» Wieści » Nowy Poltergeist!

Nowy Poltergeist!

|

Nowy Poltergeist!
Właśnie oglądasz nową, od dawna zapowiadaną wersję serwisu Poltergeist. Praca nad nim zajęła nam "trochę" czasu, ale zdecydowanie warto było poczekać, gdyż w tym momencie Poltergeist stał się najbardziej zaawansowanym technicznie i oferującym największe możliwości polskim serwisem fantastycznym.

Jak widzisz zmieniliśmy układ poszczególnych stron oraz nawigację. Dzięki menu na górze strony możesz poruszać się między poszczególnymi działami serwisu. Menu każdego działu znajduje się po prawej stronie, a obok niego (lub pod nim, na stronach z jedną kolumną) znajduje się jedna z kluczowych zmian - Twoje osobiste menu.

Największą metamorfozę przeszła strona główna serwisu, która obecnie ma być nie tylko miejscem publikacji ostatnich wieści, ale przede wszystkim ma pozwalać na przejrzenie w kilka chwil zawartości tematycznej całego Portalu.

W celu uporządkowania treści z dawnej strony głównej wydzieliliśmy nowe serwisy zajmujące się grami fabularnymi, książkami, filmem, grami planszowymi, karcianymi czy konwentom. Z nowych działów należy wymienić również stronę poświęconą grze fabularnej Kult. I bynajmniej na tym nie poprzestaniemy, gdyż kolejne strony są już w drodze!

Równie duże zmiany przeszła funkcjonalność serwisu. Przede wszystkim, każdy użytkownik może dodawać treści do Poltergeista. Po zalogowaniu można dodawać wieści, noty do naszej bazy danych (np. o książce, filmie czy grze fabularnej) czy przesyłać artykuły do redakcji. Informacje o tym, jak to robić znajdują się w Pomocy, która będzie systematycznie rozwijana.

To nie koniec - za każdy dodany materiał (i opublikowany przez redakcję) użytkownik dostaje Punkty. Dzięki nim już od lipca każdy będzie mógł walczyć o nagrody dla najbardziej aktywnych użytkowników. Początkowo nie będą one szokująco duże i ograniczą się do filmów i książek z naszych zasobów, ale z miesiąca na miesiąc pula będzie systematycznie rosła. Więcej nie powiem, by nie zapeszyć.

Nowy Poltergeist stawia na swoją społeczność użytkowników, dlatego dajemy Wam rozbudowane profile. Każdy użytkownik może zamieścić niezależnie od Avatara swoje zdjęcie, napisać kilka słów o sobie, założyć prywatną galerię, a także... bloga. Tak, tak, to nie pomyłka. Część redakcji już od dawna ma w Poltergeiście swoje blogi. Często o muzyce, kulturze, grach rpg i życiu redakcyjnym. Także Ty możesz założyć swojego bloga i uczynić z niego co zechcesz, np.: pismo o kulturze czy dziennik kampanii. Możesz nawet zaprosić na nim znajomych na organizowany przez siebie konwent.

Z innych ważnych usprawnień warto chociażby wspomnieć o możliwości subskrypcji za pomocą RSS wieści z poszczególnych działów serwisu czy blogów użytkowników. Aby ułatwić dyskusję pod artykułami wprowadziliśmy "śledzenie komentarzy", dzięki temu dostaniesz powiadomienie (również przez RSS), gdy ktoś doda nowy komentarz pod obserwowaną wieścią, artykułem czy notką na blogu. Nie należy zapominać również o możliwości przesyłania Prywatnych Wiadomości do innych użytkowników.

Dla mnie przy okazji premiera nP wiąże się z oficjalnym przejęciem obowiązków Redaktora Naczelnego Poltergeista od Rafała 'Ra-Va' Błaszczaka, który od tej pory skupi się na rozwoju nowego działu kolekcjonerskich gier karcianych. Z tego miejsca dziękuję mu za rok pełnienia tej funkcji i całą energię włożoną w rozwijanie Serwisu.

Rozpisałem się niemiłosiernie, a i tak zdołałem zawrzeć w nim tylko część najważniejszych zmian. Całą resztę zobaczysz po prostu przeglądając strony serwisu i korzystając z nowych opcji.

Mimo tak rewolucyjnych zmian nie uważamy naszej pracy za skończoną. Wciąż wygładzamy detale, jednocześnie po cichu wprowadzając w życie kolejne punkty z nie mającej końca listy wymyślonych przez nas usprawnień. Niemniej Poltergeist w obecnym kształcie zasługuje na pokazanie szerszemu gronu odbiorców, dlatego zapraszam do zwiedzania!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


E$
    Polter Pŕihazi :)
Ocena:
0
Co prawda myślałem, że nie zdąrzę na premierę, ale akurat po moim powrocie z urlopowej tułaczki nadeszły wiekie zmiany. nPolter, który wygląda jeszcze bardziej profesjonalnie/perfekcyjnie/el egancko wraz ze wszystkimi swoimi nowymi funkcjami :) Jak dla mnie same bardzo dobre zmiany.. Brawa ;)
16-06-2006 09:36
Singer
    Pod wrażeniem + pytanie
Ocena:
0
Świetna robota, pomysłowe i nowatorskie rozwiązanie, kolorystyka o wiele lepsza. Niezwykle ciekaw jestem jak w praktyce będzie działał system nagradzania/newsowania, etc. Czy forum będzie również dostosowane designem do portalu czy pozostanie bez zmian? Opowiadam się oczywiście za tą pierwszą opcją ;P.
16-06-2006 09:43
Draker
   
