» Wieści » Nowy regulamin

Nowy regulamin

|

Nowy regulamin

Od dzisiaj w Serwisie Poltergeist obowiązuje nowa wersja regulaminu. Prosimy o zapoznanie się. Mamy nadzieję, że dzięki dokonanym zmianom serwis będzie dla Was bardziej przyjaznym miejscem, w którym chętniej zamieścicie swą twórczość i zabierzecie głos.

Opcja „poproś o ograniczenie moderacji” zostanie wkrótce dodana. Do tego czasu będziemy działali tak, jakby użytkownicy ją wybrali.

Tagi: Poltergeist | Regulamin


Czytaj również

Komentarze


27383
   
Ocena:
+2

Przedyskutowanie tej sprawy byłoby Kamulcu bardzo fajne, bo nie jest ów punkt regulaminu zbyt łaskawy dla zdrowego rozsądku i pisarskiej praktyki.

11-09-2014 22:55
Senthe
   
Ocena:
+1

Przede wszystkim nie jest zbyt łaskawy dla normalnej komunikacji. Pytanie brzmi nie - dlaczego ten punkt przeredagować, ale raczej - dlaczego nie.

11-09-2014 23:03
Kamulec
   
Ocena:
0

@Malaggar

[Zamieszczanie treści / Zakazane jest:] Umieszczanie wiadomości nic nie wnoszących do tematu dyskusji albo nieodnoszących się do artykułu lub wieści, pod którym są zamieszczane.

Na blogu mogłoby przejść. Tutaj nie.

@Senthe

Ponieważ wulgaryzmem jest to, co części społeczeństwa przeszkadza jako ordynarne, nieprzyzwoite, .

11-09-2014 23:06
Drachu
   
Ocena:
+3

Po prostu chodzi mi o to, że w którejś z zamierzchłych dyskusji z udziałem ówczesnej władzy doszło w końcu do uznania pewnej autonomii blogów - która zresztą była potem respektowana. Było to dość zdroworozsądkowe podejście - w przypadku grubszej checy wkraczał mod i albo krył notkę, albo wręcz ją wywalał, natomiast drobne prace porządkowe robił właściciel i to on określał, czy lżejsze przekleństwa będzie tolerował, czy też nie. Przyznam, ze działało to nieźle - i modowie mieli mniej roboty (a im więcej mają roboty, tym większy opór użytkowników i flejmy o zamordyzmie) i użytkownicy też sobie z tym żyli. A na forum nie było jakiegoś wodospadu wulgaryzmów. Była trollerka - bo wprawny troll przeklinać nie musi.
I jakoś tak, bez ostrzeżenia, odeszliśmy od tego rozwiązania. Ja wiem, regulamin pozostał niezmieniony (i słusznie, musiała istnieć furtka do eliminacji bluzgów zbyt poważnych), za to jego wykładnia nieco złagodniała.

Chciałbym też zauważyć, że co innego bluzgu użyć w rozmowie, a co innego skierować go w stronę innego użytkownika. Tego drugiego absolutnie nie popieram - wyzywać się nie chcemy, jak mniemam. 

11-09-2014 23:07
Kamulec
   
Ocena:
+1

Przedstawię sprawę na forum administracji.

11-09-2014 23:09
gower
   
Ocena:
0

Za Zsu ustaliliśmy, że za lekkie bluzgi na blogach nie gonimy. Za Gowera było to respektowane. 

Sprecyzuj, proszę. Bo nie wiem, kiedy respektowałem "lekkie wulgaryzmy" na blogach. Nikogo oczywiście nie zbanowałem, ale notki zawsze były ukrywane.

11-09-2014 23:24
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Spam usunięty. Proszę o utrzymanie merytorycznego poziomu dyskusji.

12-09-2014 17:27
Zireael
   
Ocena:
+4

Jeśli chodzi o punkt o gustach, Klebern w swojej notce wyjaśnił, o co pierwotnie chodziło (zakaz dotyczył dyskusji w rodzaju "Ulubiona książka?" gdzie następowałyby tylko jednolinijkowce składające się z tytułu).

Padła również sugestia usunięcia tego punktu. Myślę, że oszczędziłoby to obecnym moderatorom długiego tłumaczenia czy przeformułowywania tego.

12-09-2014 17:51
Araven
   
Ocena:
+3

Pewne kwestie w regulaminie trzeba doprecyzować, to chyba jasne dla wszystkich. Rozmowy i dyskusje na temat RPG i fantastyki siłą rzeczy łączą się z gustami i preferencjami, należy dać nieco czasu Kamulcowi i administracji by to przeredagowali. 

Hasła o powrocie komuny i cenzury to przesada, tak wiem mam przerąbane u kilku osób za to co napisałem. Mam nadzieję, że zmiany ściągną jednak nowych użytkowników. 

Porządek musi być, nadmierna "wolność słowa", bywa pozorna, służy tym z dłuższym stażem na Polterze i bardziej wprawionym w walce na słowa. Odbywa się to kosztem nowych użytkowników, to nie powinno trwać. "Kontent" z innych, i ich kosztem musi mieć granice, najlepiej ograniczone do blogów zwolenników czerpania tzw."kontentu" kosztem innych.

Oby udało się wypracować sensowny kompromis jaki ograniczy, "trolling" i ściągnie nowych użytkowników. Czekam więc na "nowelizację" regulaminu.

Widzę, też, że niektórzy bawią się w zakładanie fikcyjnych kont. Podobno pisanie jako użytkownik niezarejestrowany  miało nie być już możliwe?

12-09-2014 20:06
Kamulec
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Multikonto zbanowanego, dokonane z niego wpisy i komentarze bezpośrednio się do nich odnoszące usunięte.

12-09-2014 20:20
Kamulec
   
Ocena:
+4

Zmiana regulaminu wykonana. Szczegóły tutaj. Można też po prostu zapoznać się z regulaminem.

12-09-2014 20:27
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
+2

Czy mi się wydaje, czy punkt zakazujący dyskusji o gustach został usunięty? Przy ctr+f nie mogłem go znaleźć. Jeśli tak, to super!

Odnośnie regulaminu: moim zdaniem zmiany są potrzebne. Polter w takiej formie jak był stać nie może. Na pierwszy rzut oka regulamin w nowej odsłonie brzmi sensownie. Ewentualnym problemem może być kwestia wykładni jego poszczególnych punktów. Przykładowo: pkt 1 ppkt 1 - "Usuwane lub moderowane będą wpisy występujące przeciwko niniejszemu regulaminowi, jak również takie, co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że łamią prawo Rzeczypospolitej Polskiej." Pod to można podciągnąć praktycznie cokolwiek, jak się uprzeć. Plus mam wrażenie, że podkreślony tekst jest pewnym wycofaniem się i dodano go z ostrożności, bo jakby było napisane wprost o łamaniu prawa RP, to zbyt "groźnie" by brzmiało. 

Wątpliwości mam też do kilku innych punktów, ale sprowadzają się one do tego samego, co powyżej: ich wykładni. Dlatego mam nadzieję, że moderatorzy będą regulamin stosować ze zdrowym rozsądkiem.

12-09-2014 20:44
Kamulec
   
Ocena:
0

Czy mi się wydaje, czy punkt zakazujący dyskusji o gustach został usunięty?

Tak, został. Powtórzę, że tu jest lista zmian.

12-09-2014 21:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.