» Wieści » Nowy Poltergeist!

Nowy Poltergeist!

|

Nowy Poltergeist!
Właśnie oglądasz nową, od dawna zapowiadaną wersję serwisu Poltergeist. Praca nad nim zajęła nam "trochę" czasu, ale zdecydowanie warto było poczekać, gdyż w tym momencie Poltergeist stał się najbardziej zaawansowanym technicznie i oferującym największe możliwości polskim serwisem fantastycznym.

Jak widzisz zmieniliśmy układ poszczególnych stron oraz nawigację. Dzięki menu na górze strony możesz poruszać się między poszczególnymi działami serwisu. Menu każdego działu znajduje się po prawej stronie, a obok niego (lub pod nim, na stronach z jedną kolumną) znajduje się jedna z kluczowych zmian - Twoje osobiste menu.

Największą metamorfozę przeszła strona główna serwisu, która obecnie ma być nie tylko miejscem publikacji ostatnich wieści, ale przede wszystkim ma pozwalać na przejrzenie w kilka chwil zawartości tematycznej całego Portalu.

W celu uporządkowania treści z dawnej strony głównej wydzieliliśmy nowe serwisy zajmujące się grami fabularnymi, książkami, filmem, grami planszowymi, karcianymi czy konwentom. Z nowych działów należy wymienić również stronę poświęconą grze fabularnej Kult. I bynajmniej na tym nie poprzestaniemy, gdyż kolejne strony są już w drodze!

Równie duże zmiany przeszła funkcjonalność serwisu. Przede wszystkim, każdy użytkownik może dodawać treści do Poltergeista. Po zalogowaniu można dodawać wieści, noty do naszej bazy danych (np. o książce, filmie czy grze fabularnej) czy przesyłać artykuły do redakcji. Informacje o tym, jak to robić znajdują się w Pomocy, która będzie systematycznie rozwijana.

To nie koniec - za każdy dodany materiał (i opublikowany przez redakcję) użytkownik dostaje Punkty. Dzięki nim już od lipca każdy będzie mógł walczyć o nagrody dla najbardziej aktywnych użytkowników. Początkowo nie będą one szokująco duże i ograniczą się do filmów i książek z naszych zasobów, ale z miesiąca na miesiąc pula będzie systematycznie rosła. Więcej nie powiem, by nie zapeszyć.

Nowy Poltergeist stawia na swoją społeczność użytkowników, dlatego dajemy Wam rozbudowane profile. Każdy użytkownik może zamieścić niezależnie od Avatara swoje zdjęcie, napisać kilka słów o sobie, założyć prywatną galerię, a także... bloga. Tak, tak, to nie pomyłka. Część redakcji już od dawna ma w Poltergeiście swoje blogi. Często o muzyce, kulturze, grach rpg i życiu redakcyjnym. Także Ty możesz założyć swojego bloga i uczynić z niego co zechcesz, np.: pismo o kulturze czy dziennik kampanii. Możesz nawet zaprosić na nim znajomych na organizowany przez siebie konwent.

Z innych ważnych usprawnień warto chociażby wspomnieć o możliwości subskrypcji za pomocą RSS wieści z poszczególnych działów serwisu czy blogów użytkowników. Aby ułatwić dyskusję pod artykułami wprowadziliśmy "śledzenie komentarzy", dzięki temu dostaniesz powiadomienie (również przez RSS), gdy ktoś doda nowy komentarz pod obserwowaną wieścią, artykułem czy notką na blogu. Nie należy zapominać również o możliwości przesyłania Prywatnych Wiadomości do innych użytkowników.

Dla mnie przy okazji premiera nP wiąże się z oficjalnym przejęciem obowiązków Redaktora Naczelnego Poltergeista od Rafała 'Ra-Va' Błaszczaka, który od tej pory skupi się na rozwoju nowego działu kolekcjonerskich gier karcianych. Z tego miejsca dziękuję mu za rok pełnienia tej funkcji i całą energię włożoną w rozwijanie Serwisu.

Rozpisałem się niemiłosiernie, a i tak zdołałem zawrzeć w nim tylko część najważniejszych zmian. Całą resztę zobaczysz po prostu przeglądając strony serwisu i korzystając z nowych opcji.

Mimo tak rewolucyjnych zmian nie uważamy naszej pracy za skończoną. Wciąż wygładzamy detale, jednocześnie po cichu wprowadzając w życie kolejne punkty z nie mającej końca listy wymyślonych przez nas usprawnień. Niemniej Poltergeist w obecnym kształcie zasługuje na pokazanie szerszemu gronu odbiorców, dlatego zapraszam do zwiedzania!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


Claygirl
    Blob
Ocena:
0
Faktycznie EOT.
27-06-2006 12:32
~Den.

Użytkownik niezarejestrowany
    łezka się w oku kręci.
Ocena:
0
no, sentymentalna żem. i konserwatywna. zmian nie lubię, przepychu również, a tu i z jednym i z drugim mam do czynienia. dawno nie byłam na Poltergeiście, teraz wchodzę i... no. aż żal za serce ściska. tamten layout był klasyczny, prosty, ale z klasą. teraz jest dużo "naciupane" i tyle. i to logo... stare, zwykłe, widoczne (na szczęście jeszcze, chyba sobie je zapiszę w tej formie...) na forum moim zdaniem o niebo przewyższało ten nowy, akwarelkowato-złotawo rozmyto-zalany, poblaskujący. a układ, przejrzysty, ale do takiego przywykłam na eSports, i akurat tego skojarzenia nie uważam za korzystne, nie dlatego, że eSports nie lubię, ale że przywykłam, że Polter ma zdecydowanie odmienny klimat. Za jasno. ogólnie, niestety, na minus. ale to jest moja całkiem subiektywna opinia, remonty u obu cioć, których mieszkania pamiętałam i znałam z dzieciństwa też przeżyłam ciężko i żałowałam ich mocno, choć obiektywnie były z korzyścią dla mieszkanek.
29-06-2006 20:15
Repek
    Zajrzyj...
Ocena:
0
...zatem za miesiąc do wujka Poltera, może kolorek na ścianach lekko wyblaknie i stanie się bardziej swojski. :)

Ja natomiast starego Poltera nie cierpiałem, a już winieta doprowadzała mnie szału. Teraz jest cacy kanarkowo i miło dla oka. A do pozornego nadmiaru informacji można się szybko przyzywczaić.

Pozdrówka
01-07-2006 17:59
~Nivo

Użytkownik niezarejestrowany
    !
Ocena:
0
Przepraszam, ale brakuje mi jedynej rzeczy, która sprawiała że odwiedzałem Poltera - Galerii. Wróci mam nadzieję, a jak tak, to kiedy?
01-07-2006 22:24
~Den.

Użytkownik niezarejestrowany
    the world is changing...
Ocena:
0
tak mi się z tą Gandalfową kwestią skojarzyło. przywykam powoli, pierwszy szok minął. Ale kanarkowo? Nie, chyba jednak jeszcze do końca nie ochłonęłam i sporo mi to zajmie ;)
02-07-2006 13:22
~Storm

Użytkownik niezarejestrowany
    hmm
Ocena:
0
Co za idiotyczny flame się wywiązał.

A nowy Polter niczego sobie, gratulacje!

Pozdrawiam
05-07-2006 10:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.