Ocena:
0
Forum tez czekaja zmiany, ale troche pozniej. Na pewno zmieni sie troche wyglad, jak i polaczymy je z funkcjami i profilami nPoltera.
16-06-2006 10:14
Claygirl
    Polemizowałabym
Ocena:
0
z "zaawansowaniem technologicznym". Od strony kodu widocznego dla użytkownika, nowy Polter jest w epoce kamienia łupanego. Niewidomi internauci mogą mieć tylko nadzieję, że nigdy nie zainteresuje ich fantastyka i RPG, bo nie będą mieli jak sobie o nich poczytać. :/
16-06-2006 11:12
Draker
   
Ocena:
0
Clay, zobacz jakie funkcje posiada serwis, moze kiedys komus przez ramie zerknij na opcje administracyjne itp., a bedziemy mogli polemizowac. A sam temat niewidomych uzytkownikow Internetu i xhtmla to nawet przerabialismy na gg, gdzie przyznalas mi racje, wiec nie zaczynaj znowu ;P
16-06-2006 12:03
~Tyhagara

Użytkownik niezarejestrowany
    ładnie
Ocena:
0
Claygirl, nowoczesny znaczy że ma CSS i RSS ;)
Ale to że można dodawać newsy, to duży plus.
Pierwsze wrażenie zdecydowanie pozytywne, podoba mi się układ i szata graficzna, naprawdę fajnie :)
16-06-2006 12:34
kruck
   
Ocena:
0
Miło zaskoczony zostałem, kiedy wszedłem sobie na Polter, a tu zupełnie inna strona się mnie otworzyła :) . Zmiany, jak to zmiany - trza się do nich przyzwyczaić, ale na pierwszy rzut oka źle nie jest, tym bardziej, że można newsy w stary sposób przeglądać.

Mogę powiedzieć jedno: Polter w chwili obecnej to jedna z nielicznych rzeczy w Polsce, która nie jest prowincjonalna...
16-06-2006 13:23
Supr
    WOW!!!
Ocena:
0
Wspaniałe!!! :D :D :D
16-06-2006 16:08
~J.

Użytkownik niezarejestrowany
    Hm...
Ocena:
0
A mnie się nie podoba, ale cóz. De gustibus noli disputare
16-06-2006 17:21
Claygirl
    Draker
Ocena:
0
To jest oczywiście temat na ogromnego flejma. Zwróć tylko uwagę, że nie podważam nowoczesności strony administracyjnej, bo z pewnością jest pierwsza klasa, no i oczywiście nie mam do niej dostępu ;) Podważam nowoczesność kodu od strony klienta, który jest żenująco przestarzały.
Przyznaję Ci rację, że taki sposób tworzenia strony (oparty na tabelkach, z marnym wykorzystaniem css) jest w tym wypadku wygodny, ale nie można powiedzieć, że nowoczesny. Może pora skończyć z kodową hipokryzją i "valkiryjską" propagandą? :P

Ps. Wcale nie mówię, że nP mi się nie podoba :)
16-06-2006 18:30
Wizzzard
    Subsystemy gites,
Ocena:
0
ale strona główna do mnie nie przemawia. Zobaczymy jak wszystko będzie chodzić.
16-06-2006 19:00
eon
   
Ocena:
0
Naprawdę miło widzieć nP :)
16-06-2006 19:35
strateks
    Lepiej
Ocena:
0
Nie mam zastrzeżeń. W sumie rzadko z "dobrego" udaje się zrobić "lepsze". Well done i w ogóle nieźle.
16-06-2006 19:36
18

Użytkownik niezarejestrowany
    Ładny...
Ocena:
0
... nawet bardzo ładny. I do tego dość intuicyjny - z czasem nPolter z pewnością będzie wygodniejszy w użytku od starego.
16-06-2006 21:07
~Żółw

Użytkownik niezarejestrowany
    Claygirl
Ocena:
0
co znaczy "kod przestarzały od strony klienta"? wydaje mi się, że od strony klienta nie widać żadnego kodu. nie chce polemizować, po prostu nie rozumiem, co masz na myśli? Jak powinien wyglądać nowoczesny portal?
17-06-2006 12:03
~Neurocide

Użytkownik niezarejestrowany
    :)
Ocena:
0
No szok, mało nie umarłem.
Fajnie, tylko kolory jakieś takie w kolorach nieco zgniłych i tła wchodzą w reakcję z literkami. Ale Spox. Trzeba się bedzie przyzwyczaić.
17-06-2006 13:02
Jade Elenne
    :D
Ocena:
0
At last, jakby to powiedział C3PO. Jest pięknie i wygodnie. Poltek rules!
17-06-2006 18:54
Claygirl
    Zółwiu
Ocena:
0
Na forum znajdziesz moje gadu-gadu. Odezwij się, wytłumaczę Ci mniej więcej o co chodzi ;) Oczywiście, od strony klienta jest kod, bo co jest odpowiedzialne za wyświetlenie strony w przeglądarce, jak nie właśnie on? :)
17-06-2006 19:21
Furiath
    Jest ok.
Ocena:
0
A gdzie te przesuwane boxy?
17-06-2006 22:23
~RG

Użytkownik niezarejestrowany
    nP
Ocena:
0
Warto bylo poczekać na nPoltera. Jest świetny. :)
18-06-2006 15:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.