» Magic: the Gathering » Raporty » Alan 'Siewca Wiatru' Andrzejewski - wywiady przed MP 2010

Alan 'Siewca Wiatru' Andrzejewski - wywiady przed MP 2010


wersja do druku
Autor:
Michał 'Thoctar' Małysa: Cześć, przedstawisz się grzecznie użytkownikom?

Alan 'Siewca Wiatru' Andrzejewski: Nazywam sie Alan 'Siewca Wiatru' Andrzejewski, na MtG Online używam kont Asmodeius i Amadeus2008. Rocznik 1986.

Grywasz głównie na modo. Jakie są tego powody?

24/7. Dostępność kart na zasadzie: chcę Jace’y, to je kupię w ciągu 5 sekund, przestały mi się podobać, to sprzedam i kupię inny deck. Możliwość grania na wysokim poziomie. Po za tym kolekcje "same się budują" z twoich wygranych, czyli po pewnym czasie tixy (waluta na modo – dop. red.) wydane na deck powinny sie zwrócić, a nawiązkę można inwestować w inne decki lub sprzedawać. No i o wiele łatwiej zebrać 8 osób na drafta.

I chyba o wiele łatwiej łaczyć grę na modo z życiem prywatnym. Testujesz więcej w związku z MPkami?

Gram mniej więcej tyle samo, tylko nie rozdzielam czasu na formaty, które lubię, a na T2 + RotE tyram. Ba, nawet byłem na mini-turnieju irl (in real life), głównie pożyczyć karty, ale zawsze.

Obecne meta jest bardzo zróżnicowane, mamy kilka talii Tier 1. Wiesz już, który z tych decków wybierzesz?

Walkers/Mythic/NLB (UWR Planeswalkers, Mythic Bant, Next Level Bant) - jeden z tych trzech na pewno.

Wszystkie trzy wydają się bardzo dobrym wyborem. Przejdźmy teraz do Limited. Czy dwa drafty RRR to dobry pomysł?

Wydaje mi się, że tak. O wiele łatwiej jest się przygotować do jednego formatu, tym bardziej, że oba są skrajnie różne. ZZW hiper-agresywne, natomiast RotE wolniejsze.

Moi poprzedni rozmówcy są jednomyślni - drafty RotE wymagają ogrania i odpowiednich umiejętności. Masz jakieś swoje ulubione archetypy?

Są tak naprawdę dwa główne archetypy: Rampa i Levele. Wiadomo, że są również inne, jak Aura Gnarlid, UBR Mnemonic Control, UR walle czy RB tokens. Najbardziej lubię GRB Token Ramp, taki radosny deck z wszystkim co najlepsze: turbo mana, removal i duże kabany.

Wiemy już, czym chciałbyś zagrać oraz co sądzisz o Limited. Kogo typujesz w tym roku do topa, kto poradzi sobie w tym środowisku?

Pasek, Cyryl, Ishan, Świstak, Kopeć, Ziomek, Mrówka, ktoś z Inkwizycji, miło by było również samemu dojść do top3 (śmiech).

Zakończmy więc temat Mistrzostw. Wyżej wspominałeś, że w związku z MPkami odłożyłeś na bok grę w formatach, które lubisz. Jakie są to formaty?

Legacy, Classic oraz limited MVW. Z Legacy online mam ten problem, że nie odczuwam potrzeby posiadania topowych kart jak FoW, Seas, Tundry i Ledy (Force of Will, Underground Sea, Tundra, Lion’s Eye Diamond), gdyż bardzo dużo gram irl Legacy. Więc cisnę Enchantreską i Dredgem, oba bardzo dobre decki. Teresa dużo zyskała dzięki banowi Mysticala (Mystical Tutor), gdyż zarówno ANT, jak i Reanimator, to były słabe MU, a popularność dobrych jak Zoo powinna wzrosnąć.

Legacy jest formatem dobrze znanym i bardzo prężnie rozwijającym się w naszym kraju, za to dwa ostatnie grywa się tylko na Modo. Przybliżyłbyś je czytelnikom, powiedział, co Cię w nich kręci?

Classic to coś w stylu T1 bez Moxów i Workshopa, czyli najdziksze comba i najpotężniejsze karty, jakie wydali Wizardzi. Do popularnych decków należą TPS, Oathy, Fishe i Dredge z Bazaar of Baghdad. Pierwszo i drugoturowe kille nie są niczym niezwykłym w tym formacie, choć miałem gry, w których wygrywałem w 15 turze dzięki naporowi Impów, wspomaganych zagranym z many Flamekin Zealot (tak, tak, gram Dredgem).
Natomiast Mirrage, Visions, Weatherlight jest formatem Limited, w którym mam chyba największe sukcesy. Bardzo lubię drafty, najczęściej składam RG i RB decki, z dużą ilością removalu i rycerzykami z flankingiem. Natomiast w silidach mam runa z 17-1 w tym roku, gdy były przez chwilkę. Nawet udało mi sie wygrać MVW Champsy 6-0 swiss, z nagrodą foil set do wyboru, czyli ok. 350 tixów za 6 godzin gry (przy obecnym kursie dolara, tix warty jest około 3 zł). No i może w tym formacie nie ma Jace'ów, ale Ledy, Null Rody, Vampiric, Natural Order (Lion’s Eye Diamond, Null Rod, Vampiric Tutor, Natural Order) też swoje stoją, nawet uncommony, jak Tutory, coś są warte.

Wywiad powoli zbliża się do końca. Chciałbyś powiedzieć coś ciekawego naszym czytelnikom?

W niedzielę jest druga tura wyborów i wydaje mi się, że MP nie powinny być problem, gdyż można głosować poza miejscem zamieszkania. Skrótowo: DO URN RODACY!!

Tak więc dziękuję za wywiad i do zobaczenia na Mistrzostwach!

Dzięki również.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

Noth
   
Ocena:
+4
Fajny pomysł ta seria wywiadów.
30-06-2010 17:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.