on repacków z powtarzającymi się kartami (trzeba zapewnić odpowiednią dużą bazę, bo inaczej może dziwnie zadziałać), pozwala ustalić limit kart jednego koloru w paczce i zapisać wyjście do pliku. Oczywiście, przygotowanie takiej bazy wymaga trochę wysiłku - nic za darmo niestety. Myślę jednak, że ten program to i tak lepsze rozwiązanie niż samodzielne mieszanie i przygotowywaniu repacków. Chyba że nie zależy nam na zrównoważonych kolorach czy rarity w paczkach - wtedy chyba faktycznie lepiej ręcznie przeprowadzić losowanie.

Mając już przygotowaną skromną bazę kart w pliku wpisałem do Repack Generatora dwa polecenia.

load baza.txt
gen 6 1 repacki.txt 4

Czyli generujemy sześć repacków z kart, które po wylosowaniu zostaną usunięte z aktualnie posiadanej w programie bazy (nie z pliku baza.txt). W każdej paczce mogą być maksymalnie cztery karty jednego koloru (bezkolorowość oraz multikolorowość (ogólnie) zaliczamy również jako kolor), a całość zapiszemy sobie do pliku repacki.txt."

Program jest troszkę toporny, wiem o tym. Pisałem go na własne potrzeby już jakiś czas temu i dobrze mi służy przy tworzeniu mini draftów z tanich kart, więc chciałem się z nim podzielić z resztą użytkowników.

Pozdrawiam i proszę o łagodną ocenę - nie dopieszczałem go specjalnie ;)
15-09-2010 18:58

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.