» Wieści » CD Projekt przejmuje dystrybucję WotC

CD Projekt przejmuje dystrybucję WotC

|

CD Projekt przejmuje dystrybucję WotC
CD Projekt, firma znana dotychczas głównie z wydawania i dystrybucji gier komputerowych, przejmie na terenie Polski sprzedaż produktów ze stajni Wizards of the Coast: Dungeons & Dragons i Magic: the Gathering. Przez ostatnie 15 lat prawa do dystrybucji tych marek należały do wydawnictwa ISA.

Więcej pod tym adresem.
Źródło: CD Projekt
Tagi: CD Projekt | Dungeons & Dragons | Magic: the Gathering | Wizards of the Coast


Czytaj również

Komentarze


Repek
   
Ocena:
+1
@Siman
Z rynkiem Magica to chyba nie wiesz, o czym mówisz. :)

Pozdro
05-12-2011 15:05
Siman
   
Ocena:
0
A czy ja coś mówiłem o MTG? :P
05-12-2011 15:11
Repek
   
Ocena:
0
@Siman
Może źle zrozumiałem fragment:

tylko po to, żeby [...] zorganizować kilka turniei w lokalnym sklepie?

Pozdro
05-12-2011 15:13
Siman
   
Ocena:
0
Źle to mogłem ująć, chodziło mi o: "kilka turnei więcej". W tym sensie, że mam wrażenie jakbyście oczekiwali, że CD Projekt zasadniczo będzie robić to samo, co ISA, tylko że ciut aktywniej plus wrzuci kilka broszur i darmówek do pudełek swoich gier.
05-12-2011 15:18
XLs
   
Ocena:
0
@Siman to jest bardzo możliwe!

Po prostu przy okazji gier będą promować MTG itd by wyciągnąć jeszcze więcej kasy z rynku

System jest prosty, sprzedają gre komputerową dają promocje na MTG wspierają turnieje. Cześć graczy z komputerówek zaczyna grać w MTG. Widać upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu.
05-12-2011 15:22
Siman
    @XLs
Ocena:
0
I tego podejścia właśnie nie czaję. CD Projekt to jest firma, która nie bawi się w półśrodki. Mieli wiele projektów poszerzania działalności i do każdego podchodzili profesjonalnie i ambitnie (np. GOG.com to oryginalnie mały sklepik oferujący stare gierki, który wyglądał i mógł stać się drugorzędną formą dorobienia sobie obok głównej sprzedaży, a stał się trzecią, obok CDP i Reda, gałęzią korporacji o międzynarodowym zasięgu i z aspiracjami na drugiego cyfrowego sprzedawcę po Steamie). I nagle bierze się za produkty WotC, otwiera zupełnie nową gałąź, do której będzie musiała zatrudnić nowych ludzi, nawiązać nowe kontakty, rozpoznać rynek, opracować strategię promocji i sprzedaży itd., itp. tylko po to, żeby kontynuować pracę małej, chwiejącej się firemki jaką jest ISA? Nie kupuję tego.
05-12-2011 15:37
XLs
   
Ocena:
0
@Simon
Moje podejście wynika z prostej analizy
1) Rynek rpg, jego wielkość ilość sprzedanych podręczników, szansa zarobienia na D&D spalonym przez ISE kokosów.... Nie napawa optymizmem. Chyba że przy premierze Neverwinter będą chcieli dorobić. Po za tym Wizad to... D&D i niewiele więcej. Część sprzedanych podręczników które miały się sprzedać już się sprzedały. CD Project to nie banda pasjonatów gotowych zbankrutować by wydać ukochany podręcznik. CD projekt to marketingowcy, biznesmeni i handlowcy, wydadzą jak będzie im się OPŁACAĆ.... a rynek gier rpg jest mniej opłacalny niż
2) Planszówki w świecie d&d, rynek planszerów łatwiejszy bardziej dochodowy niż rpg. Nie ma tutaj co mówić że RPG zarabiają więcej! Bo w lokalnych sklepach RPG zalegają na półkach a planszery schodzą z półek i uzupełniane są z kolejną dostawą.... nie mówiąc
3) O MTG przeżywającym ostatnio odrodzenie wzrost fanów itd. Które samo w sobie jest pojemnym rynkiem a wejście w ten rynek nowego gracza może oznaczać nie tylko zdzieranie kokosów ale i poszerzenie tego rynku!!! Coś czuje że jak w moim mieście ciężko znaleźć kogoś do gry teraz, to za 4 miesiące będę grać w lokalnej lidze, piastując doły w tabeli bo wybitnym graczem nie jestem:D

Moim zdaniem działania CDP będą w kolejności skupienia się na produkcie wyglądać następująco.
1. MTG
2. Planszery D&D
3. RPG jeśli w ogóle:) chociaż coś mi mówi że wydadzą boxa...

ps. Simon absolutnie możesz mieć racje ale jak sobie wyobrażasz PONOWNE wydanie podręczników do D&D i ponowną próbę nakręcenia rynku. Może się okazać że oni stwierdzą że jest to nie opłacalne i tyle:)
05-12-2011 15:45
Headbanger
   
Ocena:
0
@XLs

Jakie wpadki logiczne?

