Joe Hill, Rogi
» Wieści » Nowy zapis w regulaminie serwisu

Nowy zapis w regulaminie serwisu

04-02-2016 01:26 | Kamil 'Kamulec' Chmiel

Nowy zapis w regulaminie serwisu

Do regulaminu serwisu został dodany punkt zakazujący publicznego komentowania działań moderacji. Mamy nadzieję, że zmiana ta wpłynie pozytywnie na atmosferę w serwisie.

2. Zamieszczanie treści

Zakazane jest:

(…)

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

7. Komentowanie działań moderacji. Ograniczenie to nie obowiązuje w prywatnych wiadomościach. 

Chcąc komunikować się ws. związanych z moderacją należy wysłać prywatną wiadomość adresowaną do:

  • moderatora i/lub koordynatora społeczności chcąc zgłosić złamanie regulaminu
  • koordynatora społeczności w przypadku spostrzeżeń, uwag i propozycji do działania moderacji ogółem
  • danego członka moderacji, chcąc przekonać go do zmiany decyzji lub zachowania
  • koordynatora społeczności, chcąc zaskarżyć decyzję moderatora lub złożyć na niego skargę
  • wydawcy, chcąc złożyć skargę na koordynatora społeczności
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Poltergeist


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4

Do tej pory się tej aferze przyglądałem tylko z popcornem w reku. Nie wiem, kto z tym pomysłem wyszedł, ale chyba wygrał Internetum Debillum 2016. 

Trzeba się poważnie zastanowić nad wnioskiem o usunięcie konta. O ile i tego nie zakażą lada moment.

04-02-2016 16:48
TO~
   
Ocena:
+1

Herr Fenris, kluczowe pytanie Pan zadałeś - "kto z tym pomysłem wyszedł". Bo jeśli nie wyszedł z samej góry, to wiesz Pan co ;)

04-02-2016 16:50
Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3

Pytanie o pomysłodawcę idei jest zapewne czysto retoryczne. :)

04-02-2016 16:55
Kaworu92
   
Ocena:
0

To mi przypomina "wolny kraj" który wymyślił Slann (a także "wruszkę" ewoluszkę). To było coś w stylu:

"W wolnym kraju każdy może mieć ten sam pogląd" 

Lolter :D

04-02-2016 16:59
TO~
   
Ocena:
0

Prawdą zapewne jest, że blogosfera na lolterze i jej społeczność to drobiazg, a odsłonki trzaska się na czym innym. Natomiast przeprowadziłem "eksperyment myślowy". Ktoś wbija na stronę główną pierwszy raz w życiu. Widzi trochę niusów bez komentarzy. Potem rzuca mu się w oczy jedno obwieszczenie, które tych komentarzy ma już ponad 45. Więc ten ktoś wbija w to oświadczenie. I sobie czyta. I oświadczenie, i komcie. I więcej nie wraca

04-02-2016 17:10
jesykh
   
Ocena:
0
Skavenloft
   
Ocena:
0

Ja to bym w ogóle zabronił komentowania czegokolwiek i spokój.

04-02-2016 18:56
Bakcyl
   
Ocena:
+1

To jest efekt tej długiej i burzliwej dyskusji na temat rozwoju serwisu, o której wspominał gowernator?

 

04-02-2016 19:01
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
+2

@bohomaz

Moderacja ma niestety zbyt mały kredyt zaufania społeczności (dla której i na rzecz której rzekomo w ogóle istnieje), by wymagać bezapelacyjnej akceptacji wszystkich swoich działań.

04-02-2016 19:07
Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4

@bohomaz

Mylisz biznesy, w przypadku, gdy serwis jest generowany przez użytkowników, to najważniejsi są właśnie użytkownicy, bo to oni zapewniają ci treść, często za darmo.

04-02-2016 19:24
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
+2

@ bohomaz

Różnica jest taka, że tutaj cała moderka jest robiona pro bono, przez "użytkowników dla użytkowników". Także nie wydaje mi się, że wymaganie liczenia się z naszym głosem od kogoś, kto nie tylko deklaruje, że działa dla nas, ale bezpośrednio z nas jako z pewnej grupy się wywodzi jest absurdem. Gdyby polter był zarządzany odpłatnie, albo nawet i nie odpłatnie, ale gdyby z góry i na wejściu (np. przy rejestracji konta) jasno wskazywał inne warunki aktywności tutaj, nie byłoby tematu.

Nie porównywałbym tego do sklepu. Ja to jestem szary żuczek, bo nie mam na tyle predyspozycji, żeby coś tworzyć (niemniej nabijam wejścia, a za to też jest hajs z reklam), ale przecież userzy, tacy jak Drachu, enc, baczko przyciągali tu masę odwiedzin i ich działalność jest "kapitałem" poltera. A ta działalność, jak i wszystkich innych userów jest dla poltera robiona za free. Liczenie się z głosem userów nie jest już takie od czapy z tej perspektywy.

