Outpost 2
» Wieści » Lajconik w pierwszy weekend kwietnia

Lajconik w pierwszy weekend kwietnia

22-03-2019 08:42 | Marcin 'Karriari' Martyniuk

Lajconik w pierwszy weekend kwietnia

W pierwszy weekend kwietnia w Krakowie odbędzie się Lajconik – Krakowskie Dni z Grami Fabularnymi. Konwent został objęty patronatem Poltergeista, zaś w jego trakcie odwiedzający wezmą udział w sesjach RPG, konkursach, turniejach gier planszowych oraz LARP-ach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Informacja prasowa:

Kolejna edycja krakowskiego konwentu miłośników gier RPG Lajconik zbliża się wielkimi krokami. Na uczestników czekać będzie w tym roku komplet dobrze znanych atrakcji z lat ubiegłych, oraz kilka nowych, dzięki którym amatorzy gier fabularnych pod każdą postacią powinni świetnie się odnaleźć w programie imprezy. Tematem przewodnim tej edycji będzie strach – nie znaczy to jednak, że przeznaczona jest tylko dla tych, którzy lubią się bać.

Jak co roku Lajconik to przede wszystkim sesje RPG. Tym razem odbędzie się ich równo 40 – nie licząc tych, które mistrzowie gry postanowią zaimprowizować na samym konwencie! Jeśli nie udało się Wam wcześniej na nie zarejestrować, nie musicie się martwić – na graczy czeka nadal 80 miejsc dostępnych wyłącznie na miejscu. Nikt nie powinien odejść z Lajconika bez okazji do zagrania choćby przez kilka godzin.

Jeśli i tego okaże się mało, w budynku Siemacha Spotu będzie na Was czekać stolik Dungeons and Dragons Adventurers League, przy którym stale dyżurować będą mistrzowie podziemi czekający na chętnych graczy. Tutaj nie ma żadnej rejestracji – sesje będą ruszać, kiedy zbierze się wystarczająco dużo chętnych. Będą też na tyle przystępne, by grać mogli nawet początkujący i najmłodsi. To również pierwsza z tegorocznych premier – przy stoliku AL będziecie mogli po raz pierwszy zagrać polskimi kartami postaci do piątej edycji D&D!

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Druga erpegowa premiera na ten rok to polskie karty do My Little Pony – Tails of Equestria, z którymi odwiedzi nas specjalny wysłannik wydawnictwa Black Monk, Miszcz Gry Robakov. Na jego sesje zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 9 lat i nie zdążyli jeszcze zestarzeć się na tyle, by granie czarodziejskimi kucykami sprawiało im problem.

Black Monk przygotował również dla uczestników Lajconika autoryzowane sesje najnowszej, siódmej edycji Zewu Cthulhu. Jeśli nie straszne Wam spotkania z Wielkimi Przedwiecznymi, koniecznie sprawdźcie w których salach się odbywają. Cztery kolejne sesje w starszych wersjach systemu zostały też zgłoszone przez naszych uczestników. No i jak co roku nie zabraknie Świata Mroku, Deadlands czy autorskich horrorów.

A na tych, którym strach nie jest do szczęścia potrzebny, czeka m.in. sala Earthdawn przygotowana przez stowarzyszenie Topory. W środku sesje wyłącznie w tym systemie, na zewnątrz stoisko, na którym dowiecie się o nim wszystkiego, czego potrzeba do rozpoczęcia rozgrywki. I jeszcze paru innych rzeczy. Warto zajrzeć.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Co oprócz erpegów? Jak co roku games room z darmową wypożyczalnią, pokazami i turniejami, które stopniowo zapowiadane są na facebookowym profilu Lajconika. Dla spragnionych innego rodzaju rozrywek – dwa chamber larpy, zapisy dla uczestników już wkrótce na stronie. Dodatkowo po raz pierwszy w historii imprezy organizatorzy szykują dla Was grę miejską, która zabierze Was w podróż po Krakowie w poszukiwaniu wampirów – gra odbędzie się tydzień przed konwentem, w niedzielę 31.03., zaś jej finał zostanie połączony z oficjalnym zamknięciem Lajconika. Organizatorzy zapowiadają, że jeśli pomysł się przyjmie, będą do niego regularnie wracać.

Jest też w programie kilka atrakcji dla najmłodszych uczestników konwentu. Oprócz sesji RPG z niskim progiem wejścia będzie na nich czekać osobny games room, w którym doświadczeni wolontariusze dopilnują, by zawsze czekało na nich coś ciekawego do roboty. W sobotę odbędą się tam również warsztaty malowania figurek, a w niedzielę samemu będzie można dać się za darmo pomalować. Za zgodą rodziców, naturalnie.

Przez dziewięć lat swojego istnienia Lajconik zdążył na stałe wpisać się w erpegowy krajobraz Krakowa. Wraz z tegoroczną edycją organizatorzy chcieliby wyjść naprzeciw fanom pokrewnych rozrywek i mniej doświadczonym graczom. Nieważne czy wolisz turlać kośćmi po stole, uczestniczyć w zawiłej intrydze wcielając się w postać z horroru czy biegać po mieście w poszukiwaniu ukrytych zagadek, tu masz szansę znaleźć coś dla siebie. Dwudniowa wejściówka na imprezę kosztuje 10zł, dzieci do lat 12 wchodzą za darmo pod opieką osoby dorosłej.

Strona internetowa Lajconika.

Fanpage imprezy na fb

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona wydarzenia
Tagi: Lajconik | Lajconik - Krakowskie Dni z Grami Fabularnymi | Lajconik 2019 | Lajconik 2019 - Krakowskie Dni z Grami Fabularnymi


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.