@Chaos Spawn

Upiór jest tylko po angielsku. Nigdy nie wyszedł pl, z tego co wiem.
05-12-2011 15:53
XLs
   
Ocena:
+1
@Headbanger
Nic poważnego;) ot czytam wampira, a tam pisze jak byk że wampirów jest tak mało, że gracze prawdopodobnie są jak nie jednymi to jednymi z niewielu w okolicy. A dalej przechodzimy przez skomplikowane układy społeczne:) odpowiednie dla społeczności dziesiątek jednostek w mieście. Trochę to zabawne.
Nie musisz przekonywać mnie co i jak bo wiem o co chodzi;) ale fakt ten wydał mi się zabawny. Osobiście twierdze że nowy wampir jest ok.
05-12-2011 15:56
Siman
    @XLs
Ocena:
0
Jeśli chodzi o metodę na DnD: wystarczy, że wydadzą Essentials i przekonają ludzi (dobrą reklamą), że to zupełnie nowy produkt.

A ogólnie: uważam, że CD Projekt nie będzie się bawił w kombinowanie: to może tu wydamy planszóweczkę i zobaczymy, jak nam zejdzie. To jest firma ambitna, lubiąca ryzyko i nie bawiąca się w drobnicę. Skoro wzięli się za produkty WotC, to IMO po prostu wejdą na rynek z przytupem, puszczą serię produktów z każdej kluczowej dla WotC linii produktów, dogadają się z Empikiem, poszerzą dystrybucję, rozkręcą reklamę, scenę turniejową i to przyniesie oczekiwane rezultaty. Zwłaszcza że przy ich możliwościach finansowych to wcale nie jest dla nich jakiś wielki wysiłek w porównaniu do np. wejścia na rynek filmowy.

RPG na pewno nie będzie tu czołowym produktem, ale IMO skorzysta na tym w ogromny sposób. Nie dlatego, że CDP pragnie dokładać do interesu, ale dlatego, że to firma o podejściu zupełnie nie znanym na naszym podwórku: dla nich wydanie, powiedzmy, pięciu podręczników w ciągu miesiąca to standardowa procedura, a nie nadzwyczajny wysiłek.

PS. Zawsze jest jeszcze cyfrowa dystrybucja na którą chyba ostatnio stawia także WotC. To też może być dobry trop.
05-12-2011 16:15
Seji
   
Ocena:
+5
@Siman

News mowi o dystrybucji, nie o wydawaniu. To dwie rozne rzeczy. ISA miala wylacznosc na import MtG, o ile pamietam - wiec oznacza to wylacznie zmiane firmy, ktora kupuje od Hasbro paczki kart (glownie, bo reszta produktow to plankton) i rozsyla do sklepow.

CDP ma juz filmy, gry komputerowe, teraz bedzie mial gry unplugged. Jesli za sterami nie siedzi jakis pasjonat, to CDP nie musi isc w zabawe wydawnicza, zwlaszcza, ze to zabiera czas i zasoby, a daje niekoniecznie duzo. Jesli pasjonat siedzi za sterami, to moze pozwola mu utopic kilka milionow np w D&D Essentials, a potem go odwolaja. ;)
05-12-2011 16:25
Theta-
   
Ocena:
+3
@Seji

Za sterami siedzi znany skądinąd Artur "Artut" Machlowski.
05-12-2011 16:39
Kamulec
   
Ocena:
0
CDProject zna się na D&D. Obok reklama "Kubusia i przyjaciół".
05-12-2011 16:40
Siman
    @Seji
Ocena:
0
OK, ale po pierwsze: sam fakt przejęcia dystrybucji przez tak dużego gracza daje nadzieję na poważne zmiany, np. pojawienie się DnD ponownie na półkach Empików. Nawet jeśli erpegi trafiły do rąk CDP nieco przy okazji (w co akurat nie wątpię), to i tak na tym skorzystają, w skali naszego podwórka: w znaczący sposób.

Po drugie: wydanie Essentials to kilkaset tysięcy, ale na pewno nie parę milionów. Chyba że rzeczywiście zakładasz pasjonata, który rzuci na rynek od razu kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy z dodatkami i szeroką kampanią reklamową. ;)
05-12-2011 16:41
SLP2000
   
Ocena:
+3
ciekawe czy to wstęp do gry CDPRed na licencji D&D...
05-12-2011 16:55
Rege
   
Ocena:
0
Bardzo ciekawe. Czyżby CDProjekt chciał w niedalekiej przyszłości spróbować swoich sił na rynku karcianym? Wiedźmin CCG anyone?
05-12-2011 20:10
lucek
   
Ocena:
+2
HERO CLIX FTW!!!
05-12-2011 20:25
Krackus
   
Ocena:
0
@SLP2000 - to całkiem ciekawa opcja, od dawna wydaje mi się, że na rynku cRPG jakoś brakuje czegoś opartego na D&D 4 biorąc pod uwagę ile było udanych gier opartych na edycji 2 i 3. Oczywiście prawa do dystrybucji wiosny nie czynią ale na pewno by nie zaszkodziły takiemu projektowi ;). Tylko jakoś DDki mi nie pasują do kompleksowych, dorosłych, opartych na fabule gier, którymi deklaruje się zajmowac CDPR ;).
05-12-2011 21:49
Seji
   
Ocena:
+7
"Tylko jakoś DDki mi nie pasują do kompleksowych, dorosłych, opartych na fabule gier, którymi deklaruje się zajmowac CDPR ;)."

Ty tak na powaznie czy tylko flejmbajta rzucasz?
05-12-2011 22:10
Gerard Heime
   
Ocena:
0
A może CDP wyda MMORPG oparte na MtG?

Wszak zapowiadali kolejny tytuł AAA na wiele platform, poza Wiedźminem 3.
05-12-2011 23:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.