04-02-2016 19:34
Krakonman
   
Ocena:
+3

Taki punkt regulaminu jest wybitnie głupi. Tak, post ten jest złamaniem regulaminu. Proszę o bana. Najlepiej permanentnego. Najlepiej wraz z usunięciem konta. Dziękuję.

04-02-2016 20:58
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
+2

@ bohomaz

A ja myślę, że Kamulec kilka razy podkreślał, że moderuje za darmochę. Agrafka chyba też nie dostawała kasy. Jak się mylę - chętnie odwołam co napisałem. A o moderatorach, nie o rednaczu (który coś tam faktycznie dostawał) pisałem. Tego drugiego zaś w ogóle obecnie nie ma. Co też pokazuje, jak mega opłacalna jest to fucha.

Cóż, skoro moja i innych użytkowników obecność jest tutaj taka zbędna, to faktycznie nie ma co się szarpać i dziwić podejściu Kamulca do tematu. A Ty masz jakieś potwierdzenie, że blogi są tak strasznie nieopłacalne etc? Bo ja bym je wywalił w cholerę, gdyby tak było, jak mówisz, tj. że tylko szkodzą. A z tą ręką, która "szczodrze" karmi, to poleciałeś po bandzie...

04-02-2016 21:02
Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+7

@bohomaz

Tak jakoś mi się zdarzyło dokonać tu kilkuset redakcji i stworzyć ponad 100 tekstów, więc może sobie darujmy tekst, że nic nie wniosłem. Tylko przez twój ton wypowiedzi mam wrażenie, że Kamulec multi sobie założył.

04-02-2016 21:28
TO~
   
Ocena:
+3

@Fenris - nie ruszaj tego, bo będzie brzydko pachniało od tego ;). Widać co próbuje robić.

04-02-2016 21:30
earl
   
Ocena:
+5

@ bohomaz

Byłem w redakcji Poltera przez jakieś 4 lata, do dzisiaj zresztą też robię różne redakcje i korekty tekstów i robię to właśnie "pro publico bono", nikt mi za to nie płaci. A takich osób, wolontariuszy, było i jest setki, którzy założyli Polter i potem go współtworzyli. Gdyby nie oni, to Poltergeist dawno już by zdechł, bo nikt nie miałby ochoty nic w nim robić. Należy więc zauważyć, że raczej to my - użytkownicy - robimy darowiznę dla Poltera i łaskę, że chce i chciało nam się coś tu robić a nie odwrotnie.

04-02-2016 22:27
Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+6

bohomaz, naprawdę nie powinienem trolla karmić, ale... Naprawdę, wielcy bogowie Poltera robią mi ŁASKĘ, bo udostępniają infrastrukturę? Ty chyba sobie jaja robisz, w sieci jest milion podobnych stron działających na podobnej zasadzie, nie wspomnę już o tak prozaicznej rzeczy jak blogach. Owszem, nikt mnie nie zmuszał, w życiu wyrobiłem kilkanaście tysięcy godzin wolontariatu właśnie w kwestii publicystycznej. Ale sorry, jeśli mówisz mi, że Polter robi mi łaskę, bo udostępnia coś w momencie, gdy użytkownicy tworzący content nie dostają ani grosza, to coś jest nie tak. 

04-02-2016 22:42
earl
   
Ocena:
+2

Tak, bez nas Polter by nie istniał. I to jest stwierdzenie faktu. Nie sztuka bowiem mieć jakiś pomysł, sztuka znaleźć osoby, które wcielą go w życie. A te osoby to właśnie setki użytkowników, bez których wszelkie pomysły nie zostałyby zrealizowane. Sam Draker i paru innych ludzi, którzy podobno czerpią zyski z portalu, nic by nie zrobili bez setki innych ludzi, zaangażowanych w działalność serwisu.

04-02-2016 23:04
earl
   
Ocena:
+4

Ja jestem znużony i rozgoryczony. Marzyło mi się, że dostanę co rok nowe BMW, sfinansują mi willę na Lazurowym Wybrzeżu a drugą na Jamajce zaś na moje konto tygodniowo będzie wpływać jakieś circa 250 tysięcy funtów. Miałem być Messim Poltera, niedościgłym wzorem dla wszystkich fantastycznych redaktorów Polski i Europy, jedynym niezastąpionym, którego wszyscy będą błagać o to, by dla nich pisał a Draker na każde moje życzenie będzie mi wypłacał dodatkowe premie. A tu lipa. Wszystko się rypło. Przejrzeli moje plany i spacyfikowali mnie :)

 

04-02-2016 23:41
Fenris

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4

Ech, bohomaz, każdy twój argument jest coraz gorszy. Bardziej kluczowe stanowisko? Od maja piastuję stanowisko managera wydawnictwa, więc obawiam się, że wyżej jest już tylko "właściciel wydawnictwa", a akurat do takiego nie miałbym nerwów. :)

05-02-2016 00:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.