» Wieści » Marcowe nowości od Naszej Księgarni

Marcowe nowości od Naszej Księgarni

|

Marcowe nowości od Naszej Księgarni

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zaprezentowało pakiet marcowych nowości.

Informacja prasowa:

Wielka ucieczka

Wielka ucieczka to polska edycja gry Cartagena, wielkiego klasyka wśród gier rodzinnych. Będzie to światowa premiera nowej wersji gry, wzbogaconej o 4 warianty rozgrywki. Każdy z nich wprowadza nowe elementy do gry, dzięki czemu rozgrywka jest jeszcze bardziej emocjonująca.

Międzynarodowa wersja gry obejmuje Kanadę, USA, Hiszpanię, Japonię, Austrię, Niemcy, Holandię i Włochy. Polskie wydanie – jako jedyne – posiadać będzie inną szatę graficzną, zdecydowanie atrakcyjniejszą od wydania międzynarodowego.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Każdy gracz posiada sześciu piratów, którym pomaga w ucieczce z lochów. Piraci muszą dotrzeć do czekającej na nich łodzi. Jest ona jednak za mała i nie dla wszystkich wystarczy w niej miejsca! Gracze muszą w przemyślany sposób przemieszczać swoich piratów, ponieważ nie zawsze wygrywa ten, który biegnie najszybciej! Czasami trzeba się cofnąć, aby zdobyć przedmioty przydatne w dalszej ucieczce. Gra kończy się, gdy któryś z graczy umieści w łodzi wszystkich swoich piratów. Zostaje on zwycięzcą i szczęśliwie odpływa, pozostawiając kompanów na pastwę losu.

Zdobyte nagrody:
2014 r. – NAGRODA DZIECIĘCYCH EKSPERTÓW (Niemcy)
2002 r. – NAJLEPSZA GRA ROKU (Holandia)
2001 r. – NAJLEPSZA GRA ROKU (nominacja, Niemcy)
2001 r. – NAJLEPSZA GRA RODZINNA (rekomendacja, Niemcy)

Twardy orzech do zgryzienia

Autor gry Nestor Romeral Andres jest znany wielu graczom na całym świecie, a jego gry logiczne wydawane pod marką nestorgames od lat wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jedną z najlepszych jest Twardy orzech do zgryzienia, czyli polska edycja gry Sugar Gliders. Pomimo prostych zasad gra wymaga od graczy planowania kilku ruchów do przodu. Świetna gra zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących graczy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Gracze mają twardy orzech do zgryzienia: jak przechytrzyć wiewiórki rywali i zdobyć najwięcej orzechów. Należy w przemyślany sposób przemieszczać swoją wiewiórkę po drzewie i gromadzić kolejne orzechy. Planując swoje ruchy, nie można być jednak zbyt zachłannym – czasami opłaca się zdobyć jednego orzecha, by za moment sięgnąć po ich większą liczbę!

Piranie!
Idealna planszówka wprowadzająca mniej doświadczonych graczy w świat gier z mechaniką opartą na jednoczesnym wyborze działań (simultaneous action selection). Wymaga przewidywania ruchów pozostałych graczy.

W tej grze tylko jedna osoba przegrywa, pozostali wygrywają! 
Na amazońskiej wyspie gracze spotykają poszukiwacza przygód. Twoje zadanie jest proste: przemieszczać go po planszy w taki sposób, aby nie wpadł do rzeki pełnej piranii. Nie będzie to łatwe, ponieważ pozostali gracze mogą mieć inne plany! Jeśli w twojej kolejce poszukiwacz przygód wpadnie do wody, otrzymujesz punkt ujemny. Gra kończy się, gdy któryś z graczy otrzyma trzeci punkt ujemny – osoba ta przegrywa, a pozostali gracze wspólnie zwyciężają. 

Zdobyte nagrody:
2005 r. – NAJLEPSZA GRA ROKU (rekomendacja, Niemcy)
2005 r. – NAJLEPSZA GRA RODZINNA (rekomendacja, Niemcy)
2005 r. – NAJLEPSZA GRA DLA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY (Japonia)
2005 r. – NAGRODA DZIECIĘCYCH EKSPERTÓW (Niemcy)
2005 r. – NAJLEPSZE REGUŁY GRY (Essener Feder, Niemcy)

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Nasza Księgarnia | Wielka ucieczka | Twardy orzech do zgryzienia | Piranie!


Czytaj również

Piranie!
Chlup do wody!!!
- recenzja
Wielka Ucieczka
Biegnij piracie! Biegnij!!!
- recenzja
Labirynty: Minotaur
Labirynty, labirynty, jak uciec z nich?
- recenzja
Koty
Spokojny koci sen
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.