» Wieści » Polter i Gandalf rozpoczynają współpracę

Polter i Gandalf rozpoczynają współpracę

|

Polter i Gandalf rozpoczynają współpracę

Po kilku miesiącach negocjacji i dogadywania ostatnich szczegółów z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu bliskiej współpracy z księgarnią internetową Gandalf. Jej głównym elementem będzie wykorzystanie możliwości logistycznych Gandalfa do wsparcia serwisu Poltergeist w magazynowaniu i obsłudze przesyłek.

Ze względu na rozproszony i otwarty model redakcji, jednym z głównych wyzwań w naszej działalności jest sprawne dostarczanie materiałów do recenzentów, a także magazynowanie otrzymywanych od wydawców egzemplarzy patronackich, które następnie są rozsyłane do członków polterowej społeczności jako nagrody w konkursach czy bonusy zdobywane za współtworzenie serwisu.

Do tej pory logistyką tych wysyłek zajmował się osobiście wydawca Poltera, co przy skali kilkudziesięciu wysyłek miesięcznie i magazynie liczącym kilkaset pozycji było zarówno źródłem istotnych kosztów dla opierającego się na działalności niezarobkowej serwisu kulturalnego, jak i poważnym obciążeniem czasowym i przestrzennym.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Z drugiej strony Gandalf to działający od 2004 roku sklep internetowy, którego licząca ponad 300 tys. produktów oferta jest skupiona przede wszystkim na kulturze – książkach (w tym ebookach i audiobookach), filmach, muzyce czy grach planszowych. Co więcej, dysponuje własnym magazynem i sam odpowiada za logistykę swoich wysyłek.

Trudno wyobrazić sobie lepszy potencjał do współpracy. Dlatego kiedy zaczęliśmy się zastanawiać nad możliwymi rozwiązaniami naszego problemu magazynowo-wysyłkowego, od razu pomyśleliśmy o Gandalfie. To firma o ogromnej renomie, skupiona na kulturze, rozumiejąca polski rynek wydawniczy i immanentnie kojarząca się z fantastyką – już na poziomie samej nazwy. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że złożona propozycja współpracy spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, dzięki czemu będziemy mogli skupić się na dostarczaniu czytelnikom coraz lepszych treści, sprawy logistyczne zostawiając w rękach profesjonalistów.

Zawarcie porozumienia skomentowała również Anetta Wilczyńska, Prezes Gandalf.com.pl:

Cieszymy się na współpracę z serwisem Poltergeist. Nasz sklep internetowy przeszedł w tym roku gruntowną zmianę strony internetowej, odświeżyliśmy asortyment, dodaliśmy funkcjonalności po to by być bliżej oczekiwań Użytkowników. Aby to osiągnąć musimy być jednak blisko naszych Klientów. Dlatego, z przyjemnością podjęliśmy współpracę z jednym z najlepszych i największych polskich serwisów zajmujących się fantastyką.

Począwszy od grudnia 2019 roku wszystkie przesyłki do redaktorów i czytelników Poltera będą przechodziły przez magazyn Gandalfa, skąd wyruszą w drogę do najdalszych zakątków Polski. Dopełnieniem tej współpracy z naszej strony będą elementy graficzne kierujące do odpowiednich produktów w ofercie Gandalfa przy recenzjach książek, filmów, komiksów i gier planszowych publikowanych na łamach serwisu Poltergeist. Nowe bannery zintegrowaliśmy z układem graficznym Poltera tak, by były nieinwazyjne, nie przeszkadzały w lekturze artykułów, a jednocześnie zachowywały pełną odrębność od treści redakcyjnych i reklamowych, której wymaga prawo prasowe.

Jesteśmy pewni, że nowy mechanizm pomoże nam działać sprawniej, zmniejszyć czas oczekiwania na najważniejsze recenzje i skupić się na tym, co najważniejsze – pisaniu ciekawych wieści i artykułów.

Od strony formalnej obsługa wysyłek oznacza, że Gandalf będzie przetwarzał dane osobowe (w postaci adresów wysyłkowych) osób, do których kierujemy nasze przesyłki. Dlatego musieliśmy wprowadzić odpowiednie zmiany w Polityce prywatności i zawrzeć wymaganą prawem umowę gwarantującą, że wszystkie dane osobowe pozostaną bezpieczne i będą przebywać poza polterowymi serwerami wyłącznie w celu pomyślnego wysłania paczek.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Rozpoczęcie współpracy to nie tylko kwestia sprawniejszych wysyłek. Poltergeist i Gandalf planują znacznie więcej: wspólne konkursy, promocje i akcje, które pozwolą połączyć bogaty asortyment Gandalfa ze społecznością skupioną wokół serwisu Poltergeist.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Poltergeist | Gandalf


Czytaj również

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

Moja ulubiona księgarnia internetowa :D Ciecham bardzo :D

13-12-2019 15:33
Exar
   
Ocena:
0
A czy powstał już wspólny plan marketingowy? Czy w ogóle taki powstanie?
13-12-2019 17:26
gower
   
Ocena:
+1

@Exar
Konkretne wspólne działania będziemy ustalali i będziemy o nich mówić, jak nadejdą. Na razie istotne jest to, co w wieści – że wysyłki (których jest naprawdę dużo) nie będą już obciążały Drakera, co pozwoli nam przekierować energię na inne działania:)

13-12-2019 18:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.