» Wieści » Ten sam Poltergeist, nowa jakość

Ten sam Poltergeist, nowa jakość

|

Najważniejszą zmianą jest oczywiście Logowanie. Każdy, kto miał konto na Forum ma także konto Poltergeista (są one tożsame). Jeśli nie posiadasz konta - zapraszamy do rejestracji. Jednak nie jest ona konieczna do korzystania z Systemu Poltergeist! Wszystkie opcje i możliwości są dostępne zarówno dla osób zalogowanych, jak i tych, które nawet nie mają konta. W tym drugim przypadku, przy komentarzach zostanie dodana znak tyldy: ~, informujący, że komentarz dodała osoba niezalogowana. I to wszystko!

Autologowanie (oparte na ciasteczkach) to bardzo ważna zaleta tego Systemu. Zaznaczając opcję autologowania w panelu bedzięsz zalogowany(a) zawsze i we wszystkich subsystemach podpiętych pod nowe skrypty (nie zaliczając się do nich M:tG, Altar i SMMF - dwa ostatnie zostaną podłączone w najbliższym czasie). Nie będziesz musiał za każdym razem wpisywać swojego loginu i hasła, a korzystanie z serwisu z logowaniem nie będzie się różniło od tego, co było do tej pory.

Wśród opcji, które zostały udostępnione, jest m.in. możliwość zmiany kolejności komentarzy oraz pokazywanie avatara przy komentarzach. Planujemy w przeciągu najbliższego tygodnia, może dwóch, dodać kilka następnych opcji. Tutaj liczymy na Waszą pomoc - przez formularz na górze strony głównej prosimy o zgłaszanie propozycji na nowe rzeczy do panelu. Wszystkie zostaną rozpatrzone.

Dopiero jutro zostanie dodana opcja usuwania konta, której koncepcja zmieniła się w ostatniej chwili. Będzie możliwość usunięcia samego konta wraz z komentarzami, bądź też przepisania komentarzy na użytkownika niezalogowanego (dodanie ~). Jutro także wprowadzony zostanie formularz do zgłaszania potrzeby 'przejęcia' komentarzy (jeśli ktoś podpisywał się dwoma, lub więcej nickami).

I ostatnie słowo - od autora. Wprowadzenie całego systemu zajęło mi o wiele więcej czasu, niż się spodziewałem, za co przepraszam szczególnie tych, którzy z utęsknieniem czekali na zmiany. W większości do opóźnienia przyczynił się permanenty brak czasu oraz trochę lenistwa. Zdaję sobie także sprawę, że mogą (aczkolwiek nie powinny) pojawić się jakieś błędy. Za wszelkie informacje o nich z góry dziękuję i obiecuję je jak najszybciej usunąć. Same skrypty są napisane w ten sposób, by zapewnić jak największą wydajność, bezpieczeństwo i wygodę korzystania. Wiele rzeczy, takich jak filtr antyfloodowy po prostu są, nie ma sensu ich tutaj wymieniać. Mam jednak nadzieję, że ich niewidoczne działanie polepszy odbiór Systemu Poltergeist.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


starlift
    Avatarki sa ok!
Ocena:
0
Taka wielkosc avatarkow mi odpowiada. Najlepiej zeby mozna sobie bylo wybrac w profilu. :)
01-04-2004 19:35
Seji
    No to chociaz,
Ocena:
0
skoro nie ebda zmniejszane, przesunmy je wyzej, w naglowek. Zeby w tresci cale nie siedzialy.
01-04-2004 19:52
Draker
    przesuniecie
Ocena:
0
to moze i nie byloby takie zle, trzeba by sprawdzic jak sie takie przesyniecie by prezentowalo
01-04-2004 20:55
Corpus
   
Ocena:
0
Jak dla mnie avatarki teraz wygladaja dobrze. Opcja wylaczania avatarow - swietny pomysl... 40x40 oj to bedzie bolec...
01-04-2004 21:41
ymir
    Hail!
Ocena:
0
Niech się phpBB schowa przy dziele !Bloba! (ale ze mnie marny poeta ;o))
01-04-2004 22:00
Draker
    udogodnienia
Ocena:
0
A co myslicie o dodaniu opcji powiekszenia czcionki w tekstach na Polterze? Ja mam duzy monitor i czyta mi sie wszystko dobrze, ale moze u niektorych takie usprawnienie znacznie poprawilo by przyjemnosc korzystania z serwisu.
01-04-2004 22:55
996

Użytkownik niezarejestrowany
    Cos niezupełnie działa u mnie to logowane
Ocena:
0
loguję loguję i wyskakuje mi wciąż jakbym był niezalogowany.... :/

Ja podzielam zdanie Sejiego - wystarczy kapkę w górę - do listewki dosunąć i już nie będzie problemu z awatarkami.

Edit - zadziałało po pochodzeniu po stronce, bo jak wstawiłem ten wpis, to pojawił się jako mój Cravenowy z awatarem, ale nie mogłem go edytować... Coś tu zgrzyta.
02-04-2004 06:39
!Blob!
    Craven...
Ocena:
0
usun ciasteczka/wylgouj/zaloguj... Jak wroce z Konkretu dodam odpowiednia latke. Wyglada na to ze albo miales logowanie z przed poprawki wlaczone i byles zalogowany z malej litery.
Ja wiem ze podczas operacji masa ludzi sie dopchala, pomimo tego ze nie powinni ruszac na razie ;P no coz, sprobuj tego co napisalem... :>
02-04-2004 08:46
Aethan
    Rispekt
Ocena:
0
I prawda, da się zrobić porządne skrypty w czasie sensownym.
04-04-2004 10:46
bregovic
    bbcode
Ocena:
0
nie dizala w profilu ;/ (lookni sobie na moj profil :[)
04-04-2004 16:30
Dox
    Szacuneczek
Ocena:
0
Przemyslane pod katem przyjaznosci dla uzytkownika zmiany... To lubie.
Pozdrowka
Dox
05-04-2004 08:57
Dox
    Hail!
Ocena:
0
Moze tak. Przy !bloba! dziele to ja phpBB pierdziele :)
05-04-2004 17:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.