» Poradniki » Publikowanie fotorelacji

Publikowanie fotorelacji


wersja do druku

Jak dodawać zdjęcia

Redakcja: Staszek 'Scobin' Krawczyk

Publikowanie fotorelacji

Ten krótki poradnik zawiera informacje o tym, jak możesz publikować na Polterze zdjęcia wykonane na konwencie lub innej imprezie związanej z profilem serwisu.

Zanim zaczniesz:

  • Wybierz fotografie, które są ostre i dobrze skadrowane.
  • Nie dodawaj nadmiernej liczby zdjęć przedstawiających tę samą sytuację. Postaraj się wybrać te ujęcia, które wypadły najlepiej.
  • Nie przejmuj się, jeśli popełnisz jakiś błąd lub dodasz złą fotografię. Błędy można poprawić, a zdjęcie skasować.

Zaloguj się

Aby opublikować zdjęcia w serwisie Poltergeist, musisz posiadać własne konto i zalogować się. Dzięki temu system będzie mógł oznaczyć Cię jako autora (autorkę) wszystkich zamieszczonych przez Ciebie fotografii. Prosimy również o zapoznanie się z Regulaminem publikacji. Publikacja w serwisie oznacza akceptację regulaminu.

Znajdź notę konwentu

Zdjęcia dodaje się do zamieszczonych w serwisie not. Notę wybranego konwentu można znaleźć dzięki wyszukiwarce lub w dziale Konwenty. Jeśli nota danego konwentu nie istnieje, dodaj ją samodzielnie albo poinformuj szefa (szefową) odpowiedniego działu.

Dodaj zdjęcia

Na dole noty znajdziesz przycisk "dodaj zdjęcie/grafikę". Za jego pomocą możesz dodać fotografię ze swojego dysku.

Możesz dodawać zdjęcia pojedynczo lub w większej liczbie. W tym drugim przypadku fotografie mogą się wgrać w dowolnej kolejności.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Najnowsze zdjęcia pojawią się w ramkach "Fotorelacje" w działach Konwenty i Blogi.

Jeśli dodasz większą liczbę zdjęć, poinformuj o tym koordynatora działu Konwenty. Informacja o Twojej fotorelacji zostanie zamieszczona jako wieść i znajdzie się również na profilu serwisu na Facebooku.

Podpisz lub usuń zdjęcia

Każdą fotografię warto podpisać, zamieszczając krótki opis sytuacji na nim widocznej. W przypadku zdjęć, na których widać znane osoby (np. autora lub prelegenta), dobrze jest napisać, kto się na nich znajduje.

Na ekranie listy zdjęć w ramach danej galerii w rogu pojawia się opcja "Zmień opisy zdjęć". Pozwala ona na edycję opisów dla wszystkich fotografii w danej galerii. Możesz użyć tej opcji, by wprowadzić lub poprawić opisy dodanych przez siebie zdjęć. Osoba koordynująca dział może nanosić poprawki do wszystkich opisów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Zdjęcia można też podpisywać pojedynczo. Służy do tego przycisk "Edytuj", który znajdziesz w prawym górnym rogu nad fotografią.

Jeśli chcesz usunąć jakąś fotografię swojego autorstwa, przycisk "Usuń" znajdziesz w prawym górnym rogu nad zdjęciem.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.