» Poradniki » Questy

Questy

Questy

Ten artykuł zawiera wszystkie informacje dotyczące systemu Questów w serwisie Poltergeist.

Z naszym serwisem można współpracować na wiele sposobów – publikując artykuły i wieści, dodając noty lub pomagając w redakcji tekstów. Questy to propozycja dla osób, które chcą zrobić coś więcej i wesprzeć serwis, a w zamian otrzymać wybraną przez siebie nagrodę.

Quest

Quest to specjalne zadanie, którego możesz się podjąć. Może on polegać na napisaniu recenzji gorącej premiery kinowej, relacji z imprezy, ciekawego artykułu lub dodaniu określonej liczby wieści czy not. Inaczej niż w wypadku standardowych publikacji tego typu, za wykonanie Questa otrzymuje się ustaloną w jego opisie nagrodę.

Kto dodaje Questy?

Questy dodaje administrator serwisu, a ich treść i wymagania proponują szefowie i szefowe działów serwisu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby temat Questa zasugerował również ktoś z użytkowników lub użytkowniczek Poltergeista. Można to uczynić na naszym forum.

Zadanie

Nazwy Questów są zazwyczaj jednoznaczne, ale w opisie Questa pojawia się dokładna informacja o tym, co jest przedmiotem zadania.

Nagrody i ich liczba

Quest zakłada zazwyczaj, że podejmując go, poniesiesz jakieś koszty własne, np. zapłacisz za bilet do kina, kupisz książkę lub poświęcisz dodatkowy czas na opracowanie treści dla serwisu. W zamian za swój wkład otrzymasz nagrodę. Pamiętaj, że nie jest to wynagrodzenie za Twoją pracę, bo tej często nie sposób wycenić. Nagrody należy traktować jako dodatek do fanowskiej działalności na łamach serwisu.

Podejmując się Questa, zawsze wiesz, co możesz otrzymać w nagrodę za jego wykonanie. Mogą to być konkretne książki lub gry, a także możliwość wyboru dowolnej nagrody z puli dostępnej w zasobach serwisu.

Liczba nagród za wykonanie Questa jest zazwyczaj ograniczona, ale Quest równocześnie może wykonywać dowolna liczba osób.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Jeżeli Quest przewiduje kilka nagród do wyboru, jako pierwsza nagrodę wybiera osoba, która najwcześniej wykonała Quest lub spełniła inne warunki określone w treści Questa. Informacja o tym, które nagrody zostały już wybrane, pojawi się w opisie Questa.

Wymagania

W przypadku niektórych Questów administracja serwisu może ustalić minimalne wymagania, jakie musi spełnić podejmująca się ich osoba. Przykładowo, Quest polegający na dodaniu 100 not do bazy danych będzie przeznaczony dla osób, które posiadają poziom Reputacji w tym zakresie gwarantujący poprawność dodawanych not.

Rozpocznij Quest

Jeżeli Questa nie wykonuje w danym momencie maksymalna liczba użytkowników lub użytkowniczek, możesz się go podjąć. Wystarczy, że wybierzesz opcję Rozpocznij Quest.

Zanim podejmiesz się wykonania Questa, upewnij się, że znajdziesz czas na wykonanie zadania.

Porzuć Quest

Jeżeli w jakimkolwiek momencie uznasz, że nie jesteś w stanie wykonać Questa, skorzystaj z opcji Porzuć Quest. Umożliwisz tym samym wykonanie zadania innej osobie.

Porzucając Quest, warto równocześnie poinformować o tym szefa lub szefową odpowiedniego działu.

Zgłoś wykonanie Questa

W chwili, w której Quest zostanie wykonany, poinformuj o tym za pomocą opcji Zgłoś wykonanie Questa.

Weryfikacja wykonania Questa

Wykonanie Questa weryfikuje szef lub szefowa odpowiedniego działu albo wyznaczona osoba. W chwili, w której Quest zostanie zweryfikowany jako wykonany, zostanie to oznaczone w jego opisie.

Osoba weryfikująca wykonanie Questa ma prawo odrzucić zgłoszenie, jeśli nie spełnia ono warunków określonych w treści Questa.

Wysyłka nagród

Po pozytywnej weryfikacji wykonania Questa możesz wybrać jedną z dostępnych nagród. Wysyłka następuje na koszt serwisu Poltergeist na podany przez Ciebie adres.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Polterświęta 2023
Kryptonim: Grudniowe ciepło
1,5% podatku dla Poltera
Wspieraj PIT-em
Polterświęta 2022
Podarujmy sobie radość
Polterświęta 2021
Święta w rytmie fantastyki
Polterświęta 2020
Fantastycznie zjednoczeni
Jak wspierać Fundację?
Grosza daj Polterowi

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
+2

Uuuuuu, shiney! :O

15-10-2013 20:37
KFC
   
Ocena:
0

A co z punktami się stało, przepadły na amen?

16-10-2013 15:04
Repek
   
Ocena:
0

Tak jak informowaliśmy 22 lipca oraz później:

  • sklepik został zamknięty
  • punkty nie przepadły, zostaną w przyszłości "wymienione" na nowy rodzaj waluty i będzie można je wykorzystać

Vide

16-10-2013 15:35
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

22 lipca- Manifest Nowego Polteru, z siedzibą komitetu centralnego w Lublinie. Przypadek?

16-10-2013 17:45
gower
   
Ocena:
+1
Na szczęście już nie w Lublinie;)
16-10-2013 19:45
Kratistos
    Wniosek formalny
Ocena:
0

Czy Poltergeist opublikuje oficjalny TOP10 wszechczasów polterpunktów?

16-10-2013 22:29
Repek
   
Ocena:
+3

@Kratistos

Był taki ranking cały widoczny [do czasu przejścia na BNP]. Pewnie do znalezienia, może gower jest w stanie wydobyć link.

16-10-2013 22:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.