Alianci II Wojna Światowa – Karty do gry.

Nie tylko wojna!

Autor: Krzysztof 'Hunter' Martyniuk

Alianci II Wojna Światowa – Karty do gry.
II wojna światowa to nic dobrego, ani przyjemnego. Jednak nawet nie przepadając za nią, warto poznać choć odrobinę jej historii. Nawet jeśli zrobimy to za pomocą nietypowych kart do gry.

Wielki militarny konflikt państw przeciwstawiających się siłom Niemiec i Japonii. Tak można by streścić to, co przedstawiają karty Alianci II Wojna Światowa od Fabryki Kart Trefl z Krakowa. Jednak sam ogół nie wystarczy. Karty aż się proszą o komentarz! Co prawda jest to talia do zwyczajnych rozgrywek typu Wojna, Makao czy Remik. Nie sposób jednak pominąć stronę wizualną, za którą odpowiedzialny jest Jakub Mathia. Jak widać, bardzo się postarał i karty zdobią naprawdę przepiękne grafiki. Warto również wspomnieć, że talia została wydana w serii Excellent.

Wewnątrz zgrabnego, idealnie dopasowanego pudełeczka, prócz kart znajdziemy instrukcję przedstawiającą zasady do popularnych gier. Kierki, Makao, Wist, 66 oraz Remik – te pozycje przypominają nam niewielka instrukcja. Poza tym jest jeszcze jedna książeczka – tym razem mały łyk historii. Przeczytać w niej można wiele ciekawostek na temat samych aliantów, jak i opisów pojazdów, takich jak doskonale znany większości ludzi czołg T-34. Jak na skromne gabarytem pudełko, zawartość jest bardzo przyzwoita i interesująca.

Grafiki na kartach przedstawiają różnorakie pojazdy, samoloty, czołgi, czy też samych pilotów bądź żołnierzy.

Nie tylko karty czołgów prezentują się tak okazale i zróżnicowanie. 

Jak widać książeczka jest całkiem obszerna i zapewni dużą dawkę ciekawych informacji. Nawet jeśli ktoś nieszczególnie interesuje się historią. Warto jednak posiąść trochę wiedzy, tym bardziej że jest tak przyjemnie podana.

Karty z serii Excellence mają to do siebie, że nie są byle jakie! Materiał wysokiej jakości widać na pierwszy rzut oka. Karty są mniej podatne na porwanie czy ścieranie i długo posłużą nabywcom. 

Jak wspomniałem wcześniej, wszystkie karty są bardzo szczegółowe i barwne. Na zdjęciu poniżej – bardzo klimatyczne jokery.

Podsumowując, Fabryka Kart Trefl - Kraków podąża za ciekawymi rozwiązaniami, racząc nabywców co raz to nowymi taliami wysokiej jakości. Każdy znajdzie coś dla siebie – owady, zwierzątka, klimaty steampunkowe bądź wojenne. A nawet jeśli nie dla siebie, to jako upominek, tym bardziej, że cena jest naprawdę niewygórowana, a pod względem jakości otrzymujemy produkt pierwszej klasy.

Dziękujemy wydawnictwu Fabryka Kart Trefl - Kraków za udostępnienie egzemplarza.