» Magic: the Gathering » Karta Dnia » Karta Dnia 21

Karta Dnia 21


wersja do druku
Autor:
Otwierając boostery Magic2010 miałem nadzieję, że nie trafię kilku kart: Capricious Efreet, Djinn of Wishes czy Magebane Armor, pojawiające się w otwieranych boosterach, potrafią dobić nawet największego optymistę. Tak było do niedawna także z kartą Hive Mind, jednak extendowi gracze odkryli jej ciekawe zastosowanie – combo z przeróżnymi Pactami (Grave Pact, Pact of Negation, itp.).

Jak to działa? Prosto - za pomocą przeróżnych czarów (Serum Visions, Ponder, Ethereal Usher) kopiemy się do Hive Minda, a następnie staramy się go jak najszybciej, a następnie zagrać któryś Pactów. Przeciwnik z pewnością będzie miał trudności z zapłaceniem go, a my spokojnie wygramy grę.

Przykładowy deck oparty na tym Enchantmencie wygląda następująco:
Hive Mind - Derrick Paulson
3 Cascade Bluffs
4 Island
4 Scalding Tarn
1 Shivan Reef
4 Steam Vents
3 Tolaria West
1 Watery Grave
2 Ethereal Usher
1 Engineered Explosives
4 Hive Mind
4 Pact of Negation
4 Pact of the Titan
4 Pentad Prism
4 Ponder
4 Remand
4 Rite of Flame
4 Seething Song
4 Serum Visions
1 Slaughter Pact

Sideboard:
3 Blood Moon
3 Chalice of the Void
3 Gigadrowse
3 Repeal
1 Tormod's Crypt
2 Volcanic Fallout

Jest to jeden z najtańszych decków w obecnym Extended – w praktyce większe pieniądze kosztuje tylko mana base (oczywiście są także wersje ubudżetowione). Dlatego też warto przyjrzeć się tej talii, jeśli w pobliżu odbywają się turnieje w formacie T1,75 a my nie chcemy wziąć w nich udziału, bo uważamy, że jest stanowczo zbyt drogi.

Przypominam o trwającym konkursie - Waszym zadaniem jest odgadnięcie głownego tematu, łączącego karty opisane w danym tygodniu. Swoje odpowiedzi możecie umieszczać w komentarzach. Kto pierwszy ten lepszy!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pierwsza odpowiedź na konkurs:
Tematem są niebieskie enchantmenty?

Na marginesie: "Grave Pack"? Może "Grave Pact"?
04-05-2010 09:51
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0
@ Aureus: poprawione.
04-05-2010 12:18
Specu
   
Ocena:
0
Niemal od premiery M10, czy to na Salwacji czy na innych forach, próbowali stworzyć w miarę stabilne kombo oparte na tej karcie. Czy się udało? Wystarczy spojrzeć na meta, żeby to stwierdzić. Kombo stabilnie odpala się najwcześniej w 3 turze (w opcji na moxach w 2 turze) przy dobrej ręce, ale tak czy inaczej łatwo ten deck zhejtowac.

O wiele stabilniejszą wersją jest opcja Kiki-Jiki Mirror Breaker + Pestermite oraz Hive Mind + Pakt. Jeśli zhejtujemy jedno - wchodzi drugie. Lecz i tu jest problem z szybkością, bo do tej rozpiski Mox już się zwyczajnie nie mieści.
04-05-2010 16:30
p4v
   
Ocena:
0
Pierwsza odpowiedź na konkurs:
niebieskie enchantmenty bazujące na zależności między dwoma graczami. W sensie,player A robi coś, dzięki czemu player B może wykonać działanie opisane na karcie.
04-05-2010 21:36
~Norfis

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bardzo lubię tą kartę z powodu komba jakie powstało. Można śmiało rzec że to najtańszy deck w extendet :P
04-05-2010 23:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.